Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

kupon

Zdravim, nevíte prosím někdo jak je to s řízením služebního vozidla když vám není ještě 21 let ale máte hotový kupon? muže se za těchto podmínek řídit auto s majákem když ten maják není zaplý?
BUFFF :: Datum založení: 31. 12. 2009 :: celkem 5 komentářů

Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu X1-RAY 00:19:48 03. 01. 2010
default.png
GENERACNI-SPUNT [2010-01-02 23:23:32]: 21 let je naprosto bez diskuze, proto jsem psal, že je to zoufalá otázka. O barvě jsem nemluvil, narážel jsem na tohle: "vozidlo s právem předností v jízdě.Zda musí houkat, nebo svítí, nesvítí se zde nerozvádí!" To, že máš na střeše VRZ nic neznamená, dokud ho nezapneš s tím snad souhlasíš.
Mimochodem, měl jsem chvilku, tak jsem se podíval a ta díra v zákoně je tam pořád :-(.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu GENERACNI-SPUNT 23:23:32 02. 01. 2010
default.png
X1-RAY [2010-01-02 21:31:59]: Já zde neřeším přednost,barvu VRZu pod.,.Jeli zařízení pevně namotováno na střeše (dříve se musela pod tapecírunk auta montovat i výstuha) tak se mění výška vozidla, a muselo to být uvedeno v OTP (u "kožaka" nikoliv).I např. u doprovodných vozidel rozměrných nákladů a pod.! To však není předmětem otázky. Vozidlo s právem přednosti v jízdě (zák 361...je vyjmenovává)smí řídit osoba starší 21 let! Vozidla s oranžovou barvou nejsou vozidla s právem přednosti...! I používání oranžového majáku bylo na povolení, které se mimo jin. vyřadovalo na STK (tím nemyslím pracovní stroje, které to měli již při tech. schvalování do provozu a pod).

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu X1-RAY 21:31:59 02. 01. 2010
default.png
GENERACNI-SPUNT [2010-01-02 18:32:20]: Špunte pozor, rozvádí se to v jiných zákonech nebo vyhláškách (promiň jsem teď líný hledat) tím jsem si jistý. Bohužel už jsem narazil na kolegy, kteří si mysleli, že nemusí třeba dávat přednost na přechodu, protože SMV je vozidlo s právem přednosti v jízdě :-(. Je to nesmysl, to by jsi bez VRZu nemusel respektovat ani stopku.
Pevně namontované zařízení s tím také nesouvisí, mají je různá údržbová vozidla, akorát oranžové. Navíc některé útvary používají "nepevné" zařízení, ale to by bylo na delší debatu, nevím, jestli se změnil zákon, ale ještě nedávno tam byla jedna obrovská mezera...
Jinak ten dotaz to je asi nějaký zoufalý výkřik do tmy nebo pokus o vtip.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu GENERACNI-SPUNT 18:32:20 02. 01. 2010
default.png
Taky zdravím, tento problém řeší Zák.361/2000 Sb.,§41 odst.4.Viz vozidlo s právem předností v jízdě.Zda musí houkat, nebo svítí, nesvítí se zde nerozvádí!Toto pevně namontované zařízení by mělo být zapsáno v dokladech k vozidlu.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BINKYS 11:30:13 02. 01. 2010
default.png
Nelze

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)