Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Kariérní dráha - zatím PČR, později AČR

Čau budoucí kolegové. Ucházím se o služební poměr příslušníka PČR. Zatím jsem v procesu přijímacího řízení. Tabulkově jsem zapsán jako uchazeč k OPKPE CP KŘP hl. m. Prahy. K policii se hlásím, neboť jsem ze zdravotních důvodů dostal klasifikaci D na zdrávce pro vstup do AČR. Jinak vše splňuji na klasifikaci A - výsadkář. Za dva roky se chci hlásit znovu a to jako "student" Univerzity Obrany v Brně, fakulty Vojenského leadershipu a specializovat se na velitele průzkumných jednotek. Policii teď beru jako odrazový můstek, kde se něco naučím, naberu alespoň nějakou zkušenost, přečkám ty dva roky a zkusím to znovu. Nevím jak dopadne přechod ze služebního poměru a rekrutační proces. Víc se alespoň obávám, že bych si tímto u PČR zavřel dveře, neboť tu budu jen tak na otočku, investují do mě nemalé peníze, ani tu nic nepředvedu a už lezu pryč. Nehledě na to, že na útvaru mě někdo musí zaškolovat. Nevíte, jak se na takové FIREMNÍ dezertéry nahlíží (když chtějí zpátky)? Ono, je pár možností jak bych se zpátky vracel - buď nedokončím studium (Magisterský), dokončím ale skončím v armádě, či dokončím a v armádě zůstanu. Při cestě do ozbrojených sil AČR přes univerzitu se zavazujeme odsloužit 3x délky studia, pro Mgr. tedy 15 let. Je možné se proplatit (zaplatit cenu studia) a jít civil. Ale spíš to vidím, že bych se tam chtěl udržet, odsloužit si výsluhu a pak uvažovat co dál. Rád bych měl možnost vrátit se k PČR, neboť bych to zde směřoval buď k ZJ, či ještě nějaké jiné specializaci. Výhledově se vojenskou cestou budu mít lépe. Ale je možné, že mi teď práce u PČR bude dávat smysl. U PČR bych si pravděpodobně též mohl udělat VŠ, nedávno jsem zdrhnul ze studia medicíny, tak snad by byly dveře otevřené. Otázka je atraktivnost oborů. Vím, jsem naivní, prací neposvěcen, proto píši sem pro radu a názor lidí oboru. Rád si Vás vyslechnu. Ať se daří. Díky
PAVLASST :: Datum založení: 07. 05. 2024 :: celkem 13 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu CODY 10:06:42 10. 05. 2024
Cody.jpg
Klasika člověk moderní doby, zásahová jednotka zmíněna, profilace osoby jasná.... to bude ale divísek = bude se hodně divit při střetu s realitou :D

Souhlasím (+ 3)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JOCH 08:11:19 10. 05. 2024
default.png
...twl, tak to je matroš...

Souhlasím (+ 4)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PAVLASST 09:46:23 08. 05. 2024
default.png
A také zda je lepší si raději odsloužit ty tři roky na dobu určitou a udělat si služební zkoušku. Nevím jak by to bylo, kdybych se chtěl zpětně vracet, co z toho plyne.
Díky

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio