Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

To nedopadne dobře

Pokud se v budoucnu policistům porouchá třeba vysílačka nebo nepůjde faxové spojení, zavolají na pomoc pošťáka. Zajišťovat spojení pro ministerstvo vnitra by měla ještě v letošním roce Česká pošta (ČP). Podle informací Práva se chystá vnitro převést na státní podnik služby informační a komunikační techniky (ICT). Mluvčí MV Vladimír Řepka nechtěl informaci komentovat s tím, že podrobnosti k reformě ICT vedení ministerstva zveřejní v úterý. "Zvažujeme možnosti a varianty, zda některé ze služeb ICT dále zajišťovat vlastními silami, nebo zda je zajišťovat externě s cílem snížit provozní náklady vnitra," sdělil Řepka. O něco konkrétnější byl ředitel odboru komunikace ČP Ivo Mravinac. "Víme, že ministerstvo vnitra hledá různé možnosti, a převedení ICT služeb na Českou poštu je jedno z možných řešení," uvedl Mravinac. Potvrdil, že ČP by se rozhodně nepouštěla do něčeho, co by nebyla schopna zabezpečit. Pod Českou poštu by tak odhadem přešlo okolo pěti set lidí, kteří zajišťují servis pro telefonní, radiovou a přenosovou techniku. Podle názoru oslovených odborníků má tato podoba reformy ICT služeb jedno riziko. "Pokud stát Českou poštu v budoucnu zprivatizuje, bude muset vnitro za spojení a servis platit soukromému subjektu," řekl jeden z policejních spojařů, který si nepřál být jmenován. Podle ministra vnitra Ivana Langra vláda s privatizací ČP nepočítá. "Podle materiálu, který vláda schválila, byl uložen ministerstvu vnitra jako zakladateli státního podniku Česká pošta úkol provést transformaci a předložit transformační projekt do 31. prosince 2008. Vyplývá z toho, že během roku a půl bude Česká pošta transformován na akciovou společnost stoprocentně ve vlastnictví státu," uvedl ministr.
UBS-MILOS :: Datum založení: 28. 04. 2008 :: celkem 0 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio