Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Prosím o radu

Prosím o radu kolegy ve zbrani. Vzhledem k situaci, která panuje u tohoto spolku, rozhodl jsem se odejít. K 1.5.2008 budu mít odslouženo 19 let " čistých" u PČR. Nechci čekat do konce roku, proto bych potřeboval vědět, když odejdu v průběhu roku, z jaké doby se mi budou vypočítavat výsluhové nároky..? Z některých § jsem čím dále víc mimo..Děkuji za pochopení a případnou odpověď.
ZNECHUCEN :: Datum založení: 08. 04. 2008 :: celkem 6 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu GENERACNI-SPUNT 16:46:19 10. 04. 2008
default.png
Bohužel je to tak.Chceš li průměr za rok 2007, tak musíš nejpozeději v září 2008 dát žádost do "C" (nepustí li tě dohodou jinak).Poslední 3 roky budou za 2005-7.Chceš li průměr za 2008, tak musíš odejít k 31.12.2008 (příp.průměr 2006-8).

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ZNECHUCEN 16:18:40 10. 04. 2008
default.png
Zdravím...přece jen mě ten § 166 vrtá hlavou... Jestliže služební poměr skončil posledním dnem kalendářního roku, zjišťuje se průměrný hrubý měsíční služební příjem z tohoto kalendářního roku. Trval-li služební poměr po dobu kratší než 1 rok, zjišťuje se průměrný hrubý měsíční služební příjem z celé doby trvání služebního poměru. Je-li to pro příslušníka výhodnější, zjišťuje se průměrný hrubý služební příjem za předchozí 3 kalendářní roky. ..Já to chápu tak, že když odejdu během roku, nikoliv až k 31.12.2008 tak mi to nebudou počítat jenom z minulého roku. Kurde, to bych si pohoršil..za poslední tři roky...to by byl mínus cca 1700..

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu GENERACNI-SPUNT 00:34:05 10. 04. 2008
default.png
Výstup z EKISu je přesný na halíř, (vlastní zkušenost), bere i do úvahy tzv.vyloučené doby. Nepř.službu u vyjmenovaných útvarů StB, odchodné od vojáků a pod. Hrubý odhad si můžeš udělat i z výplatnice.Počítá se vše kromě příplatku za dosah, ošatného a kázeňské odměny (pracovní odměna se počítá,přečasy také).Čau.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ZNECHUCEN 23:01:45 09. 04. 2008
default.png
Dík za reakce..Ještě otázka...je ten výpočet z ekisu oprvadu přesný? Nebudu nakonec nemile překvapen, že to klesne o nějakých pár set korunek..?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu GENERACNI-SPUNT 17:00:50 09. 04. 2008
default.png
Pane kolego, je to úplně jednoduché, požádej vedoucího nebo zástupce (příp.toho, kdo u vás může do personální probl.) ať se ti podívá do EKISu (který to umí spočítat). Do druhého dne ti vyjede příspěvek na halíř přesně. Za další , pokud odejdeš do „C“, tak za několik dní obdržíš několik listů s výpočtem započítatelných položek pro výpočet výluhových náležitostí. Tj. průměry za poslední 3 roky a za poslední kalendářní rok (ve tvém případě 2007). Papíry podepíšeš a doporučeně vrátíš na PP. Dostaneš částku která je pro tebe výhodnější. Odchodné obdržíš s poslední výplatou. Příspěvek za cca 2 měsíce. U hasičů to bylo i za 4 měsíce (samozřejmě to doplatili zpětně

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BAJRAS 03:21:35 09. 04. 2008
Bajras.jpg
zák. č. 361/2003Sb. Služební příjem za rok 2007 nebo za poslední 3 roky, je-li to pro tebe výhodnější. K 1.5.08 32% služebního příjmu.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)