Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

SP Liberec

Zdravím všechny a zároveň žádám každou dobrou duši o radu. Již několikrát byl tento problém popsán na fóru republikovém i krajském dokonce i okresním, ale vzhledem k faktu, že z našich přímých nadřízených nelze, krom obhajování jeden druhého, dostat kladný a rozumný výsledek, popíšu situaci i zde a možná nám někdo poradí. Všichni, nebo alespoň část, víte že se v únoru konal světový pohár v lyžování v Liberci. Jednalo se akci Severočeského kraje, která byla placena policejním prezidiem. Na tuto akci jsme byli veleni rozkazem krajského ředitele, jenž nás zařadil po dobu od 6.2. 2008 do 10.2. 2008 a od 13.2. 2008 do 18.2. 2008 do pohotovosti na Liberecku. Bylo nám řečeno, že v době kdy jsme veleni do pohotovosti mimo své běžné pracoviště je celá doba ve výkonu počítána jako přesčas mimo rámec 150 hodin zdarma. Toto by znamenalo, že si následně budeme muset cca. 53 hod. nasloužit neboť nám budou chybět ve fondu pracovní doby. Takto by jsme sice nasluhovali, ale za cca. 19-20tis hrubého navíc, které si jinak u policie nevyděláme a přesčasy budeme dělat stejně. Po skončení SP v Liberci však nám byla doba ve výkonu podplánována fondem pracovní doby což způsobilo, že z placených přesčasů, které odpovídali podplánované době nebylo nic. Nejhorší na tom je fakt, že tento metr byl uplatněn, co vím, jen na nás (SDP Ústí n/L) a tuším na SDP Litoměřice. Jinak všem, jak obvodům tak ostatním dopravkám byla celá doba započítána jako placený přesčas. Na závěr bych chtěl jen dodat, že na státním fóru, kde jsem se pokusil položit dotaz plk. Bílkovi zda v době kdy je policista velen do pohotovosti je možné mít zároveň standardní dobu služby a jeho odpověď byla shodná s tím jak byli hodiny napsány všem ostatním tedy v přesčase mimo 150 hodin zdarma. Bohužel nám nepomohla ani žádost okresnímu řediteli, který bohužel přes kopírák, odpověděl všem stejným dopisem ať už se ptali na co chtěli. Nejsem člověk který by práci, kterou dělá neměl rád, ale uznáte sami, že ze slibů a nějakých agitačních vychytávek rodinu nenakrmíte a když nám zakázali podnikat a podobně a již nikomu jako dříve nedají 25% k platu tak by naše panstvo mohlo alespoň k těm, jimi opovrhovaným, služebníkům zákona pustit nějakou tu korunu navíc. Kor v případě, že si ji vydělali prací a mrznutím a ne jak oni šoupáním zadku o židli. Goor00
GOOR00 :: Datum založení: 11. 04. 2008 :: celkem 3 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu GOOR00 21:05:43 12. 04. 2008
default.png
Fakt, že v době, kdy mám podle plánu základní dobu služby, nemůžu mít přesčas je mi znám. Jde spíše o to, že všude měli službu naplánovanou tak, aby při SP měli plánováno volno nebo alespoň po jeho větší část. Nám ale úplně každý den podplánovali, což mi připadá jako pěkný podraz. Navíc druhý týden jsme do Liberce jeli až 14tého a ne 13tého jak bylo v rozkaze a oni nám pohotovost ze 13 na 14 nezaplatili a teď tvrdí, že vyšel nějaký doplňující rozkaz, který to řešil, ale nikdo nám jej není schopný předložit. A třešnička na dortu ty peníze, které nám nezaplatily, ale které byli už na to vyčleněny dostane náš okres. Asi každý předem ví co s nima udělají že. Sprostě si je rozdělí mezi sebe, protože je to mimořádný příjem do okresního rozpočtu.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu NESPOKOJENY-POLICISTA 20:34:59 12. 04. 2008
default.png
Výkon služby z nařízené pohotovosti = PLACENÝ PŘESČAS, přes to nejede vlak. Samozřejmě, že pohotovost a placený přesčas můžeš mít jen v době mimo řádný měsíční plán služeb, to je snad jasné. Doufám, že znáš prvotní plán služeb, jinak si šéf může vše upravit dle svého, tak jak potřebuje, aby nemusel nic platit. Tužka je mocná čarodějka. Pan EKIS proti přání šéfa také nepůjde. Přeplánovat hodiny lze jen v případě pracovní neschopnosti a MIMOŘÁDNĚ také 24 hodin před nástupem služby ale pouze v odůvodnitelných případech, to ale snad víš. Jestli jsi nebyl s ničím seznámen, platí původní plán služeb, se kterým Tě šéf seznamuje před následujícím měsícem. Doporučení: Nenech se obrat o to, na co máš právo, jinak Tě budou škubat pořád.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BINKYS 20:12:30 12. 04. 2008
default.png
zdravim, kolego. Jsem přímo z Liberce a do opatření jsem byl velen taktéž. U nás na OHS se situace měla tak, že všechny služby, které byly v rámci opatření byly zaplaceny navíc. Naplánováno bylo klasických 14-15 služeb (12hod.), jako normálně v měsíci máme a plus 4-6 (opět 12hod.) dalších v rámci opatření - ty byly ale zaplaceny zvlášť. Takže to nakonec třeba vyšlo až na 21 služeb, ale peníze celkem stály za to.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio