Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Krátkozrakost

Ahoj, je šance se dostat přes zdravotní i přes "vysoké" dioptrie. Těmi vysokými je myšleno 6. Nosím kontaktní čočky už přes 15 let, bohužel spadám do 1% lidí, kteří nemůžou podstoupit oční korekci z důvodu slabé rohovky. Nicméně mě to díky čočkám nějak neomezuje. Chápu, že například k AČR to dává smysl, protože oční hygiena, někde na cvičení, kde budu dřepět týden v zákopu tomu moc nedá, ale u PČR, kde si oddělám 12h / 24h tak pohoda. Někde jsem četl článek ještě od Langera na vnitru v roce 2008, že deset dioptrií nevadí. Je to jediná překážka pro mě a docela mě irituje, že ačkoliv jsou podstavy, tak zrovna tohle je problém v dnešní době kontaktních čoček. Kor, když ten co má 3 dioptrie a já co mám 6 vidíme do dálky stejně na h*vno, jediný rozdíl je, že "blízkou vzdálenost" vidí líp, tzv. přečte text před sebou na 30cm a já na 10cm (obrazně řečeno, řekl mi to i sám oční lékař).
CRACKY :: Datum založení: 07. 07. 2024 :: celkem 0 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio