Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Co s tím?

Uvaha s očekáváním konstruktivního řešení... Taky jste se jako policisté setkali s tím, že máme mnoho služebních vozidel ve špatném, až mnohdy v katastrofálním stavu? Jsem rád, že je v plánu pořídit nová vozidla... tzv. obnovit zastaralý vozový park... ( jen nevím jakou budou mít barvu- a mám z toho těžké sny ). Na druhou stranu, už je na našich silnicích vidět dříve započatou obnovu vozového parku... chvályhodné... jen u mnohých vozidel jsou ty parametry jaksi nevyhovující ( Š Fabia 1,3? se tříčlennou posádkou moc rychlá a bepečná nebývá- řešení? - snížit početní stavy policistů...). Tak ale teď už vážně... O co mi jde? O zlepšení pracovních podmínek policistů... Jistě jste se setkali s tím, že vám na oddělení bylo přiděleno nové, nebo novější vozidlo... Takže se může stát, že na takovém menším oddělení máte jednu novou Fábii, pak jednu starší Fábii, no a samozřejmě taky jednu, řekněme, vysloužilou ale snad ještě zachovalou Felicii ( pracovali jsme s ní do teď, můžeme nadále, že? ). Dotaz zní následovně. Je možné a " morálně" únosné, aby byla pro nepřetržitou službu dávána rozkazem právě ta ona stará Felicie? ( s odůvodněním, že se přeci musí dojezdit- cca 2-3 roky). Že ta starší Fábie je spíše pro pojíždění pro službu konající policisty, kteří tzv. nemají výjezd? ( využívání není asi tak časté jako u výjezdní) A dále, že ta téměř úplně nová Fábie je přidělena pro dosah VO a ZVO? ( kdy je vlastně téměř vždy v mimo pracovní době u člověka který má dosah?). Jde mi o to, jestli dle mého selského rozumu, by nestačila na to přiblížení dosahového funkcionáře právě ta stará Felicie? ( když se uklidí a naleští, bude hezčí, ale stejně z ní novou neuděláme, že? ), a právě ten obnovený vozový park, aby byl plně využíván pro přímý výkon služby... mmj., ke zkvalitnění výkonu služby a k jeho zpříjemnění, no a taky k většímu bezpečí třebas službu konajícího řidiče, resp. hlídky. Možná se pletu, ale ve služebním zákoně je psáno něco o tom, že vedoucí pracovník má přijímat podněty ke zlepšení pracovního prostředí atd. Takže prosím vaše komentáře...a rady jak si poradit s takovouto situací ( myslím, že by to mohlo být přínosem pro mnoho kolegů). Prozatím si odpusťme rady typu- zajdi za šéfem a řekni si o to ( nebojím se toho, jen bych rád věděl o co se opřít), nebo- do teď jsi v ní jezdil a plnils, tak budeš jezdit dál a plnit stejně... atd... Takže kolegové a kolegině??? Zdraví Beduin Martin Zapletal
BEDUIN :: Datum založení: 31. 03. 2008 :: celkem 6 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu IS 17:29:50 27. 04. 2008
is.jpg
Hanta: Snažil jsem se rozesmát. Je mě jasný, že kdyby to tak šlo udělat, pár chytráků by to už udělalo. Zapomněl jsi přičíst roztrhanej mundůr, odřeniny,... Věřím, že se občas vyskytnou žalostný podmínky...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HANTA 20:41:31 25. 04. 2008
default.png
4 is: Tys mne fakt rozesmál. Omlouvá tě, že fakt nevíš, jak to všechno funguje. Policejní auta nejsou havarijně pojištěna a budeš vše platit a to ještě nechtějí počítat amortizaci, takže jako za nové díly (o tom už se taky diskutovalo). Pojistka na blbost ti trochu pomůže. Pak budeš kázeňky potrestán, dále přijdeš minimálně o služební kupon a tedy možnost řídit nějaký ten měsíc služební auta, nas..štveš šéfa, jeho nadřízené, lidi na autočetě, kolegy, že tě musí vozit v práci a..... já nevím koho ještě. Nové auto v nedohlednu.... Půjdeš pak na školení, ostrý test, jízdu. Prostě prober se. Určitě mne někdo doplní. Martine máš pravdu, je to tak, bylo a bude. A nejen o autech. Podívejte se, na čem sedíte na DS, kde je provoz 24 hod. denně a na čem VO či ZVO. Podívejte se, jak je vybavena služební místnost PC, což je vlastně u nás jedna z cel. Jak je osvětlena, na stolní lampičky se bojí člověk sáhnout, židle se rozpadá.... áále raději nebudu zdržovat.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu IS 16:40:38 25. 04. 2008
is.jpg
Nedávno jsem prošel přijímacím řízením, takže vůbec nevím, jak to všechno funguje (nefunguje). Je-li pojištěn příslušník i ta stará felicie, tak bych ji rozjel proti zdi:) Když jsem u toho vozového parku... Daleko více se mi líbí bílozelená kombinace. Když už by se něco mělo měnit, tak stříbrnomodrá. To, co vyhrálo je divný! Zdravim

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu FRANTA 20:19:31 17. 04. 2008
default.png
Kdo nic nedělá - nic nezkurví, kdo nic nezkurví - je povýšen, kdo je povýšen- nic nedělá. Takže nestraš tady sloužící četníky nějakými zlepšováky. Fuj - ještě by tě napadlo něco o vteřinku dříve, než tvého náčelníka. Náčelník by pak byl zahamben, že policejní onuce na něco přišla a on s vysokoškolským titulem ne. Fuj, fuj, fuj :-)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 11:47:46 12. 04. 2008
default.png
tak tohle jsem měl celých dvacet roků furt dokola. V novém autě jezdil jen vedoucí, my v ohrkané herce a mnohdy bez malování a majáku. Kde žiješ, Martine? Copak nevíš kdo policii velí a jaké jsou jejich výroky? Tak já Ti tg připomenu: Lidí je jak sraček! - klidně se v těch plečkách pozabíjejte, na co výcvik, my jsme ho taky neměli atd atd. Neměli jste zvonit těmi klíčky! - to je bordel, co? A já k tomu budu aktivně přispívat, nic za mě nepůjde, nic se nebude dát řešit.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BEDUIN 21:39:25 04. 04. 2008
default.png
Ano... vidím že můj článek zaujal natolik, že jsou z něho všichni celí pryč... a zapomenou odpovědět... No nevadí... darec;-)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio