Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Vyhrožování - vydírání

Zdravim , nasel jsem tuto diskuzi a chtel bych se s profikama poradit. Stala se mi takova vec. Mam malou firmicku ktera dela do stavebnictvi. Mel jsem jedoho dodavatele ktery pro mne pracovat az do jedne doby kdy proste 14 dni neprisel a ja musel vzit nekoho jineho protoze jsem ho proste nesehnal. Kdyz se sam ozval dohodli jsme se ze kvuli tydenimu skluzu ktery vznikl kvuli nemu se mu pokrati faktura o 12 000. Po te jsem mu fakturu doplatitl a on mi podepsal ze je to doplatek faktury po odecteni penale. Po 3 dnech mi ale zacal volat a psat sms kde mi vyhrzozuje ze chce zbytek a ze na mne posle "Volodu". Ze zacatku jsem to bral s rezervou ale ted se to stupnuje a zaci na mi vyhrozovat lividaci rodiny. Jak mi radite postupovat ?
ALESR :: Datum založení: 19. 09. 2007 :: celkem 5 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu HAMMER 19:45:52 16. 11. 2007
default.png
tohle bych řešil opravdu na konkrétní služebně s konkrétním policistou. Zkušenosti z mých dvaceti let služby mě naučily, že lidé si vždy tak nějak přibásní dvě věci: svoje jednání a jednání pachatele. Svoje k lepšímu, pachatele k horšímu, případně něco na obou stranách taktně zamlčí. Zažil jsem i případy, kdy obviněn a souzen byl nakonec ten, kdo se sám krásně udal, neboť věci se měly poněkud jinak, než jak je dotyčný prezentoval. Proto si dobře rozmyslete, než roztočíte soukolí policejní mašinérie, protože to se už pak nijak jinak než zákonným způsobem nezastaví a semele všechno hlava nehlava. Konkrétně: to, co tady uvádíte, je dost (až hodně) obecné na to, aby se z toho dalo cokoliv určit.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu NASEPTAVAC 21:07:22 06. 10. 2007
default.png
běžte na nejbližší útvar policie a nenechte se odbýt, případně můžete kontaktovat státní zastupitelství. Podle Vašeho příspěvku je ten Váš vyděrač amatér a v takovém případě se vylekají v 99% případů po prvním kontaktu s policií. Jak píšou kolegové, zajistěte co nejvíc podpůrných důkazů, ale není to nezbytně nutné.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu XERXES 10:04:51 21. 09. 2007
default.png
Doporučuji nemazat výhružné sms mohou následně pomoci při objasňování.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HALBI 00:57:21 21. 09. 2007
default.png
Dobrý den, z vašeho příspěvku není úplně zřejmé, jaký je na vás konkrétně činěn nátlak. Je zde opravdu důležité jakým stylem a co konkrétně vám osoba sděluje. Mohlo by se tedy případně jednat o podezření ze spáchání trestného činu "Vydírání", dle § 235 trestního zákona : "Kdo jiného násilím, pohrůžkou násilí nebo pohrůžkou jiné těžké újmy nutí, aby něco konal, opominul nebo trpěl, ......" Nebo by se mohlo dle okolností jednat o podezření ze spáchání trestného činu dle § 197a trestního zákona : " Kdo jinému vyhrožuje usmrcením, těžkou újmou na zdraví nebo jinou těžkou újmou takovým způsobem, že to může vzbudit důvodnou obavu, ....... " Předem vás však musím upozornit, že je třeba zajistit důkazy či svědky, potvrzující protiprávní jednání této osoby. Pokud se cítíte být vy nebo někdo jiný ohrožen či obtěžován, tak se obraťte s tímto problémem na Obvodní oddělení PČR nebo SKPV, kde z jejich strany budou provedeny potřebné úkony (zajištění důkazů atd.) Milan Halberštát (UBS)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ALESR 13:52:14 19. 09. 2007
default.png
Omlouvam se za preklepy ale jsem z toho trosku nervozni.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio