Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Diskuze ke článku

Noční střet v předvánočním Brně

(AKTUALIZACE z 18.1.2009 na konci článku) O víkendu před Štědrým dnem se v nočních hodinách přímo v centru Brna odehrála událost, kterou zaznamenaly některé sdělovací prostředky. Několik lidí (informace kolik se liší) se zde dostalo do střetu s policisty. Média označila účastníky incidentu za neonacisty  či skinheady.  Což také neodpovídalo realitě.  Sdělovací prostředky pak své zpravodajství postavily pouze na informacích z jedné strany, zejména od tiskových mluvčí.
Autor: Dušan Stuchlík
Publikováno: 18. 01. 2009
Zobrazit celý článek

Hodnocení článku

Známka článku
Diskuze ke článku

Diskuze Počet komentářů ke článku: 93
Všechny příspěvky ke článku Noční střet v předvánočním Brně

Komentáře k článku nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není upravován. Příspěvky však mohou být smazány, pokud budou vulgární, xenofobní, rasistické či budou v rozporu s právním řádem ČR.
Odkazy vkládejte bez "http://", jinak se váš příspěvek z důvodu ochrany proti spamu nezobrazí.

jméno
heslo


Pime,ještě jednou a zřetelně-NEJSEM HOOLIGAN,NEZASTÁVÁM SE JICH A JEJICH CHOVÁNÍ TAKÉ OBČAS NECHÁPU...To, že jsem napsal nějaké popisy vztahů mezi nimi a policii, bylo jen pro dokreslení situace, nikoliv jako výraz omluvy nad napadením hlídky. A k debatě o cikánech asi tolik, že je hlavně na nich samotných jestli se jako Češi chtějí chovat, žít s námi podle pravidel. Myslím,že možností k integraci mají dnes už dost.Až bych někdy řekl, že jde o zvýhodnování jednoho nad druhým. Bohužel změnu k lepšímu neregistruji...
Pak bych ti taky chtěl říct, že jsem toho procestoval celkem dost a skoro všude, se příslušníci etnik semknou do vlastní skupiny, vytvoří gheto, co si žije podle vlastních zákonů. Viděl jsem takto fungovat Turky, Pakistánce, Černochy, Asiaty...ale kupříkladu ne Čechy. Ano i oni jistě vyhledávají rádi společnost svých krajanů,ale jsou roztroušení a na pohled od původních obyvatel je nerozeznáš. To prosím neber jako xenofobní či nepřátelskou poznámku. Takhle jsem to zažil a nevidím důvod, proč by to v budoucnu mělo být jiné u nás. A mě se zas tohle moc nelíbí.

Tohle už je zase jiná debata a bude ji lepší ukončit.
14:17:34 26. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
Markus
Souhlas.
18:05:45 24. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0

Pim> I tohle je pohled na věc. Hele, Franta2 to asi řekl správně - tohle je diskuze na jiný server (sice ne Novinky.cz, protože tam si většina diskutujících vystačí s hesly jako "zničit Izrael, Bush do vězení, pryč s Amerikou, Tupohlávek, Paroprase apod.), ale Policista.cz je jiného zaměření. Já to vidím trochu jinak než ty, (co se týče těch cizinců dokonce víc jinak) ale OK, soustředmě se zase na jiné věci :-).
17:55:50 24. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
Markus
Víš, tvrdit, že se rychle mění poměr... No... Pravda je taková, že vymíráme ( to jsem koneckonců už psal). Ty to vidíš tak, že se mění poměr Romů k "české" populaci ( osobně považuji Romy také za českou populaci), ale to se nezmění tím, že zakážeme vstup cizincům. Respektive tu podle mě mícháme hrušky s jablky. Buď se chceš bavit o romské otázce, která však není otázkou cizinců, ale otázkou čistě českou, nebo se chceš bavit o přistěhovalcích, ale to se zase netýká Romů.

Co se týče romské otázky, snažím se to vidět jinak, než to asi vidíš ty. Nerozlišuji Romy a "Čechy"( je totiž otázka, kdo je ten "správný" a "pravý" Čech), ale lidi, kteří kradou, nekradou, pracují, nepracují. Je u nás zase takový problém, že nezaměstnaný "Čech" je brán jako chudák, co přišel o práci, nezaměstnaný Rom je brán jako příživník, co si žije jako král ze sociálních dávek. Neříkám, že to není občas pravda, ale občas to taky pravda není nebo je to dokonce naopak. No a už tady pokulhává teorie všech těch, co křičí, že se Romové jen flákají. Já říkám, že někteří jistě ano, ale ne všichni a proto je nemůžeš i všechny soudit. Stejně jako nemůžeš podle 200000 Čechů na prácáku říct, že se všichni Češi flákají. Prostě tohle je chyba. Co se týče řešení tohoto problému, tak jsem svůj názor nastínil v diskuzi o Janovu a nebudu to psát znova.

Co se týče cizinců, tak v těch už vůbec nevidím problém. Třeba u nás ( jelikož bydlím v celkem malém okresním městě) je velice těžké sehnat doktora do nemocnice, bo každý spěchá buď do zahraničí, na plastickou chirurgii nebo alespoň do Prahy. Proto tu u záchranky slouží černoši. Nikdo s tím nemá problém a jelikož mě jeden také operoval a já tu teď píšu svoje moudra na web, tak jsem celkem rád, že tu jeden cizinec byl. Jistě máš pravdu v tom, že sem často přicházejí cizinci ze zcela jiných kultur s jinými zvyky, ale to není důvod je nepřijmout. Naším úkolem je právě ulehčení integrace, aby mohli začít sdílet hodnoty naše. A pokud se našim hodnotám, pravidlům a především zákonům nepodřídí, pak je tu stát - policie a soudy - aby zasáhl. Problém je v tom, že tyto instituce mi přijdou značně omezované a ovlivňované politiky, zločinci, popř. médii.

A teď se zase dostáváme do předvánočního Brna. Skupina lidí zde napadla policejní hlídku ( už to je prostě dost hrozné a pro mě nepochopitelné) a pak přijde ještě někdo jako emkey s tím, že je to jejich životní styl a že jsou vlastně na policajty háklivý, takže se vůbec nediví, že k tomu došlo. Navíc nějak vyšumělo, jestli se někdo dostal před soud nebo aspoň k přestupkové komisi. No a odtud asi také pramení jistá frustrace u PČR. Nefunkční zákony, směšné tresty a nakonec z toho policisté vyjdou jako blbci a dotyčný, který jim rozmlátil auto, se jim za týden směje do ksichtu. No a tady se roztáčí ten kolotoč podfinancované policie a pocitu vyhoření. Respektive, jelikož nejsem u PČR, si to myslím. Ničit si zdraví za špatný plat a ještě vlastně pro nic za nic - taky bych se jim na to vyprdnul.
16:12:25 24. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0

Pim> jasně, nemá cenu mlít prázdnou slámu, ale to, co říkáš, je pravda. Já nepopírám ty Tebou zmíněné problémy! Jen je třeba si uvědomit, že s měnícím se poměrem místní obyvatelstvo(Češi) / např. cikáni budou tyhle problémy mít velkého konkurenta. A příliv imigrantů ze zemí, kde panuje de-facto středovek (a jejich hodnoty jsou tak nějak jiné než ty naše) naší situaci určitě nezlepší, navíc v době, kdy se zvyšuje nezaměstnanost našich lidí.
Franta2> ano, problémy jsou to všechny, ale neřeší se ani jeden.

14:38:58 24. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
re
Házet problémy na vybrané skupiny obyvatel a odvádět tak pozornost většiny lidí od opravdu závažných problémů, to je postup starý, jako lidstvo samo. Kdo se z dějin nepoučí, ten je bude opakovat...
14:17:58 24. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
Markus
Já nejsem u PČR. Co se týče romské otázky, tak situace je jistě vážná, ale myslím si, že Romové nejsou největší problém České republiky. Větším problémem se mi zdají všudypřítomné milionové až miliardové úniky, korupce ve státní správě, vzrůstající agresivita a brutalita dětí, nehorázné platy a hlavně chování představitelů státu ( podívej se, jak Topolánek někoho zmlátí před kamerou a Paroubek se jako parazit přiživuje na smrti Jana Kaplického) nebo naprostá nevymahatelnost práva a takhle bych mohl pokračovat donekonečna. A někde vzadu by tam určitě byla i romská otázka. Jenže za hlavní problémy státu nenesou odpovědnost ani Romové, ani Vietnamci, Rusové, muslimové a ani eskymáci. To je problém právě té skvělé kultury nás "pravých" Čechů.

No a v tom mám právě problém s těmahle křiklounama, ať je už nazýváš jakkoli. Oni nic neřeší, jen upozorňují na dílčí problémy a nabízejí (zdánlivě) snadné řešení. Jenže snadná řešení často nefungují. Ale tobě to asi nevysvětlím, protože již podle tvého vyjadřování o menšinách je vidět, že vážně věříš tomu, že když odstěhuješ všechny cizince, tak se ČR stane rájem na zemi. Ale prosím, je to tvůj názor, já ho nezměním a ani nechci - na tohle si každý musí přijít sám.
13:20:21 24. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0

Pim Burger, Franta2> máte v tom jasno a to je dobře. Protože patrně pracujete u policie, tak se jiný názor z Vaší strany nedá ani očekávat a ani prezentovat, tomu rozumím. Franta2 je sice trochu víc mimo realitu, ale to nevadí :).

Neříkám, že Češi jsou něco extra, rozhodně o nic víc než okolní evropské národy. Jak se multikulturní soužití projevuje v praxi, vidíme u nás s cikány. Ten jejich přínos pro národné hospodářství i bezpečnost je zřejmý, jen mě vykradli 2x chalupu a těch kradených aut, co jsem u nich před domem ve vsi - kam se nakýblovali - viděl se snad nedá ani spočítat. (Ovšemže jsem některá hlásil na PČR, ale nic se extra nezměnilo). Pime, víš - s tou minimální mzdou apod., kolik u nás v průmysle pracuje třeba arabů, černochů? Já je vidím jen postávat na Václaváku v Praze, kde patrně dealují drogy nebo otravují turisty před diskotékami nebo co to je. Kdo tu pracuje jsou spíš lidé z východu, případně pár šikmooček. Sledujte i s Frantou2 občas vývoj v zemích západní Evropy, třeba Švédsko nebo UK, jak je tam muslimové kulturně obohacují. Sice ty informace jsou (podle mně) dost cenzurované a zkreslené, ale nějaké se najít dají. Je to jen otázka času, kdy se tam semele něco většího.
12:19:36 24. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
Franta2
No ona je zase otázka, jakej je rozdíl, jestli se dá nacionalista k neonacistům nebo neonacista k antifě...:-)) Podle mě nula od nuly pojde...:-))
23:48:57 23. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
nic nového
"Obávám se navíc, že toto „ocejchování“ může část z těchto lidí vést k přibližování se k postojům skupin a lidí, mezi které byli takto neoprávněně přiřazeni."

To už je dávno známá teorie z kriminologie a stejně tak to platí i o jiných skupinách, včetně policie.
23:35:55 23. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
Nová pobočka Novinek.cz
No, tady už je to jak na novinkách, různý xenofobní pomatenci dohromady s drbanama a fetkama se vyjadřují k práci policie a snaží se vzbudit dojem, že skákat někomu po hlavě, protože má jinou barvu kůže, nebo jinej dres, je stejně normální, jako brát drogy, rozmátit policejní auto, nebo hajlovat.

S takovejma lidma se bavit, to je stráta času, jak v práci, tak ve volnu:-)
23:33:02 23. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0

emkey:

Nevím, jak je ta věc s cihlou stará - nevzpomínám si přesně, ale stalo se to. Už to cosi vypovídá o těch rybářích, jichž se zde tak vehementně zastáváš. Osobně nechápu tvůj výrok o tom, že většina bitek se odehrává mimo stadion. Bohužel nesnáší policajty a policajti zas je. Prosim tě, můžeš mi vysvětlit, jak tomu mám rozumět?:-)) Prostě když se nemlátí na stadionu, ale někde na ulici, tak je to normální a v pohodě?? A s těma policajtama jsi mě dostal...:-)) Děláš, jako by policie byla další strana. Dneska se sešli Sparťani, Ostraváci a PČR, aby si to rozdali na ulici...:-)) Jinak já ti řeknu, kdo to začal - ti "fanoušci". Policie zákroky proti nim prosazuje platné zákony této země. A o to tu přece jde. Zapomeň teď na můj názor na tyhle lidi, ale oni přece PORUŠUJÍ ZÁKON!! Proto proti nim policie zasahuje. Myslím, že většina policistů se nebaví tím, že po sobě nechá něco házet.

A já ti řikám, mně je jedno, pokud si rozbijou držky někde na poli. Ať si založí neveřejný klub, kde si budou dávat do držky ( pokud je to v souladu se zákonem) a neotravujou s tim na veřejnosti a už vůbec ať nenapadají policisty - byť je nesnáší. Promiň, ale tohle mi od tebe přijde jako úplně nejdětinštější názor. Já taky nesnášim spoustu lidí, ale to neznamená, že vezmu baseballovou pálku a půjdu si to s nima vyřídit. A k tomu, že je to jejich životní styl a baví je to - mě zase baví střílet. A asi bych ses divil, kdybys šel po ulici a já si tam třeba střílel ještě s ostatníma kámošema do lamp a když by mi v tom policie přišla policie zabránit, tak bych střílel po ní, protože mi kazí zábavu.

Říkáš, že sám chodíš cvičit a občas k úrazu dojde, ale je to podle pravidel. Proč ne? Na bojových sportech není nic špatného - pokud ale jedou podle pravidel státu. Ne pokud jedou podle mých pravidel. A o to tu jde. Nejde mi o jejich zálibu si rozbít huby + cokoliv dalšího, co se cestou naskytne, jde mi o to, že tím porušují zákon.

Co se týče používání odální runy Bundeswehrem, tak o tom nic nevím, takže se s tebou nebudu dohadovat. Pokud je to pravda, klidně bych na to poukázal, Bundeswehr, neBundeswehr. Pokud se jedná o alpskou protěž, tak ta byla vždy symbolem hor, horolezectví a mimo jiné jí také používali ( a podle toho, co píšeš, tak stále používají) horští myslivci. Na tom ale nevidím nic špatného. Alpská protěž není to samé co Totenkopf. Umrlčí lebku přece nosili jednotky přímo zodpovědné správu koncentračních táborů. Laicky řečeno, tohle byli ty největší sv.ně! A tak to musíme dnes také brát. Umrlčí lebka patřila spolu s hákovým křížem a dalšími keltskými runami k symbolům jednoho z dvou nejhrůznějších systémů 20.století. A tak je to potřeba brát. Co se týče kasáren, pojmenovaných po Rommelovi, tak platí to samé, co jsem naznačil už výše u použití odální runy. Tady bych snad jen doplnil, že Rommel, aniž bych ho chtěl nijak bránit, byl důstojníkem Wehrmachtu, tzn. voják, který sice uctivě poklonkoval Hitlerovi, na čemž taky udělal kariéru, ale co já vím, tak je spojován i se známým atentátem na Hitlera a pokud to někdo takto bere, jsou i ta Rommelova kasárna zkousnutelná. Claus von Stauffenberg byl koneckonců také vysoce postavený nácek a dneska má v Berlíně svůj pomník. Oba tyto pány považuji za rozporuplné postavy Třetí říše a pokud to Němcům nevadí, je to jejich boj. Já bych osobně tak vstřícný nebyl.

Markus:

Víš, tady je problém v našem chápání reality a realitě. Realita je taková, že Evropa pomalu vymírá tak jako tak a tvoje teze o tom, jak nám přistěhovalci zničí "naší" kulturu ( osobně by mě i zajímalo, co si pod tou tvou kulturou představuješ), jsou o ničem. My totiž ty přistěhovalce potřebujeme, stejně jako ni nás. Možná, že my je víc. Sice se tu můžeme tlouct do prsou, jak jsme výborní, ale ty za minimální mzdu ve výkopu dřít nebudeš - to dělají ti cizinci.

Další věc je, že se podívej, jak tihle lidé a teď trošku i ty, mluví. Připomíná mi to pohádku Pyšná princezna, kdy švec dostane nové šaty a hned je pán. Takhle jsme se po vstupu do EU ( možná i o něco dříve) začali chovat my. Už dvacet let se chceme dostat na západ a strašně nás zaráží, že např. Německo, Rakousko a já nevim, kdo ještě, nechtějí otevřít svůj pracovní trh. Pořád tu brečíme a nechápeme, jak je toto možné? Jsme přece normálni lidé, stejně jako ti Němci a Rakušáci, tak proč nesmíme? Já ti řeknu proč - lidé se tam bojí, stejně jako se bojíme my. Myslíme si, že jsme lepší, než Ukrajinci, Rusové, Rumuni atd. a Němci ( naštěstí rozhodně ne všichni) si myslí totéž o nás. Ale já Němcům vždycky říkal - já vám nechci ukrást Německo, já tu jen chci vydělat nějaký prachy, abych se měl líp a mohl si slušně žít.Normální přání normálního člověka. A myslím, že totéž si myslí i ti Ukrajinci apod.

Samozřejmě jsou tu i lidé, kteří odmítají žít v souladu s našimi zákony a ty je potřeba tvrdě postihovat. Zákony platí pro každého a i já jsem proti proti pozitivní diskriminaci, ale hlavně jsem proti tomu, abychom někoho vyloučili jen na základě jeho původu.A přesně tohle tihle křiklouni dělají, a proto je nemám rád. Ohýbají pravdu, jak se jim zlíbí a je jim jedno, co se stane, hlavně, že se zviditelní. Příkladem může být demonstrace DS v Kopřivnici proti nezaměstnanosti. Protestovat proti nezaměstnanosti? Dělaj si srandu? Proč třeba neprotestovat proti dešti nebo severáku? Možná to nejsou neonacisté v pravém slova smyslu, ale každopádně jsou to i.ioti a pokud je nějaký novinář označí za neonacisty a dá jim tím stigma, vůbec mi to nevadí.

Co se týče mešit, tak mi to přijde jako trapné klišé. Poslední dobou ukazovali jen jeden pokus vystavět mešitu a ten skončil neúspěšně. Spíš než na muslimy bych se zaměřil na ruské milionáře, co si u nás dokáží koupit celé město a nikoho to nezajímá. Dokonce ani DS. A proč? Protože začít se motat do ruské a jiné mafie, do úplatků státních úředníků a prosazovat transparentnost státní správy, je moc náročný a dlouhodobý úkol. Oni potřebují aktuální populistické téma, kde se zviditelní hned a celkem bez námahy - příklad Janov a Kopřivnice.

Abych tenhle až příliš dlouhý příspěvek zakončil - jsem pro dodržování zákonů, funkční imigrační politiky, ale rozhodně proti šovinismu a házení všech cizinců do jednoho pytle jen proto, že jsou to cizinci. Upřímně řečeno, ani Češi nejsou žádný zázrak.
15:15:31 23. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0

Dusan> souhlas
Pim Burger> jak dusan napsal trefně, za neonacistu se dnes označuje pomalu každý, kdo nejásá při postavení nové mešity v tom či onom střeodevropském městě nebo při přečtění článku v médiích o dalších konvertitech k islámu, o přijetí stovek imigrantů z pofidérních zemí žádajících o ekonomický azyl. Prostě každý, kdo nesdílí (podle mne zvrácené) multikulturní a pseudoliberální postoje a názory, které ve výsledku zničí naší kulturu a destabilizují společnost. Pokud je tento každý občan označován za "neonácka", pak tu máme podle mého odhadu tak min. 30-40% neonácků s tím, že se bude to procento průběžně zvyšovat s tím, jak se lidem budou otevírat oči. Tihle "neonáckové" z ulic už nezmizí.
10:43:31 23. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0

Pime, ta věc s vlakem už je více jak deset let stará a byl to průšvih, který většina hooligans odsoudila. Podívej se třeba na www.hooligans.cz tam je spousta diskuze i článků o jejich bitkách. Poznáš, že většina je mimo stadion. Bohužel nesnáší policajty a policajti zas je. Je to nepsaná válka a kdo ji začal ,nevím. Chci jen na vysvětlenou, že nejsem hool. Přiznávám, že pár jich znám, ale jejich mentalitu nechápu.

Jinak taky chodím několikrát týdně trénovat, kde občas praskaj žebra, jsou modřiny a občas se nos pohne kam nemá. Jenže tam chodím dobrovolně, nesu si odpovědnost, a bojuji podle pravidel. To stejné platí o nich. Za těch dvacet let mají vymezeno vlastní pravidlo boje, což je dobře. Netahat do toho klub a ani nikoho kdo se bít nechce. Jejich férovost spočívá v tom, že třeba hools z Brna vytahovali zapadlý jazyk chuligánovi ze Sparty apod. Nedělám z nich skauty. Jsou to rváči.

No a k tomu Bundeswehru. Užívají odalní runy o čemž kdysi psal právě Dušan. ale třeba i Edelweiss, existuji kasárna co se jmenujou po Rommelovi apod. Jistě by toho bylo víc. Myslím, že hoši používaj ten totenkopf právě z důvodu provokace,ale to by ses musel optat jich. Mají mezi sebou různé skupiny a ty mají svoje znaky. V tom já se nevyznám,ale myslím, že je důležité tohle rozlišovat.

09:44:29 23. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
emkey
Já ti nevim emkey... Podle mě pořád ta tvoje argumentace trošku pokulhává... Stavíš tu lidi, jejichž zábavou je nejen se tlouct mezi sebou, ale tu a tam zaútočit na kohokoli ( včetně policie), do takového světla, že by se vlastně mohlo jednat o skautský oddíl. Skutečnost je taková, že ačkoli tvrdíš, jak jsou féroví a jak se chtějí rvát jen mezi sebou atd., tak já, jako normální člověk, tyto lidi vidím jen ve rvačkách s policií při různých sportovních akcích. Vzpomínám si i na ten případ, jak tihle statní junáci vyhodili něco z vlaku a zabilo nebo oslepilo ( už si nevzpomínám) to náhodnou kolemjdoucí. A tady právě končí ta tvoje argumentace. Myslíš si, že tohle je normální? Já ti nevim, ale ať se je pokouším pochopit jakkoli, tak to prostě nějak nejde. Já nemám nic proti tomu, ať se opijou, dělají bordel - koneckonců kdo z nás to nikdy neudělal - ale proč probůh na někoho útočit? Jestli je tohle jejich životní styl, jak tu argumentuješ, tak je asi načase, aby je někdo přinutil ho změnit. No a tady bych se obrátil na policii a soudy. A co se týče toho Bundeswehru, tak jsi vedle. Němci by nikdy nedovolili žádný nacistický symbol v žádné veřejné instituci a vlastně ani v neveřejné - jsou na to dost hákliví. Jediné, co jim zbylo, je jejich rovnoramenný kříž a podobný tvar výložek. A s tím Totenkopfem si snad děláš srandu,ne??:-)) Jasně, oni tim provokují, protože to nosili holandští osadníci - je to vlastně odpor proti Britům!!:-)) Nebo přitom myslí na Bismarcka??:-)) Jo to byly časy, když se sjednocovalo Německo...:-)) Ale no tak emkey...:-)) Tohle jsi nemyslel vážně, že ne??:-))

dusan:

Co se týče názoru na hooligans a jejich "životní styl", tak to už jsem řekl emkeymu. Co se týče pojmu neonacista, tak máte možná pravdu, že tak média nazývají i lidi, kteří neonacisty nejsou, ale pravda je taková, že mně na tom nezáleží. Mně je přece jedno, jestli se ti lidé hlásí k nacismu, neonacismu, nacionalismu, nacionálnímu šovinismu, rasismu nebo fašismu. Nepotřebuju zkoumat, jaká je jejich "pravá a přesná" ideologie, protože mě jako slušného občana zajímá to, aby tihle lidé dodržovali zákony, popř. aby při jejich porušení zmizeli z ulic. Popravdě jsem rád, že média vymyslela pojem neonacisté, který je pro tyto lidi jako stigma - tihle lidé si stigma zaslouží. A vést politologickou diskuzi na téma, jakou pomatenou politickou teorii vyznávají, mi příjde zbytečné, pokud porušují zákony. Už pod článkem o Janově místní oblíbenec honzad. polemizoval o tom, jestli jsou vůbec pravičáci, protože i NSDAP byla vlastně levicová strana, která ale byla konkurentem komunistů. Ale znovu opakuji, je to opravdu tak důležité rozlišovat? Já chci hlavně, aby zmizeli z ulic. A abych nebyl obviňován z podjatosti - to samé si myslím o "levicových" radikálech. Prostě kdo se chce poprat, ať si pronajme pole, postaví kolem něj ohradu a pro mě za mě si tam může pořádat lampionový průvody a pak se zrubat do krve s kýmkoli, pokud je to baví, ale nevim, proč bych se na to měl dívat na ulici. A právě proto přispívám svými daněmi na policii, která se postará o to, aby byli tito lidé pod kontrolou. No a to podle mě policisté udělali s nasazením vlastního zdraví jak v Janově, tak o Vánocích v Brně.
19:40:19 22. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0

No Franto,ale pak jaksi neplakej nad tím,že tě někdo předem za něco odsuzuje a platí tady to, co jsem napsal v jiné debatě...Jestli nahodou na pokrouceném pohledu na presumpci neviny nemáte i vlastní podíl. Vidno že máte.

Jinak ti můžu poradit, že až tu bude cvičit bundeswehr společně s naší armadou běž je pochytat. Mají na unifromách stejné znaky ,co používala divize SS Prinz Eugen. Nasbíráš cenné body.

Kapesnick,neber vše hned tak vážně. LSD neberu, bojím se že by mi za jeho držení nějakej policajt pěstí zlomil žebro...Ne chtěl jsem jen uvést příklad toho,že počínání rybářů nechápu, stejně jako rvačky mezi hools. Ale jsou to jejich světy a ať si v něm žijí. Měj trošku nadhledu.
17:03:02 22. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
Markusi, odpověď na vaši otázku
Dobrý den,
pokud jde o vaši otázku zda-li „hooligans jsou zároveň neonacisté“, tak bych se dovolil pokusit se o vysvětlení, přičemž si nedělám nárok na to, že moje vysvětlení je nějaké dogma. Spíš je to souhrn mých osobních postřehů za dobu, co se touto problematikou zaobírám.

V prvé řadě jde o to, že nejde hovořit o něčem jako je „členství“. Chuligánem se člověk cítí, stejně jako třeba se někdo cítí sociálním demokratem, ateistou či třeba monarchistou. Příslušnost či náklonnost k nějaké chuligánské skupině je věc subjektivní, je to spíš otázka životního stylu, či možná jakéhosi koníčka. Přitom chuligáni se mohou cítit chuligáni a zároveň mají svůj soukromí politický názor, který může být kdekoliv v rámci politického spektra. Chuligán může být levičák, stejně jako liberál, či třeba vámi dotazovaný neonacista.

Obecně bych se ještě zastavil u pojmu neonacista. Tento termín je totiž zejména v posledních měsících až letech u nás nadužíván, respektive zneužíván. Některé aktivistické spolky a nevládní organizace a v jejich stopách média, totiž takto v dnešní době běžně nazývají všechny, kdo nesdílí obecně a mediálně propagované hodnoty politické korektnosti (popř. multikulturalismu).
Dost zásadní z hlediska médií a celé společnosti je i to, že být nazván neonacistou je diskreditující a ten, kdo tuto nálepku obdrží je pro širokou veřejnost diskreditován. A to bez ohledu, zda-li je mu tato nálepka udělena oprávněně (na základě jeho postojů, názorů a činů) či nikoliv.

Neonacista je jasný pojem: označuje člověka, který obhajuje, či si přeje, nastolení jasně definovaného politického systému: nacionálního socialismu, jak byl zformován v Německu 30 a 40 let.
Jenže z lidí, kteří se pohybují na tuzemské extrémní scéně, je na něměcký nac.soc orientováno pouze nějaké (a osobně se domnívám že nikoliv většinové) procento.
Házet všechny, kdo mají na řešení společenských problémů a konfliktů jiný názor (než ten definovaný současným převládajícím politicky korektním proudem), do jednoho pytle ( a to včetně zmiňovaných chuligánů) je dle mého soudu neuváženost a zejména to současné společenské problémy spíše ještě prohlubuje a vyhrocuje. A může to dospět až do absurdních situací, kdy účastníci veřejných shromáždění např. v Janově (bez ohledu na jejich skutečnou politickou orientaci) jsou různými aktivisty a následně médii souhrnně nazýváni jako neonacisté, což vede tyto „ocejchované“ k ještě větší nedůvěře a despektu ke státu a demokratickým institucím (včetně médií ale i třeba policii).
Obávám se navíc, že toto „ocejchování“ může část z těchto lidí vést k přibližování se k postojům skupin a lidí, mezi které byli takto neoprávněně přiřazeni.

Doufám, že jsem alespoň částečně odpověděl na vaši otázku a omlouvám se za jisté zpoždění mé reakce.

Zdraví Dušan Stuchlík


17:46:28 21. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
Franto2:
Koukam, ze na vedlejsim foru brecis na neexistenci presumpce neviny (pro tve kolegy), tak tady tento princip zdarile poslapavas.
Achjo
16:28:00 21. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
re
emkey: Je úplně fuk, kdo od koho co převzal, oni to používají proto, že to používaly jednotky SS a ne nějaký Búrové.15:54:14 21. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
Pro bingo
Ja bych řekl, že mezi adrenalinovým sportem a trestným činem rvačky nebo přinejmenším výtržnictví nějaký ten věcný rozdíl asi bude.
Je to jako nazývat adrenalinovým sportem to, že se rozeběhnu s partou kamarádů proti betonové zdi a nemusím při tom ani nikoho ohrozit. A srovnávat něco podobně blbého s rybářtvím mi příjde výplod někoho, kdo těžce ujíždí na LSD.
15:14:30 21. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
kapesnicek:
S tou rvacku z pleziru, na to muze mit nekolik pohledu: Pokud se sejdou na miste kde nikoho dalsiho neohrozi a neomezi a nekde kde to neni na verejnosti a nikoho jineho do toho netahaji? Podle me provozuji adrenalinovy sport, stejne jako kdyz se nekdo riti na kole z kameniteho srazu... Nerikam, ze byse mi tahle jejich zabava libila, nebo ji schvaloval, ale pokud to nedelaji na fotbale, na verejnosti, pred lidma a nezasahne to nikoho nezucastneneho, tak je to jejich vec, jestli si nechaji zlomit noc od blazna z jineho klubu. Co me na tom pripada dost problematicke, je to, ze pripadne zdravotni nasledky vznikle jejich vinou jsou osetrovany z verejnych zdravotnickych (solidarnich) poctu, nebot si ten uraz udelali vlastni vinou a z vlstni vule. Coz ostatne plati i ale treba i pro urazy z jjinych adrenalinovych sportu. byt zdravbotni pojistovnou, urazy vznikle z jejich viny bych vynal z veci na ktere se vztahuje pojisteni . nevidim duvod proc ma byt malo penez na leky, ci lekarsky material ve spitalech ktere lidi potrebuji, kdyz nekdo odcerpava z rozpoctu jelikoz si sam dobrovolne a z vlastniho uvazeni nechal rozkopat cifernik...
12:02:01 21. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
Kapesnick
To o rybarich ovsem plati jenom tehdy, pokud maji platnej rybarskej listek:) V rybarskejch lokalitach po tech bez listku policie primo pase, je to snadno odpracovana carka.
Jinak souhlas, vcetne toho dilciho souhlasu s emkeyem.
11:31:29 21. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
Pro emkey
V nekterych vecech s Tebou muzu souhlazit, o nekterych polemizovat, ale Tve srovnavani hooligans a rybaru, to si snad delas srandu! Psychologie hovori o normach chovani, ktere vytvari sama populace. At zijeme v jakekoliv dobe, rvacku jen tak z pleziru a rybarsky sport preci nemuzes porovnavat. Jeden propastny rozdil by snad mohl byt ze chovani hools se narozdil od toho rybarskeho pohybuje na hrane nebo spis za hranou platnych zakonu a spolecenskych norem!
11:17:53 21. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0

Franto, prostředí hooligans znáš asi jako já včelařství...Totenkopf samozřejmě používali SS, ale taky Búrové,ale třeba i anarchisté co spáchali atentát na císaře pána...SS jej přebrali z vlastní historie pruské armády a pokud by možná nepůsobil tak děsivě, používal by jej bundeswehr dodnes. Stejně jako jiné symboly SS. Já si hlavně myslím, že hools tyhle věci používají jako provokaci. Kupříkladu Sid Vicious nosil rude triko s hakenkreuzem, stejně tak jako Wattie z Exlpoited. Prostě praštit do očí, zastrašit, pobouřit...Myslíš snad ,že motorkáři nosí hakové kříže proto, že jsou čistí a nažehlení nacisté? Chápu, tohle v příručkách od Mareše není, tento fakt se do honu na čarodějnice nehodí....
A hooligans samotní? Ti by se nejraději porvali mezi sebou mimo stadion, podle svých pravidel a asistence Chráníčů a pomahačů je to poslední, co k tomu potřebují.

Rozhodně jejich chování sám nechápu,ale je to jejich svět, jejich životní styl...taky nerozumím rybářům a nebudu je proto nazývat drbanama, idiotama, vypatlancema...

Marcus, myslím si že s nárůstem přistěhovatelství poroste frustrace a nárůst nenávisti. A White Power tímto rozhodně nezapadne do dějin.
10:42:19 21. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
Franta2>
však ono už jim moc té slávy už taky nezbývá. Když se podíváme na demograficky se měnící Evropu, kde muslimové z Afriky a arabských zemí se už počítají na miliony a i u nás se dělá patrně vše pro to, abychom západní Evropu v tomhle trendu dohnali, tak výraz "White power" bude za chvíli jen z učebnice dějepisu. Tím ovšem nechci říci, aby se výtržnictví hooligans na fotbalu tolerovalo. Jen že tahle skupina lidí bude čím dál menší problém v porovnání s tím, co přijde.
18:08:53 20. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
re
Markus: A umrlčí lebky? To je taky náhoda a SS to nemá nic společného, že?

Jestli někdo pochybuje o promísení fotbalových hooligans s náckama, tak je asi docela mimo mísu, stačí se podívat, jaké hlášky na sebe tyhle vypatlanci pokřikují, většina toho je čirej antisemitismus.

Ale třeba je to taky jen náhoda... a ještě zbejvá dodat, že "white power" jsou aditiva do motoru a 88 jsou dva sněhuláci:-/
13:59:00 20. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
to appalacio>
no však je to můj pohled na věc :-), tím přeci nevyjadřuji postoj širší veřejnosti. Nelíbily se mi prostě výpady některých diskutujících proti autoru článku (tím nemyslím autoru "očitého svědectví") a tak jsem napsal svojí reakci na jeho podporu, toť vše. Taky by se třeba mohlo stát, že příště už nenapíše nic a to by byla škoda.
Hooligans... neonáckové... i tady mi z některých rannějších příspěvků vyplynula jakási souvislost těchhle dvou skupin, i když je to blbost. Že mají na transparentu písmo vzdáleně se blížící švabachu přeci neznamená, že jsou to členové Hitlerjugend. Neber to tak vážně :-).
22:50:16 19. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
for Markus
Z mého pohledu... článek z Janova se ti líbil, ale to neznamená, že i výše uvedený je kvalitní. Dávat toto do souvislosti je pochybné, protože např. já autora za jeho článek kritizuji a článek z Janova mě v této souvislosti nezajímá neboť o podstatě sporu nijak nevypovídá. Ty se ho chceš zastat, ale promiň dáš za něho ruku do ohně neboť ho znáš roky nebo se ho zastáváš jen proto, že jsi od něho četl jeden kvalitní článek? Dále, promiň mi to, ale ani tvé zastání serveru policista.cz nemá váhu z výše uvedených důvodů, neb ani ty nejsi persona, jejíž pouhé vyřčení názoru by se dalo brát za bernou minci, tím tě nechci nijak urazit. A poslední dotaz je příliš hloupoučký. Ne, všichni to nejsou náckové-neonacisté. Hooligans znamená něco jiného, členství v obou skupinách se však vzájemně nevylučuje. Tvůj názor ti neberu, ale vypovídací hodnota (obsah) toho příspěvku je žádná
21:48:07 19. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
to appalacio> nechápu
Dal jsem najevo podporu p.Stuchlíkovi a zastal se serveru policista.cz proti názorům, že se z toho stává např. "drban.cz" apod. A ten závěr - to je otázka na ty, kteří proti fandům zasahují, já je neznám, tak mě zajímá, do jaké míry jsou to jenom výtržníci a do jaké míry jsou angažovaní jako "neonacisté".
Takže tvoje známkování je přísný...
21:27:33 19. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
musím reagovat
for Markus. Přečetl jsi si to po sobě pořádně? ..tvůj příspěvek se podobá tomuhle....starousedlíci říkají...byl to hodný a milý chlapec, takový tichý, vždy pomohl. Že zabil tři lidi? Tomu nemůžeme uvěřit....

Aneb vypovídací hodnota tvého příspěvku je -5

16:47:56 19. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
Uff
tenhle článek mi uniknul, teď jen vyjeveně projíždím historii příspěvků v diskuzi. Za sebe bych jen chtěl podpořit autora článku p.Stuchlíka, např. článek z Janova byl jeden z MÁLA objektivních a pokud možno nestranných, který se na prohnilé české mediální scéně dal sehnat. Neřekl bych, že server policista.cz nebo pan Stuchlík "kope" za neonácky - to jen média typu TN.cz nebo Novinky.cz často kopou za multikulturní nesmysly a za "neonácky" už označují i starousedlíky z Janova, kteří jsou zoufalí z cikánského řádění. Mimochodem - nesleduji moc fotbal a už vůbec ne fanoušky a proto mě zajímá, jestli ti různí Hooligans a ultras jsou všichni i "neonáckové"?
01:05:01 19. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0

Pro všechny, kteří tady umí kriticky hodnotit činnost policie bych chtěl říci, že také umím kritizovat a moc dobře a to jakoukoli činnost na kterou si vzpomenete. Bohužel pánové aby Vaše kritika nevyznívala jen jako urážka mohli by jste se třeba všichni přidat do řad policie a pomoci ji tímto změnit. Jenže na to asi nikdo z Vás nemá dost odvahy, protože by jste museli převzít značný díl odpovědnosti na sebe. Je pohodlnější zůstat doma nebo v hospodě u piva to těm mizerným, neschopným a líným policajtům natřít. Ale uvědomte si také jednu věc, že náš národ bude mít jen takovou policii, kterou si zaslouží. Když budete dále zhoršovat podmímky v policii budou odcházet i ti poslední kvalitní lidé a pak .........
21:59:15 13. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
re appalacio
V souvislosti s příspěvkem appalacia upozorňuji, že na novém webu bude uzavřená sekce pouze pro policisty. Přístupový kód bude možné získat pouze tak, že bude zaslát dotyčnému na adresu útvaru.
21:53:47 13. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
for bingo
Já to jako trivialitu neberu. Právě, že svědectví podané tímto způsobem se mi jeví, kulantně řečeno, podivným. A pokud jde "s kůží na trh", když to takto zveřejní, tak sorry, mě se to nelíbí.

Ty zase řešíš problém viz. druhý až poslední odstavec. Mě se zase zdá, že to je dost technická stránka věci, na kterou je zde dost málo informací. Je to vcelku interní záležitost, repsk. taktická věc, taktika zákroku atd., která by asi neměla být na veřejném fóru, proto se mi nechce více toto téma v tomto duchu rozebírat. Ale jinak máš pravdu, je tam v tomto směru dost pochybností.
21:37:34 13. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
ehm ehm appalacio
Nemohu se zbavit pocitu, že řešíš triviality. Pokud je "emkey" svědkem, tak řešit nějakou objektivitu, to je úplně mimo problém. Svědek je svědek. Teoreticky by měl po pravdě popsat co viděl, ale nelze vyloučit že jeho líčení se může od reality odlišovat. Na druhou stranu, on tam aspoň byl, ty asi ne. Tudíž pokud ty znedůvěryhodňuješ jeho tvrzení, tak to zní trochu absurdně. Ale to je jedno. Podstatné na té události je něco zcela jiného! A zkusím na to upozornit znovu:

Podstatné je, že Brňáci asi mají problém. Nebylo to náhodou stejná parta a stejná hospoda, kdy před rokem, nebo možná víc, proběhl velmi podobný incident? Napadení hlídky, demolice vozu a dodatečný zásah? Pokud si pamatuji, byla to pro hlídku velmi nehezká strkanice.

Takže podstatné otázky by měly znít: Věděla hlídka na co jede? Pokud nevěděla jak, je to možné, když už operační musel vědět že byl napaden vůz MP? A hlídka MP v podniku byla, na tom se shodují všechny verze, takže musela dobře vědět s kým má tu čest.

Takže: jakou informaci dostala hlídka? Věděla kam jede a co ji čeká na místě? Pokud ne, jak je to možné? Ví operační že v Brně zřejmě "tohle" není novinkou? Kolikrát ještě v Brně vyšlou lidi do takových situací, než se to začne nějak řešit?

21:09:59 13. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
for emkey
..ano, teď jsi se projevil v tom pravém světle, tak jak si zde mnoho z nás myslelo, respk. rozhodně já ano.. doposavad jsi se snažil předstírat objektivitu, ale tvůj "poslední příspěvek" konečně ukázal tvoji skrytou touhu ukázat všem, že ty jsi ten "chudák", že "oni" jsou ti poškození, ostatní jsou ti zlí, zejména ti zlí policisté, strážníci. Dokázal jsi jen to, že jsi se představil jako osoba, která nerespektuje a neuznává zákon, vše si vykládá po svém, pokud to někdo dělá dle "tvého názoru" jinak, tak to není špatně, ale rovnou protizákonně. Děkuji ti, myslel jsem, že to zde bude na delší VĚCNOU diskuzi, ale tímto diskuze, alespoň z mé strany končí s jasným názorem na tvou osobu a na tvé "to jediné pravé" svědectví události. P.S. Dovolím si závěrem malou úvahu. Ono nešlo apriori o to dokázat, že policie má vždy pravdu. Ale za léta co mám odsloužená jsem podobná tvrzení již slyšel a četl. Z článku doslova mezi řádky srší nadutost a snaha očernit policisty a to za každou cenu. Nepřipouštíš si zhola nic o tom, že by někdo, krom policie, pochybil a že by policie mohla reagovat oprávněně, zákonně. Buď z neznalosti nebo úmyslně zastíráš, že došlo ze strany výtržníků k vážnému porušení zákona. Nechceš nebo neumíš pochopit, že policista s takovými lidmi (respk. při takovém to chování) nebude nikdy partnerem k jednání. Nechápeš nebo nechceš pochopit podstatu zákonnosti jednání. Nemáš argumenty a vše schováváš za klišé -arogance policie, policie už plno lidem leze krkem, k ním dostává velký počet těch, co v jiném oboru nemá šanci. Policie nebude oblíbená, nikde nebyla a do budoucna nebude. Policie by měla mít respekt a uznání. Měla by mít respekt a uznání od slušných lidí. Floutci, drbani, pašíci, jak kdo chce, se musí policie bát. Policie nebude nikdy těmto lidem partnery. Při zákrocích, viz. obsah článku výše má a musí mít policie vrcholnou převahu a to za každou cenu, (zákonnou cenu - to aby mě někdo nechytal za slovo). Veškerou odpovědnost přebírá pachatel. Pokud neznáš, nebo nechceš poznat práci policie, aby jsi pochopil podstatu zákroků, taktiky, aby jsi tomu porozuměl, co je možné, co je reálné, aby jsi věděl, že policista si chrání především život a zdraví a nemá to s ponižováním či ubližováním podezřelých nic společného, tak sorry, jdi do hajzlu. Pokud chceš ty nebo tobě podobní věcně diskutovat, prosím, řada policistů je ochotna vysvětlit, popsat vše co se týká služby, zákonů atd. Pokud chceš být slušný občan, policie ti bude partnerem, jinak "hrubá záplata na nevymáchanou hubu".
20:32:20 13. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
naposled
Nemyslím si, že můj článek je paskvil. Je to můj pohled na situaci co se odehrála...Koukám, že hlavní tu je-zasadně nepřiznat vlastní pochybení, že arogance dnešní policie už plno lidem leze krkem, že se k ním dostává velký počet těch, co v jiném oboru nemá šanci a podle toho to tak i vypadá. Ano, příště v rámci zásahu můžete seřezat celé město a bude to vlastně podle pravidel, které normalní člověk nemá šanci pochopit...Co to je za lež o rozbíjení okna hlavou? Když se člověk rozhodne ubližit sobě či někomu dalšímu tak ho v tom nic nezastaví. Doporučuji příště teda ty drbany rovnou střílet, co kdyby náhodou chtěli utéct...Tak tohle je vážně síla...

Hlavně prostě popřete fakt, že jsem tam byl - zřejmě mnozí z Vás o tom ví vše nejlíp. Nechválil jsem Vás a tak je každé písmeno podezřelé a chápáno jako čirá provokace. Koukám, že článek způsobil takovou hromadnou hysterii jako zjevení Samera Issy v dívčím internátě. Ještě jednou- nesouhlasím s napadením hlídky, ani rušením nočního klidu...Ale nesouhlasím ani s tím, že se policiajti pustí do lidí, kteří bud jen vychází po konfliktu z hospody, nebo jsou chycení ve vedlejší ulici. Ono těch zadržených bylo původně víc..jen jaksi chyběli důkazy...což je asi detail, který není potřeba komentovat. Policajt i když je napaden, nemá právo kohokoliv trestat, nebo ponižovat. Pokud budu napaden já a protivníka zbiju na zemi ve chvíli kdy se neutočí je to trestné...u policajta je to v rámci DP...

Navíc si nemyslím, že hools,punx,technaři nebo skins jsou největší problém této země...Ale chápu, objasněnost musí být a čím větší počet obviněných, zadržených tím lépe. Můžete v rámci plnění norem kontrolovat každého a dál v klidu přehlížet organizovaný zločin, mafie a jiné kšefty...Občas se i nějakému Krejčířovi hluboce uklonit či mu na utěku podržet dveře...Však on zas bude fotbal a tam nasbíráte cenné body.
10:51:12 13. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
honzade
já si dovolím jenom jednu laickou poznámku: jestli na 2 policisty bylo asi 30 lidí a většina z nich se aktivně podílela na útoku tak ti policisti asi neměli moc času na to dokumentovat který co udělal... to je můj názor civila a chci si jen rejpnout protože se mi zdá ten tvůj příspěvek moc "útočný". a i ty tvoje dvě možnosti k Janovu se mi nezdají. skoro bych řekl že jsi nějak zaujatý proti Policii. (neobviňuju tě je to jen můj názor)
00:34:00 13. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
re
honzad: Je to hlavně ukázka toho, jak je momentálně nastavený chápání zákonů SZ a soudy. Třeba někdy poznáš sám v jakém klidu může být drban, co se trochu vyzná a co všechno si dovolí.
22:53:11 12. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
appalacio a john158
nemam bohuzel moc casu s vami diskutovat, navic za okolnosti kdy z vasi strany neni ani naznak ochoty (schopnosti) zkusit se na vec podivat z opacneho konce obusku (tedy spravneji tonfy).. bohuzel.

Jen mi to neda, kdyz ctu hned prvni bod co pise john:
"1. Většina zadržených osob se aktivně podílela na útoku proti hlídce PČR"
tak si nemuzu nevzpomenout na jiny clanek ktery sem tady zahlidnul. Ten o Janove. To ze na 10 z dvanacti nic neni... V tom clanku se pise: Důvodem jsou nedostatečné podklady od policejních vyšetřovatelů. "Spisy, které nám policie předala, neobsahovaly žádné konkrétní skutečnosti, abychom mohli zahájit trestní stíhání.." řekla SZ.

No, to jen tak na okraj, k tomu jak John vi, ze se "vetsina zadrzenych se aktivne podilela"

Ostatne kdyz uz je rec o tom Janovu, nejsou v tomto pripade dve ruzne, stejne spatne moznosti?

1)Policie odvedla prachmnizernou praci, nebot obvinila lidi, aniz by ale proti nim byla schopna sehnat aspon takove dukazy, ktere by vzala SZ

2) Policie odvedla prachmizernou praci nebot obvinila lidi, kteri nic neudelali a tedy proti nim dukazy neexistuji.

Oboje je vizitka spatne prace policie, nebo ne?

Nebo chcete tvrdit, ze SZ je neobjektivni? Chcete se vymlouvat na "politicke tlaky" atd..? Touhle vymluvu tentokrat neuzijete, nebot spolecenska a politicka objednavka tady byla evidentne jasna, ostatne formuloval ji opakovane i vas ministr..
... tak Johne, jestli tady nahodou nejde o podobny pripad.. odpovidat me nemusis. Ostatne cas ukaze ...
22:23:23 12. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
noční
Zdravím Všechny, musím říci že zákroku jsem se přímo neúčastnil, ale měl jsem ten den noční a vím co se stalo, četl jsem protokoly od UZ po výpovědi obviněných atd.
Na základě těchto informací uvádím následující :
1. Většina zadržených osob se aktivně podílela na útoku proti hlídce PČR
2. Většina těchto lidí byla maskovaná v obličeji
3. Na hlídku zaútočilo najednou více jak 30 osob.
4. Po útoku se tito lidé zadržovali dále od místa napadení
Co je potřeba aby si občan uvědomil : Každý je povinen uposlechnout pokynů a výzev policisty - je to jeho povinnost. Pokud neuposlechne, riskuje zajištění..
Zpívání chorálů v nočních hodinách je rušení nočního klidu tedy přestupek, občan má povinnost dodržovat zákon a policista je zde povolán, aby dohlížel nad dodržováním popřípadě je i placen za to, aby dodržení zákona vynutil pokud to okolnosti vyžadují.
Osoba ležící na zemi v kaluži, bude dozajista jeden z těch co hlídku napadli a proto bylo v souladu se zákonem použito DP pouta, z taktického hlediska / které je známo pouze lidem kteří tuhle práci dělají poctivě a rádi je lepší nechat spoutaného na zemi, aby vám třeba v vozidle nevymlátil hlavou okýnko nebo aby byl poznán podle oblečení, které by ve vozidle nemuselo být tak dobře vidět atd.
Nikoho ani žádná špatná zkušenost s jednáním PČR neopravnuje k tomu, aby na policistu útočil nebo neuposlechl jeho pokynů..na tom se všichni shodneme..
Mimo jiné policisté jsou znechuceni a otráveni od všech, kdo jim bez dostatečných znalostí a zkušeností do práce furt kecají !!!! Doktorovi taky neříkate jak Vás má léčit nebo jo ? Jedna věc je kontrola, kterou lze provádět jiným způsobem a jedna věc je diskutování a dělání si vlastních problémů, z kterých potom obviňujete policisty. Kontrola totožnosti je přece uplně běžná činnost za účelem pátrání po osobách které se vyhýbají např. VTOS atd. Co je na tom špatného pánové z Hooligans ? Myslíte že mezi Vámi takový nejsou ? ale třeba budou.. a když budu mít štěstí budu u toho..
20:01:32 12. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
for honzad.
Vzhledem k tomu, že v tvém případě se jedná už ani o míchání jablek s hruškami, ale o čistě z principu nasírací příspěvky, tak to nehodlám nějak moc emočně komentovat, neboť o tobě jsem si osobní názor udělal již dříve. 1) o anonymitu nešlo, nejde ani teď ani v budoucnu nepůjde, jak jsi to vydedukoval z mého příspěvku, to nechápu. 2) Pokud mě žádáš o konkrétní citaci proč jsem co a jak myslel, tak i já tebe žádám čím jsem se provinil, respk. v čem spatřuješ mé provinění proti zákonu. Zatím máš rozpor pouze ty, a to v hlavě. 3) Snažíš se mě tady nachytat a dále urážet a sám dovozuješ nesmysly o něčem co jsem neřekl, nenapsal ani si osobně nemyslím viz. "V tom ze ten clovek upozornoval policisty.... ze se na ne odvazil promluvit? " Ale jinak neuposlechnutí výzvy je přestupek, viz tvrzení "Říkám, že nikam nehodlám chodit, že jsem nic neudělal a navíc jde o hlavní třídu a že mi nemá co poroučet.", dále tvrzení "Další lež je, že " skini rozbíjeli výlohy " ", bez důkazu nařknul někoho ze lži, i toto by se dalo kvalifikovat jako přestupek, další rozporuplné tvrzení "Policisté o důvodu zásahu lžou a mlží", atd. 4) Vadí mi lži, polopravdy i v médiích, ale zde komentuji článek výše uveřejněný. Až budu chtít komentovat deník Právo, určitě najdeš moje reakce na tamějších fóru, opět nechápu, proč mi podsouváš nějaká tvá tvrzení co mi vadí, co komentuji a co nechci komentovat. 5) "To mas fakt pocit, ze s tim zpusobem mysleni, ktery tady prosazujes muze mit nekdy policista autoritu pred normalnim clovekem, ze se muze zmenit neduvera a despekt, ktery bohuzel cast lidi k policii chova?" ->k tomu dodávám, ANO mám ten pocit, že svým způsobem myšlení, který zde prosazuji, prezentuji můžu změnit nedůvěru a despekt u normálních a slušných občanů k policii, NE, konkrétně u tebe se o výše napsané nesnažím.
19:00:34 12. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
pro apalacio:
Je paradoxni, ze sam volas po "omezeni" internetu, ale sam tady hojne vyuzivas jedne z jeho moznosti (anonymitu) k publikovani svych nazoru z nichz nektere by asi tvoji nadrizenia a tvuj ministr taky vnimali jako "výrazy a tvrzení jsou min. přestupky, tedy v celku je ten článek takový paskvil, že nemá s osobním názorem co dělat"....
Tomu se rika nazorny rozpor mezi teorii a praxi! :-)))

A když už jsme u tve bajecne formulace, ze "výrazy a tvrzení jsou min. přestupky, tedy v celku je ten článek takový paskvil, že nemá s osobním názorem co dělat", tak by me zajimalo kde spatrujes ty "minimlani prestupky". V tom ze ten clovek upozornoval policisty.... ze se na ne odvazil promluvit?
"Ooo obcane, nedovoluj si promluvit ze svych mrzkych hlubin na jeho ctihodnost pana policistu, neb pokud se jemu nelibi co rikas, uzna centrum brna za zonu, odkud ty vykazuje a ty se strez neuposlechnout jeho vyzvy: Neb policista jest v nocnim meste hlavou i udem prava !"


Zajimave ale je ze ti vubec nevadi zrejma lez kterou napsalo Pravo, ze slo o 70 maskovanych utocniku. Neni to prasarna za hranici prestupku ( treba sirini poplasne zpravy??) .. Lzi ktere jdou ve prospech policie ti zrejme nevadi, ale to co jde proti zajmu policie by se melo stihat, co?
Tomu se rika nazorny rozpor mezi teorii a praxi! V tvem pripade jiz podruhe

To mas fakt pocit, ze s tim zpusobem mysleni, ktery tady prosazujes muze mit nekdy policista autoritu pred normalnim clovekem, ze se muze zmenit neduvera a despekt, ktery bohuzel cast lidi k policii chova?
18:29:41 12. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
for emkey
no právě... "internet je svobodné medium a nemělo by se cenzurovat" ... to je ten kámen úrazu. V podstatě bych s tebou souhlasil, ale celkově nesouhlasím. Internet je prostředí jako každé jiné, tedy tiskoviny, televize, veřejné projevy atd. Internet je svobodný, ale nemůžeš si dělat, potažmo si říkat co chceš. Proto trvám na té odpovědnosti. Pokud někdo napíše svůj názor, úvahu, takto svůj článek pojmenuje, dejme tomu. Pokud někdo napíše moje svědectví je: bla bla bla... a ono je to holý nesmysl, propaganda či cokoliv podobného, nepravdivého, osočující, urážející,tak se dopouštíš min. nějakého přestupku. Nezlob se na mě, ale tato svoboda na internet nepatří. Trochu odbočím. např. aktualne.cz zavedli cenzuru nevhodných výrazů, nadávek atd. Je to správně či ne? Je to dobře, protože to co plodily některé choré mozky bylo už za hranici, kdyby jen dobrých mravů, ale za hranicí zákona. Tím se vracím k výše uvedenému článku. Protože některé výrazy a tvrzení jsou min. přestupky, tedy v celku je ten článek takový paskvil, že nemá s osobním názorem co dělat, je to prostě "prasárna". Lidé znají a chtějí respektovat pouze svoji svobodu. Nic jiného je nezajímá, viz. výše popsané scény s oslavujícími. Tento stát, lidé, by si měli začít zvykat na tvrdé zákroky, protože jen takové zákroky, které zjednají pořádek hned teď na místě, si budou grázlové pamatovat. Na obdobné týpky totiž platí pouze hrubá záplata.
16:40:42 12. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0

No me osobne to spise pripada tak, ze problem vyvolala MP a slizla to hlidka PČR...
14:42:30 12. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
naposled asi teda ne...
Pime, já netvrdím, že si policie za útok mohla sama. Jen jsou zde lidé, co reagují jinak, každý vychází ze svých zkušeností..Navíc jsem se o víkendu dozvěděl, že MP toho večera došla ještě jednou s tím, aby se akce hned ukončila, nebo že dojde k zásahu. Organizátor řekl, že nechá vypnout hudbu. MP rozkázala nekompromisně, že ne. Akce se skončila a lidi se začli kupit před hospodou. Tady prostě nebyl žádný náznak domluvy. Zas neříkám, žeutok je tímto omluvený. Jen,, že policie mnohdy jedná dosti arogantně a spousta lidí jich má plné zuby.

Sice mám o funkčnosti demokracie svoje pochybnosti, ale myslím si, že její síla spočívá hlavně v tom, že extrémní názory ji nedokážou položit. Jinak, že čím neschopnější systém tím větší nárůst extrému. Myslím, že i ty extrémy jsou potřeba...A otázkou je, co vlastně extrémem je? Ale něco mi říká, že nedat prostor oponentům a snažit se je umlčet, tě posunuje přesně mezi ty dogmatiky. Tedy, že demokracie se mění v demokrativismus. Ale to už je zas jiná debata...

Spojovat mne s anarchismem...no to je vážne k pobavení.

Franto, asi není třeba rozpouštět policii, ale rozhodně ji reformovat. Aby ti schopní po pár letech neodcházeli vyčerpaní a znechucení ze systému práce jejich nadřízených. Očistit ji od korupce a zločinného spolčování. Pro mnohé je policie dnes chápána jak jen další gang...

Kasper, měl by jsi ve své práci pokračovat, protože přesně proto přichází k nárustu idiotů v uniformě, kteří tam jdou jen z důvodu vlastního neuplatnění kdekoliv jinde. Žádný boj by se neměl vzdát. Ale asi víš sám svoje.

Apalacio, internet je svobodné medium a nemělo by se cenzurovat. Každý si přeci dokáže udělat názor sám. Já i přesto ten tvůj beru, patří k tobě a máš na něj plné právo. Můj je zase ten, že si taky můžeš napsat co uznáš za vhodné, i když to bude proti mě. Budu ten co se tě zastane.
13:20:46 12. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
DEVASTACE POLICIE

Langer totálně zdevastoval policii a dnes k policii nikdo nechce a proto se bere se i odpad. Když jsem nastupoval, tak se nás hlásilo 54 na 3 místa. Když mě vzali, tak jsem si připadal, že jsem se dostal mezi nějakou elitu, kam se jen tak každý nedostane. Nyní je situace zcela opačná a nikdo se nehlásí a mám pocit, že jsem někde, kde berou každého a je mi z toho dost špatně od žaludku. Po 10 letech končím. Pokud si jinde vydělám i méně, tak mi to nevadí, ale nechci se již stydět za to , že jsem policajt.
20:56:49 11. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
názor 2
for emkey: rozhodně s tvým názorem na mou osobu nesouhlasím a spojování či vyvozování závěrů je prapodivné, chtěl jsem napsat hloupé a urážlivé atd., ale nechce se mi tolik rozepisovat. Já si za svým příspěvkem stojím a považuji tvé výlevy za pokroucené. Trvám na tom, že takhle ideologicky napsaný článek je "prasárna" nejhrubšího zrna, která nemá s objektivním posouzením viděného nic společného. Opakuji, každý by měl být na vyřčený či napsaný názor odpovědný, neřkuli trestně odpovědný.
13:48:48 11. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0

emkey a všichni civilní "odborníci" na taktiku zákroku, na policejní právo, na DN, na jednání s lidmi, na hromadné zákroky, na zvládání davu, atd. atd.

PŘÍHLASTE SE K POLICII A VYBUDUJTE SI NOVOU POLICII, POLICII PODLE VAŠICH DOKONALÝCH PŘEDSTAV A ZNALOSTÍ !!!

Já vám fandím a klidně bych na to dal i nějakou korunu, abyste měli možnost plnit úkoly policie v reálu... a kdyby se vaše práce dávala na kabelovce, tak bych za to dal těch korunek i víc :-)))
22:33:49 10. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
emkey
Tak snad naposledy. Omluvu za nesprávné přiřazení přijímám a pokud nevystupuji pod svým jménem, tak ani nevyžaduji vykání, což aplikuji i ostatních.

Co ale nepřijímám jsou tvoje pseudoargumenty. Porušil jsem (dokonce nedávno) noční klid při oslavách dokonce opakovaně a párkrát na nás i uvědomělý soused poslal hlídku městské policie, která většinou přišla, domluvila nám a nechala to domluvou bez pokuty. Nicméně i kdyby nám někdy blokovou pokutu uložil, nikdy by to pro nás nebyl signál k tomu, abychom, byť jsme měli skoro vždy početní převahu, na ně(j) zaútočili. Navíc ten článek trvdí, že policisté si za to mohli vlastně sami, co se tam mají co motat, když oni si slaví. Ale to už tu bylo řečeno víckrát a jen se opakuji.

Co se týče plurality názorů, tak jsem vždy souhlasil s tím, aby každý vyjadřoval svůj názor svobodně. To však neplatí pro jakékoli extrémní skupiny. Jsou prostě názory, hodnoty a chování, které do demokratické společnosti nepatří a tyto musí demokracie všemi možnými prostředky TVRDĚ potlačovat. Bohužel si u nás stále mnoho lidí plete svobodu s anarchií. A za takového člověka považuji i tebe.
20:36:54 10. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
snad naposled
Ano podobný incident se zde již odehrál. Nikde neuvádím, že bych s napadením souhlasil. Naopak, oslava byla fajn a tohle se stát nemuselo a nemělo. Jen si myslím, že jdou věci třeba řešit i jinak než zmateným zásahem. Hlídku MP nikdo nenapadl. Nevím, jestli smí vstupovat bez povolení na soukromou akci. Chápu rušení nočního klidu a rozhodně se nebavím tím, že bych porušoval zákony. Ale přiznejte si sami, když zajdete ve větší skupině na pivo, jestli občas taky neporušíte noční klid.. Hlučněji se chová v podstatě každá větší společnost a brát vše podle Vašeho metru, tak máte každý vínend armádu obviněných z přestupků.

Nikdy jsem se neučil taktice či vedení zásahu. Ve chvili,kdy je zadržený s pouty za zády v ulici plné policistů, nemusí přeci ležet na zemi. Přišlo mi to prostě divné a tak jsem se optal. Od Vás spíš taková ukázka arogance. Rozhodně jsem nikoho nepoučoval o tom, jak by měl zákrok provádět.

Pim, omlouvám se Vám. Užil jsem Váš nick pouze jako příklad. Lidé mají spoustu názoru i těch opozičních a rozhodně to z nich špínu ani hlupáky nedělá.
Před pár lety, tu neštastnou náhodou na policii vypadl cikán z okna... Stuchlík by Vám potvrdil, že jsem nad tím rozhodně neplesal. Dnes cikán a zítra třeba já...Snažím se dívat na vše objektivně, přesto že v době politické korektnosti můžu být považován za rasistu. To jen na okraj.

Tomy, ty diskotéky jsem napsal jen pro vykreslení rušné ulice. Napsal jsem už uvodem, že s mnohým souhlasím, jen dodnes pořád nevím, co bylo důvodem příjezdu hlídky. Neexistujicí rozbité výlohy? Zaparkované auta, kde žádna nebyla? Nebo hluk v rušné ulici? Nevím.

Samozřejmě nikdo neříká, že se policie musí někoho doprošovat nebo násilí vůči ní má nějaký opodstatněný fundament. Že vše kolem toho má i jiné pozadí, to jsem se snažil nastínit. Podívej zažil jsem už mnohé a věř, že policajt co dokázal mluvit, uměl i vyhrocenou situaci zklidnit. V prostředí, kde policie není oblíbená těžko něco prosadíš silou...

Bandita: díky za Vaše přání a doufám, že Vaší pomoc nebudu muset nikdy potřebovat. Zkušenost s Vámi nemám opravdu dobrou a můžu hodnotit z pozice,podezřelého, svědka i poškozeného. Přesto si vážím kohokoliv ,kdo svoji práci odvádí svědomitě i policistů, tak ale i třeba těch ze kterých se dnes můžou velmi rychle stát drbani...

Hezký večer.


20:10:21 10. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
dovětek for emkey
Přeji Vám aby jste se Vy a nikdo z Vašich blízkých nedostali do situace, která bude vyžadovat intervenci policie nebo jiných složek. A v případě, pokud se tak stane aby byli na blízku kolegové, kteří se budou snažit pro Vás udělat maximum a to i za cenu osobní oběti. Ve Vašem profesním životě Vám přeji hodně pracovních úspěchů a minimum kritiky.

PS: sám nehodnotím nějakou skupinu podle jednotlivce, pokuste se prosím o totéž
18:27:45 10. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
řeší se zde zatím triviality
Myslím, že se zde zatím řeší naprosté trivilaity. Otázky o hodnověrnosti svědka, či jestli se o tom vůbec mělo psát, jsou úplně mimo mísu. Podstatné na tom je, že Brňáci asi mají problém. Nebylo to náhodou stejná parta a stejná hospoda, kdy před rokem, nebo možná víc, proběhl velmi podobný incident? Napadení hlídky, demolice vozu a dodatečný zásah? Pokud si pamatuji, byla to pro hlídku velmi nehezká strkanice.

Takže podstatné otázky by měly znít: Věděla hlídka na co jede? Pokud nevěděla jak, je to možné, když už operační musel vědět že byl napaden vůz MP? A hlídka MP v podniku byla, na tom se shodují všechny verze, takže musela dobře vědět s kým má tu čest.

Takže: jakou informaci dostala hlídka? Věděla kam jede a co ji čeká na místě? Pokud ne, jak je to možné? Ví operační že v Brně zřejmě "tohle" není novinkou? Kolikrát ještě v Brně vyšlou lidi do takových situací, než se to začne nějak řešit?
18:14:44 10. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
for emkey
Předem chci říci, že policista jsem, na místě jsem nebyl a se zákrokem nejsem po služební linií nijak seznámen.
Ale to co píšeš ve svém příspěvku "odezva" mi připada jako člověku i policistovi velmi ubohé. V tomto státě se stalo samozřejmostí kritizovat a poučovat policisty jak mají dělat svou práci. Dělají to lidé napříč spektrem. Zajímalo by mě kde jste se naučili platné zákony, kdo vás vyškolil na používání DP a v neposlední řadě kde jste se naučili provádět taktiku zákroku. Nováček musel absolvovat před nedávnou dobou 18 měsíční ZOP. Teď je najednou každý znalý v taktice zákroku, použití DP a použití sil a prostředků policie. Věřím, že je velmi málo policistů, kteří sebe pasovali do role porotce a soudce najednou. Sloužím v krajském městě a nikoho takového neznám. A co se týče policejního slengu, tak i v novinařské praxi se setkáme s výrazy, které nejsou zrovna košér. Ale každodení rutina a náročnost policejní práce tyto výrazy vygenerovala.
Je velmi úsměvné číst, že na strážníky MP v Brně je daná skupina háklivá. Také je zajímavé, že byli vyzvání aby opustili oslavu, takže teď nastala doba, kdy nějaká osoba, protože je háklivá na MP nebo PČR, vyzve danou hlídku, aby odešla a oni mají odejít aniž by dokončili zákrok? To snad autor článku nemůže myslet vážně. Také autor sám píše, cituji: "Nechovali se nijak potichu, hlučeli, pár lidí zpívalo fotbalové chorály. Nikdo nechápal proč, kromě hlasitého chování nikdo ničím zákony neporušoval." Takže Vy pane autore i osoby, které byly na místě, jak píšete hlučeli, víte, že porušujete zákon, ale je Vám to jedno a dál ve svém jednání pokračujete. Proč? Co se musí stát aby jste se chovali v souladu s právním řádem. Je vám porušování zákona blízké, nebo si tím zvedáte svou sebedůvěru, nebo potřebujete sobě nebo někomu jinému něco dokázat-nerozumím tomu. Myslíte si, že ostatní se musí podřídit Vašim požadavkům, protože přesně takto celý článek vyznívá.
Je v pořádku když se občan zeptá policisty, proč leží osoba v poutech na zemi, ale aby jste ji vyzýval k tomu aby konala co Vy chcete je absurdní. Nevíte za jakých okolností se policisté osobu rozhodli spoutat, zda byl agresivní, nebo napadal zasahující policisty a pod. Protože píšete, že u Vás v Brně je normální házet po zakročujících policistech láhve tak se nedivím, že osoba ležela na zemi aby se riziko útěku nebo napadení z její strany eliminovalo. Dále pokud je takový zákrok tak se nedivím, že policisté se snažili co nejvíce místo zákroku uzavřít, aby se tam nedostali další osoby. Vy opět se považujete za něko jiného a chcete aby zákrok byl veden podle Vás.
Nebudu se vyjadřovat kdo, nebo co je Stuchlík, ale napíši Vám to co jemu. Pokud jste tak znalý a máte představu jek se má policejní práce dělat přijďte mezi nás. Na jaře se má rozběhnout náborová kampaň. Já Vás v hlídce rád uvítám a budu se od Vás pozorně učit-pokud bude co.
Na další invektivy z Vaší strany jako např. cituji: "Nejraději by jste mě zde chtěli legitimovat , holt čím tupější je oko, tím dále sahá dobro.., pohlédněte jaksi dál než na konec obušku...a pod. nebudu ani reagovat. Nemá to smysl, protože jste sám sebe představil.

18:05:29 10. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0

Bylo by fajn, kdyby se tu objevilo to video, myslím, že by se zcela jednoznačně ukázalo, kde je pravda.
16:15:33 10. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
emkey
Stejně jako tomy nejsem u policie a než mě hodíš do jednoho pytle s Appalaciem, tak doporučuji si nejdříve přečíst moje příspěvky, protože já tu od začátku až do konce říkám, že je potřeba kritika článku a ne nadávání na autora.

Co se týče samotného článku, tak se plně podepisuji pod příspěvek tomyho a dodám k tomu jen to, že mě vůbec nezajímá sociální složení hooligans nebo prapůvodní význam Totenkopfu, protože všichni víme, s čím je znak umrlčí lebky spojován především.

Lidé, kteří se používáním tohoto symbolu k těmto hodnotám hlásí, jsou pro mě prostě špína stejně jako všichni ostatní extrémisté ( ať z levicového nebo pravicového spektra)a zaslouží si takové zacházení, jaké jsi popsal ve svém článku a já jako slušný občan, který ctí zákony a váží si policistů, celou dobu doufám, že aspoň s tím vymácháním ksichtu ve sněhu je to pravda, protože už tím policie pomohla.

A nakonec k tvému výlevu, že policista není soudce - no asi takhle - kdyby tě jako policistu obstoupila banda Romů, začala ti nadávat a házet po tobě různé předměty, asi bys také příliš neváhal s vynesením rozsudku a rozhodně bys je tak vášnivě nehájil. A přestože jsem na místě nebyl ( jak správně píšeš), zdá se mi tvé líčení situace značně nepravděpodobné.
13:37:14 10. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
emkey
Já nejsem policista, ale když si udělám zhruba průměr z výpovědí obou stran, tak mi to pořád vychází jako útok na policisty a že někdo, kdo je z toho podezřelý, leží spoutaný na zemi... Co se ti na tom nezdá?!? Na to měl myslet dopředu... Jak by sis to představoval?
Eště dotazy k Tvému popisu:
1)Dva strážníci MP přišli na vaší oslavu někoho hledat, ale fanoušci jsou na policisty hákliví... - Co to je?? To tam měli přijít s pardonama a zeptat se jestli můžou dovniř??? Jasně že se předpokládá slušnost obou stran ale na co si hrajete? Že je nemáte rádi a proto tam nesmí nebo co???
2)To samé před hospodou... Když rušíte noční klid (řekl bych že to tak bylo) a přijete Policie tak to je taky špatně? "...mávali tonfami a začali létat první láhve..." - Tonfa v ruce = hodim po něm něco???
A takových dotazů bych měl eště několik, ale stačí když mi slušně vysvětlíš tyhle. Díky
(jenom bych Ti eště chtěl připomenout to co už někdo napsal níž: 1)to že jsou okolo diskotéky neznamená že můžeš rušit noční klid, 2)když ti policista řekne abys opustil prostor a ty to neuděláš tak je to přesupek (nebo tr.č. to nevim), 3) ze 30ti lidí útočilo tak 10-15... - to je nějaká výmluva nebo co????)
12:56:25 10. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
odezva
Tak konečně jsem se dostal k tomu, abych i já jako autor článku napsal nějaké vyjádření. Předem se omlouvám, asi nezvládnu reagovat na vše.

Jak víme, policie stojí, a je vždy nejdůležitější při prvních vyšetřovacích úkonech. Díky horlivosti, emocem či dalším aspektům většina z Vás přehlédla fakt, že autorem není Dušan Stuchlík. Ptám se tedy, jaká je Vaše kvalita práce během zákroků, vyšetřování, provádění úkonů? A nejde rozhodně o malichernost z mé strany. Veřejnost si může z tohoto příkladu udělat představu.

D.Stuchlík rozhodně není neonacista a ani žádný podpůrce, což by se většině z Vás zřejmě hodilo. Novinář - nácek = vyřešený problém...Je to objektivní novinář, který chce dát prostor i druhé straně. V netotalitním státě by to měl být běžný jev.

Chápu Vaší naštvanost nad článkem, kde se nerozdávají medaile, ani premie. Měli by jste si ovšem zvyknout na kritiku a názor druhé strany. Realita z okna služebního auta může být jiná. Za samotným napadením dost možná byl fakt, že hlídka holt přepálila začátek a nečekala takovou odezvu. Spoléhat se pouze na uniformu a její moc nelze.A že policie není oblíbená jaksi neplatí jen u hooligans, ale napříč celou společností. V zápalu Vaší kolektivní hysterie se vytratil fakt, že já jsem tam byl, kdežto většina z Vás žije a slouží mnoho kilometrů od místa incidentu. Nepřipouštíte ani skutečnost, že by kolega mohl pochybit, i když žije v jiném městě, kraji. Holt čím tupější je oko, tím dále sahá dobro..

Nejraději by jste mě zde chtěli legitimovat a vyčítáte mi anonymitu internetu. Předpokládám, že Wesy,Pim čiApalaccio nejsou Vaše občanská jména. Pohlédněte jaksi dál než na konec obušku...

Pokud uvidím člověka spoutaného ležet, který neklade odpor, tváří v kaluži vždy se ozvu, a na slušnou otázku čekám adekvátní odpověd. Ne výzvu abych opustil prostor. Navíc tam bylo plno lidí i z okolních podniků. Tedy obraz o Vás si lidé udělali, to jistě.

Pokud nazýváte zadržené Drbanem, Pašíkem není asi třeba od Vás očekávat korektní chování. O presumpci neviny jste asi taky nic neslyšeli a nemám pocit, že by policista byl zároveń i soudcem. Další Vaše vizitka.

No a závěrem...Nevážím rozhodně 40 kg,netrápí mne ani akné či nějaký komplex, sexuálně nestrádám, dětství jsem měl fajn...to jen pro příště. Obraz mne, jak byl Vámi popsán nějak přeci nezapadá do obrazu krvelačného hooligana...Inu urážky často zakrývají absenci argumentů, jak známo. Občan sám se zde opět jistě poučí.

Mohl bych tu udělat ještě krátký výlet do historie symbolu Totenkopf, nebo popsat sociální složení hooligans...ale to už není tak podstatné / a byl by to další esej /. Na to jistě máte příručky.

Přeji Vám v práci více zdravého usudku. Lepší hodnocení situace a hlavně lepší přístup. Aby si i ta veřejnost o Vás udělala pozitivnější obraz, když ji máte chránit.

No snad se nedočkáme, že budou mít někteří Vaší kolegové na uniformě nášivku " Veterán ze Starobrněnské"
Přeji pěkný den.


11:22:50 10. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
jeden provaz a dva konce
Tak se mi zdá že se tu projevuje veřejné tajemství jedné policie co táhne za oba konce jednoho provazu. Nepřijde vám to malinko jako boj Praha (redakce) x Brno (místo dění)? Kdyby ve vedení policie byli lidé, kteří by tam měli být, tedy schopní manageři, bylo by zmiňované video poskytnuto veřejnosti. Bohužel místo rozhodných mužů co se postaví za své lidi - pro které by měli tito vedoucí pracovat - se dočkáme opět pouze té obvyklé věty "inspekce prověří zda policisté postupovali v souladu se zákonem a nedopustili se protiprávního jednání" Dočkáme se někdy nějakého funkcionáře co bude pracovat pro nás řadové policisty a ne pro svou peněženku? Sakra myslete hlavou. Kdo z vás by ve dvou lidech šel do ať už 70 nebo 30 lidí? Znám plno poldů co by se spíš zamklo v autě. Mé uznání zasahujícím kolegům.
20:32:39 09. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
Franta2
Já s tebou musím nesouhlasit. Jak jsem napsal, tento článek nepovažuji za nejšťastnější, ale myslím, že tvoje nařčení, kdy jsi z tohoto portálu udělal téměř portál neonacistů, je značně přehnané. Dal jsem si tu práci a našel ti odkaz z těchto stránek, vztahující se k Janovu( www.policista.cz/clanky/reportaz/radikalove-v-litvinove-praky-proti-macetam-a-jeden-obvineny-398/ ), ze kterého je jasně vidět, že redakce se snaží přinést zprávy ze všech stran - přesně, jak bylo řečeno. Jde o prohlášení nějaké humanitární situace, která kritizuje nedostatečný zásah proti neonacistům v Janově. Podle mě je tohle důkaz, že se redakce snaží být objektivní.

Co se týče tohoto článku, tak chápu, že člověka, který ví, jak to tam bylo, to naštve, ale zase na druhou stranu tím za 1. veřejnosti ukážete, s jakými lidmi se musí PČR potýkat, za 2. se tu nenašel ani jeden účastník diskuze, který by uvěřil, že policista vytáhl tonfu, roztočil jí nad hlavou a s husitským pokřikem:Hrrr na ně! začal nevinné sportovní fanoušky mlátit a za třetí, myslím, že i kdyby se ti nelíbil článek, je třeba kritizovat článek a ne zde vykřikovat nadávky proti autorovi. To je právě ten novinkový.cz styl, který je mi cizí. Navíc jsi udělal totéž, co ten "ubohý" občan, co se musel dívat, jak mu mlátí nevinného kamaráda - mluvíš zde o spojení redakce a neonacistů. Tak prosím, jestli víš něco zajímavého a hlavně relevantního, sem s tím, rád si to poslechnu a případně podpořím.
18:20:55 09. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
re
Pim Burger:
Je to úplně snadný, zákroků s DP jsou určitě stovky měsíčně a snad skoro vždycky má drban svojí verzi, podle který vlastně jen byl na procházce, na vánoční besídce apod. a bezdůvodně ho při tom "napadla" policie.

Jsou to tedy stovky "pohledů z druhé strany", ale když se člověk podívá na archiv policista.cz tak si nemůže nevšimnout, že jediný dva články s "pohledem z druhé strany" (přesněji maskovaný za pohled "svědka") jsou dva články, kdy byl proveden zákrok policie proti neonacistům (Janov + toto).

Proto je logické, hledat spojitost mezi redaktorem, který tyto články sestavuje a jeho spojením a kontakty s neonacisty.

Pokud jde o to, že by tu měl pohled zasahujících policajtů --- proč, jako? Oni svojí práci udělali dobře, informovat média je práce někoho jiného a ti co tam zasahovali, nejsou povinni, se zodpovídat znovu na netu a zdůvodňovat použití DP, jen proto, že nějaký "neznámý" svědek, napsal takový blábol.

To by pak nemuseli chodit vůbec z práce domů, kdyby po službě ještě měli obhajovat svůj zákrok na internetových fórech.

17:37:30 09. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
Druhá strana
Četl jsem článek a musím se usmívat, protože na mě působí jako by jsem byli o 40 let zpět. Je dobře vědět, že lidé kteří takto očerňují policisty se sami pokládají za svědky, porotu a soudce v jednom. Možná že výše podepsaný p,Stuchlík by mohl rozšířit řady policie a v paxi ukázat jak by měl takový zákrok vypadat. Na druhou stranu je škoda, že snaha řadových policistů, kteří byli při zákroku přítomni je takto podkopávána.
13:25:56 09. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
Starsky, Franta2
Vůbec nechápu vaší reakci. Za prvé je zcela zřejmé, že článek je zčásti převzaté odjinud ( Právo spolu s odkazem na Novinky.cz) a zčásti se jedná o výpověď ( smyšlenou nebo pravdivou, to musí posoudit každý sám) jednoho z účastníků.

Nevidím na vyjádření obou stran konfliktu nic špatného - ba naopak- přestože je pravda, že rétorika článku v tomto znění trošku nabádá a svádí k domněnce a interpretaci, že deník Právo, Novinky.cz a další média ( a PČR) o události lžou, přičemž pravda byla taková, že za vše nese vinu policie. Podle mě tomu dost podstatně chyběl ještě názor zasahujících policistů a přestože důvody "proč?" byly jasně vysvětleny, zdá se mi to bez tohoto názoru trošku nevyvážené.

Nicméně nechápu, proč se uchylovat k osobním invektivám kvůli tomu, co někdo napsal. Jediné, k čemu takové jednání vede, je to, že se to tu promění v Novinky.cz, kde vykrystalizovaly dva tábory ( ODS vs. ČSSD, KSČM), které se celé dny baví tím, že si nadávají. Myslím, že toto zde není potřeba a názor lze vyjádřit slušně. Navíc je vaše kritika dosti přehnaná. Osobně pana Stuchlíka neznám, ale je pravda, že sem přispěl řadou výborných a zajímavých článků ( naposledy např. o Krav maga), právě kvůli kterým tyto stránky pravidelně navštěvuji, a tak i kdyby byl tento článek tak strašný, jak ho líčíte ( což není, pokládám ho spíše za trochu nešťastně formulovaný), tak vám odpovím jen to, že nadávat a hlavně anonymně kibicovat umí každý - a zvláště v Čechách je to národní sport - přičemž vy dva jste téměř učebnicový příklad.
20:44:18 08. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
názor
trvám na tom, že každý by měl býti za svůj vyřčený či napsaný názor, odpovědný a to do posledního důsledku z toho vyplývajícího.. za takovou "prasárnu" co zde uveřejnil "Dušan Stuchlík, deník Právo, MK", bych tu odpovědnost požadoval do poslední kapky krve, potu či cokoliv co by z něho vyteklo... i když na druhou stranu, alespoň si udělá člověk o takovém výronu myšlenek svůj úsudek, potažmo úsudek o pisateli a jeho zdravém rozumu... P.S. Pokud by svoje svědectví dotyčný i podepsal, docela by se divil, páč by asi skončil min. u přestupkové komise .-)) ale na to by asi neměl, uvést to do protokolu a podepsat se.....
20:32:13 08. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
r
Andras: Tak to se máš čím chlubit !
20:09:22 08. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0

Franta2:
Já se s panem Dušanem Stuchlíkem již setkal i osobně, a proto tvůj soud jeho osoby považuji za zcela irelevantní.
18:47:08 08. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0

Dodal bych: Jen tak dál!
18:45:35 08. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0

Kolegové, přátelé,
Mě je z uvedeného článku czela zjevně jasné, že je to pouze jeden z pohledů(či výmyslů) "druhé strany barikády". Také mi je ze článku zcela patrné, že pan Dušan Stuchlík nepopisuje sebe jako svědka události, ale je uveden jakou publikátor celého článku i s komentářem "druhé strany". Musím mu za jeho snahu sehnat také pohled druhé strany poděkovat. Podle mě je prospěšné pročíst si názory a pohledy těch údajných ublížených. Já se při tom bavím. A děkuji tímto redakci Policista.cz za zvěřejnění a píli při prosazování dostatku informací a pohledů na věc všech stran.
18:44:52 08. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
re
nprap. Pavel: Bude to asi pravidlem, když půjde o nácky, nebo jiné kámoše šéfredaktora.
18:33:21 08. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
re
Starsky: "Znám tyhle typy co mají 40 kilo, kravatu, svetr a v jedné ruce učebnici a v druhé svou přítelkyni. "

:-))) Tak to je přímo dokonalé charakteristika těhle prudičů, já bych sázel na to, že tím čumilem je právě Dušan Stuchlík, kterej se v kruzích nácků pohybuje docela dlouho.
18:32:07 08. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
Zklamání
Takovéto nepodložené kydání špíny na policisty, jsem zrovna na těchto stránkách nečekal. Bude to teď pravidlem nebo to byl jenom úlet? K té verzi "očitého svědka", pokud si ji tedy pan Stuchlík nevymyslel sám, se raději ani nebudu vyjadřovat...
17:54:12 08. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
pro Starsky a Omanb:
Váženy pane "Starsky", abychom si rozuměli: Materiál obsahuje stručný úvod, s odkazem na článek a videozáznam na Novinkách.cz. Po něm následuje přetištěný článek z deníku Právo a za ním je přetištěna informace, kterou máme od svědka události.

V materiálech v Právu a na Novinkách.cz prezentuje Policie ČR a Městská policie Brno poměrně obsáhle informace o průběhu celé události. Máte pocit, že tiskový mluvčí nemají dostatečný prostor, nebo že nedostatečně prezentují (prezentovali)celou událost?

Ze zasahujících policistů se nám nepodařilo sehnat nikoho, kdo by byl ochoten podělit se o svědectví(viz. níže píše kolega Heinz). To ale nemůže být důvod k tomu, aby se o celé věci nepsalo. Navíc, když přemýšlím o všich řádcích, mám to chápat tak, že podle vašich informací by se verze zasahujících policistů lišila od verze kterou obsáhle prezentovali mluvčí policie a strážníků?

K publikovaným inforamcím (Právo, Novinky.cz) náš server přidal popis, který sepsal očitý svědek události. Máte pocit, že to je špatně dát prostor svědectví z jiného, než policejního, zdroje?

Pokud jde o vaše poslední řádky, že jde o pokus vyvolat diskusi s někým, kdo se nemůže bránit,tak bych si vás dovolil upozornit, že všechny zainteresované strany prostor dostali a do této následné debaty může vstupovat každý kdo o to má zájem. A není mi tedy zcela jasno, kdo má být ten, kdo se nemůže bránit.
Do diskuse mohou přispět všichni, navíc každý může využít vymoženosti internetu v podobě anonymních nicků, tak jak ostatně pravděpodobně činíte i vy.

Pokud jde o vaše subjektivní (lehce invektivní) soudy na adresu mé osoby, dovolím si je ponechat bez komentáře. Stejně tak ponechám bez komentáře vaše subjetivní (a zcela nepřesné) soudy na adresu svědka.

Každopádně, máte zájem o podroběnjší (popřípadě osobní) debatu na toto téma, jsem vám samozřejmě k dispozici, můžete mě kontaktovat např. na mailu: dusan.stuchlik@policista.cz


Pro: Omanb
Požádal jsem paní tiskovou mluvčí o zveřejnění toho viedozáznamu (a několik doplňujících infomací) a nezbývá než počkat, jak se k ní SJmK postaví.


S přáním klidného večera,
Dušan Stuchlík

17:47:02 08. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
Pro pana Stuchlíka
Pane stuchlík, když se nejedná vaší zkušenost, tak je tedy možné že si vubec dovolujete použít osobní uvahu a ještě to vydávat za své dílo.??? Vždy jsem byl věrným čtenářem denníku právo, ale po přečtení tohoto článku začínám uvažovat jestli nenastal čas, přestat číst i ty poslední noviny na našem trhu, které ještě čtu. Nebot to co jste vytvořil vy, je paskvil, nějakého zamindrákovaného chudáčka, který musel dokázat své přítelkyni, že má koule na to aby se postavil systému a rozhodnul se býti hrdinou a diskutovat s policisty a vy takové individum ještě podpoříte nebot jej utvrdíte v tom, že je o taková individum vůbec zájem. Znám tyhle typy co mají 40 kilo, kravatu, svetr a v jedné ruce učebnici a v druhé svou přítelkyni. Kdyby jste si dal stejnou práci zajistit i svedka ze strany policie tak by to byl jiste zajímavý článek, ale takto se jedná o neuveřitelně trapný pokus vyvolat diskusi s někým kdo se nemuže bránit.
16:32:31 08. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
re bingo
Správna otázka. Zažil tady například někd, jakým způsobem předává např l 112 informace. Jediné co z této linky dostanete je jeď tam prý se tam něco děje. další věc je ta, že mnohdy ani operační důstojníci nedokážou vytěžit oznamovatele. A tak se kolikrát stane, že se hlídka dostane doprostřed nějaké sra..ky, aniž by věděla o jaký průser jde. nevím jestli to je tím, že nás mají operační na háku, nebo to prostě neumí.
16:07:25 08. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
Jaké informace dostala vlastně hlídka?
Jaké informace dostala hlídka, co jela na místo jako první? Pokud už předtím napadli hlídku MP a poškodili jim vozidlo (tr.čin), to operační neměl informaci, co se tam děje a kolik tam je (a co tam je) za lidi?
15:52:28 08. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
...
PS: Zdravím redakci, možná byste mohli zkusit kontaktovat SJmK, pod které PMJ z Brna spadá,zda by vám inkriminovaný videozáznam z vozidla neposkytli
15:46:55 08. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
zákrok v Brně
Tu noc jsem měl v Brně noční službu a jen jsem slyšel ve vysílačce od hlídky, která jako první jela na Starobrněnskou, jak kolega řval do vysílačky, že nutně potřebují pomoc, jelikož jim tam ta banda demoluje auto. Takže asi tak...
15:35:23 08. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
re michalnovy
Myslím tím lidi, kteří porušují zákon. bez rozdilů postavení a příslušnosti.
14:46:50 08. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
re Lukas
Lukáši, velice si tě vážím, už proto, že jako policista se nebojíš aktivně vystupovat v médiích a nebojíš se říct svůj názor a poukázat na nešvary u firmy, ale tím protivníkem momentálně myslíš koho?? Ty proti komu máš bojovat ?? Nebo spíše naše „objektivní novináře“?? Všichni víme jak novináři dokážou zmanipulovat pravdu a stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Podívej se já osobně jsem byl v Janově, a to co jsem pak četl na těhlech stránkách mi docela hnulo žluči, a dost lidí co znám prohlásilo že na tenhle server už nepůjdou, jelikož už je to jako všude jinde, psát absolutně jednostranně, tendenčně a proto si pokládám otázku- komu to prospívá???
14:41:41 08. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
pro rozladěné čtenáře
Vážení čtenáři,

Práce médií (což je v tomto případě i server policista.cz) má svá pravidla.
Jedno z těch nejzásadnějších je povinnost sehnat dostupné informace, svědectví a hlasy o událostech pokud možno ze všech zainteresovaných stran. Tyto informace pak předložit čtenářům, aby si mohli udělat vlastní názor a úsudek. Což jsme učinili a to bez jakéhokoliv komentáře. Znovu si dovolím upozornit, že obsah uvedených článků není názorem redakce a není zážitkem mým, ale jednoho ze svědků incidentu.

Dovolím si příklad: Jistě by kdokoliv ze čtenářů či diváků televizních zpráv nesouhlasil s tím, pokud by například v případě současného konfliktu v Gaze média prezentovala pouze oficiální izraelská armádní stanoviska a nedala by prostor protistraně (či naopak).

Názor či svědectví z druhé strany není (a to ať už jde o konflikt v Gaze, či konflikt v Brně) zveřejňován pouze z formálních důvodů (neboť to žádají pravidla novinářské práce), ale i z těch důvodů, že mezi čtenáři mohou existovat i ti, kteří si položí třeba otázky: Kdo jsou lidé, kteří jsou schopní a ochotní jít do otevřené konfrontace s policisty? Jaké mají motivy? Co je spouštěcím momentem konfliktu? Mohou a budou se podobné incidenty opakovat? Je možné těmto konfliktům, popřípadě jejich opakování, nějak zabránit?

Odpovědi na tyto otázky a jejich analýza totiž totiž mohou mít zásadní vliv jak na taktiku, tak i v důsledku na bezpečnost zasahujících policistů.
Pro ty, kteří si podobné otázky kladou, snad mohou být podobná svědectví jedním z vodítek k odpovědím. Pro ty, kteří si tyto otázky nekladou možná tato svědectví mohou být zbytečná a nepatřičná. Ostatně i na to mají nárok.

Pokud jde o popis incidentu ze strany zasahujících policistů, tak tuhle informaci se redakce pokoušela také zjistit, ale nenašel se nikdo, kdo by se k události chtěl vyjadřovat. Tím spíše je dobře, že tento článek a následná diskuse přinesla komentář k události alespoň zde v diskusi od čtenáře Omanb.

Pěkné dopoledne přeje
Dušan Stuchlík
14:41:15 08. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
dodatek
V současné době je na každém novém policistovi, jak rychle se naučí pohybovat a orientovat ve svém rajónu. V každém případě jednou z nejdůležitějších rad, které jsem dostal od svých starších kolegu je rada: "poznej svého protivníka.

Pokud budete znát názory, postupy a metody svých protivníků, budete pro ně skutečnou hrozbou. Jen hlupák slepě nenávidí vše proti čemu bojuje.

Věřte tomu, že lidé, kteří pohrdají zákonem znají zákony a svá práva nejlépe. Stejně jako znají postupy a možnosti policie. Neustále policii studují a snaží se být o krok napřed.

Pokud to tak budeme dělat i my policisté, budeme pro tyto lidi skutečným nebezpečím. Rozhodně nás potom nebudou brát jako klauny v modrých uniformách, jak je tomu dnes.
14:13:55 08. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
re all
Dušan Stuchlík rozhodně není příznivcem pravicového ani levicového extrémismu. Snaží se dobrat pravdy vyslechnutím obou stran případného konfliktu. Nicméně v tomto článku chybí výpověď ze strany zasahujících policistů. Dušan mně žádal, abych kontaktoval někoho z policistů, kteří při zásahu v Brně byli. Bohužel se mi to nepodařilo najít nikoho ochotného jít se svoji verzí do boje. To svědčí o neustálem strachu policistů stát si za svým názorem a svými činy. Důvodů je mnoho. Jedním z nich je distancování se funkcionářu od skutků svých podřízených, pokud jde o problematické zákroky až po jak já říkám osobní připosranost. Bohužel svoji roli možná sehrálo i to, že v Brně mně moc lidí nezná a v policejních řadách tam příliš kontaktu nemám. Tohle bud muset změnit.

Nicméně dohodli jsem se s Dušanem, že pokud chybí svědectví ze strany zasahujících policistů, necháme celou věc u ledu a zkusíme oslovit zasahující policisty, až vychladnou emoce.

Je tedy pro mně velkým překvapením, že článek vyšel v této verzi.

Nicméně vás prosím abyste nezanevřeli na redakci policista.cz a tento článek brali jako pohled z druhé strany.
13:17:24 08. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
.....
Nedomnívám se, že pan Stuchlík by byl novinář, už podle textu a slohu je zřejmé, že má velké nedostatky a dle mého názoru pouze potvrdil oprávněnost zásahu. Na druhé straně ten popis dvou běžících policistů s tonfou proti davu si dokážu i představit.
12:51:00 08. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
Domena drbani.cz
je volna, ted jsem to kontroloval!
Jako napad na konkurencni projekt je to dobry, ted uz jenom aby se ho nekdo ujal:)))

11:58:33 08. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
Vážený ale NEPROFESIONALNI Pane Stuchlík
Pokud to co jste zde napsal myslíte zcela vážně, tak jste mě jen utvrdil o naprosto neobjektivním náhledu na realitu a jen to potvrzuje stav žurnalistiky v ČR. Kdybych hodnotil Vaše jednání na místě, tak pokud by se obdobný zákrok stal v Praze kde sloužím, tak mi věřte, že by jste byl jedním z prvních zajištěných a to proto, že sám jste se několikrát opakovaně dopustil přestupku a to např. tím, že jste byl vyzván aby jste opustil prostor a odmítal ste tak učinit. Pokud se domníváte, že když Vás policista vyzve aby jste opustil prostor a vy tak nemusíte učinit tak se pletete. Přečtěte zákon o policii. Na výzvu policisty jste POVINEN uposlechnout jeho příkazů. Pokud tak neučiníte dopouštíte se protiprávního jednání. Uposlechnout musíte, stěžovat si na jednání policisty můžete kdykoliv. Proto mají ta čísla viditelně na svých uniformách, nikoliv pro jejich okrasu. Ikdyby všechny přilehlé domy té restaurace byly ty nejhlučnější diskotéky v ČR, tak policista je povinen prověřit volání a zjednat nápravu, pokud tam dochází k protiprávnímu jednání. A co se týče těch lidí ke kterým jste byl pozván, tak to snad již ani není třeba komentáře. Hooligans je extremistická skupinka povalečů a flákačů združující se pouze za účelem vypít si mozek a za každou cenu se na fotbale porvat s kýmkoliv s kým to půjde. Takže jistě nepředpokládám, že na místě když jich bylo cca 50, velkých to hrdinů, tak slušně, jako slušní občané uposlechli výzvy, dvou strážníků MP a následně dvou policistů. Znám pár policistů, kteří by si troufli na 5 možná 6 lidí ve dvojici, ale 2 strážníci a dva policisté proti 50 lidem navíc hooligans mi opravdu nepříjde realné. Nejvíce ze všeho mě mrzí fakt, že redakce tohoto webu dává prostor vyloženým lhářům a manipulátorům jako jste vy !!!! a to i zapředpokladu, že zde existuje pluralita názorů. Toto není jiný názor. Toto je blábol co jste vyplodil.
11:57:34 08. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0

jak psal Franta2- na podobne clanky si zalozte web drbani.cz . Tady se chci priucit neco noveho, realaxovat a ne mit pocit, ze jsem porad v praci a hadam se s drbanem.

Omanb: nebyl jsem tam, zabery jsem nevidel, ale to co pises ty je minimalne 100 000x pravdepodobnejsi nez ten clanek (tomu clanku snad veri jen priznivci "jau jau kacky")
11:32:15 08. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
To si snad děláte srandu
Zdravím všechny normálně uvažující lidi. Jsem kolegou policistů,kteří zasahovali na výše uvedené ul. Starobrněnská. Ten večer jsem v práci nebyl, vše jsem se dozvěděl až od kluků. Samozřejmě jsem jim věřil a jelikož ve voze, kterým hlídka přijela na místo zákroku byli nainstalovány kamery,tak jsem shlédl záznam-jedním slovem masakr. Toto video, by se mělo zveřejnit a nesloužit jen pro účely policie,ale ukázat veřejnosti co si lidi v našem státě dovolí. Trošku popíšu záběry z videa. Hlídka přijíždí zpoza rohu na místo, přijíždí před hospodu,kde je cca 30 lidí. Ještě než zastaví auto,letí proti vozidlu cihly,desky a židle. Zastavují auto a chtějí vystupit, dav je nepuští ven, jeden z holohlavých bere kvádr (porfix) a rozbíjí čelní sklo. Praská boční sklo u řidiče jak do něj ti lidi koupou. Hlídce se po 3 minutách podaří vystoupit z auta, jdou před auto a jen si kryjí obličej před létajícími předměty a sem tam odrazí útok vyběhnuvšího holohlavce. Dav jde proti nim v ruce, tyče,desky a kameny s přistaveného kontejneru, který je plný suti, krutá přesila, policisté couvají, dav chce převrátit vozidlo,tak je policisté s nasazením všech sil (jen ve dvou proti třiceti) odhánějí. Jeden z holohlavých přeráží o policistu židli.Na místo přijíždějí další hlídky a začínají být pány situace. Z celé akce je devět zadržených, z toho 5 co jsou viditelně na kameře jak demolují výše uvedené vozidlo a další čtyři, kteří se pokoušeli demolovat vozidlo na ul. Masarykova a napadat policisty. To je vše co bych chtěl k celé věci dodat. Ti kluci co tam byli,tak jsou pro mě fakt borci, kteří necouvli a dělali svou práci v okamžiku,kdy byl ohrožen jejich život i zdraví. Jsem rád,že mohu s takovými lidmi sloužit a být kamarád
10:09:33 08. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
kliiid!
Tohle je teda fakt blbej clanek, to se musi uznat. Vim, jak vypadaj fotbalovy fanousci, co se druzej s fanouskama z jinejch klubu - a rozhodne bych je nechtel potkat v noci na ulici, kdyz jsou v razi.
Na druhou stranu je to pekna ukazka toho, jak si kazdej pribarvi svoji verzi, kdyz dostane prostor. Takze je ten clanek vlastne dobrej a poucnej - presne proto nemaj policajti radi media a presne proto tenhle clanek kazdyho nadzvedne ze zidle. Protoze pravdu nerika nikdo, na to jsou media prilis mocny.
09:58:50 08. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0

A takovéhle žvásty potom žerou soudci i s navijáky... To snad nemůže myslet vážně. Jo, kdyby za mlada dostal od táty pár facek navíc, nemusel by podobné slátaniny sepisovat.
09:29:14 08. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
antipolicista
No už je to tady, dalo se to čekat, po článku o Janově asi redakce policisty.cz pochopila, že je lepší přidat se ke zbytku médiíí a šít do policie, asi to pak něco přináší. Kdybych neznal hooligans tak bych věřil tomuto vašemu článku, asi tak jako normální člověk neznalý věci, jelikož jak je tam psáno, vyjádření policie bylo pouze ze strany tiskových mluvčí. Jen bych doporučil, ať se to tu přejmenuje na antipolicista ať vím kam jdu.
07:25:10 08. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
Franta2
Souhlasím s tebou.Úplně vidím,jak se policie vrhla na pěvecký kroužek koled mírumilovných občanů,kteří si jen chtěli trošku zakřepčit ve vánoční atmosféře,když tu je bezdůvodně napadla policejní hlídka,co se nudila a tak si řekla,že někoho zmlátí.Logické.
06:41:50 08. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
"Slušní" hooligans
Autor článku z pohledu druhé strany píše o tom, že se jednalo o poklidnou akci, kde se lidé bavili, někdo zpíval, prostě idylka, hned na to napíše, že jsou hákliví na strážníky, protože jeden z nich zastřelil jejich kamaráda, vůdčí osobnost hooligans. Všichni víme, co označuje výraz hooligans, já jsem ještě žádného slušného a mírumilovného nepotkal.
04:32:45 08. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0
No výborné !
To by mě zajímalo, jestli se na webu policista.cz budou objevovat verze událostí "z druhé strany" u všech zákroků policie, nebo jen v případě, že jde o zákroky proti neonacistům?

Pokud by platilo, že zde bude v rámci "objektivity" uveřejňován druhý pohled ve všech případech, tak si myslím, že by to chtělo zvláštní adresu, třeba drbani.cz ?

Ono totiž snad není zákroku, kde by podle verze pašíka, nebylo vše podobně, jako v tomto popisu, slušný občan byl bezdůvodně a náhodně napaden policistou.

Tohle vlastně bylo setkání sportovců, které v bezdůvodně napadl (proti přesile 30ti osob), jeden rozčilený policista s tonfou, cituji:

"Jeden z policistů se rozbíhá proti davu a bezhlavě kolem sebe mlátí. "

Tomu může věřit jen úplný d... !

"Rozhodně nešlo o neonacisty, ani skinheady."

No, stačí se podrobně podívat na fotku u článku, to písmo a umrlčí lebka SS, to mluví za vše.
03:59:39 08. 01. 2009Špatný komentářDobrý komentář

0         0