Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Jak si vybrat? Jít studovat? Jít pracovat?

Zdravím, určitě by bylo dobré uvést, že vím, že každý schopný a motivovaný člověk si informace umí vyhledat sám. Ale zajímal by mě pohled lidí - profesionálů, kteří mají úplně jiné informace, než co se člověk dozví z dostupných zdrojů, internetu, náborů. A protože žádného známého u bezpečnostních sborů nemám, rád s dovolením zavítám na vaše fórum..... Jsem studentem gymnázia a příští rok maturuji, vždy mě to srdcem táhlo do řad PČR či CS, vím že gympl nic bez VŠ není, ale i tak. Rozmýšlím se zda se vůbec do denního studia pustit, nemám velké finanční možnosti a vydělávat si boční brigádou někde ve fastfoodu není můj šálek, nechci být závislý na rodičích. Je možnost se po maturitě přihlásit do výběrového řízení a když to vyjde, zažádat si o studijní zálohu? A nebo jsem úplně vedle a žádná studijní záloha se nedává? Je rozdíl mezi PČR, CS, VSČR, ačkoliv se služební poměr řídí stejným zákonem, je nějaký sbor vstřícnější? Četl jsem něco o 80% platu a zavázání se na určitý počet odsloužených let. Jak to ve skutečnosti je? Jak se tváří u sborů na mladé lidi, kteří chtějí studovat? A nebo na to mám prostě zapomenout a jít na normální VŠ s denním prezenčním studiem? Popřípadě jaký obor pak vybrat? Zaujaly mě bezpečnostní a strategická studia na Masárně, pak UNOB, PA, ale třeba i obory nesouvisející s ohledem na mé zájmy - zemědělství, IT... Co myslíte? Budu rád za každou odpověď a radu!
VERBAMOVENT :: Datum založení: 27. 08. 2023 :: celkem 8 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu VERBAMOVENT 19:01:00 27. 08. 2023
default.png
.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio