Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

PENÍZE, PROČ LANGER LŽE ?

Státní zaměstnanci průměrně 21 113,-Kč měsíčně – dle www.czech.cz. Slova ministra: 1 verze: „V prvé řadě platí, že průměrné platy policistů dosahují výše 150 % průměrných platů v rozpočtové sféře. “ to činí 31669,50 Kč 2 verze: „V minulých letech rostly platy u bezpečnostních sborů tak, jako nikde jinde. Průměrný plat u policie je 140% platu v rozpočtové sféře.“ to činí 29558,20 Kč TAK, CO MLUVÍ PAN MINISTR PRAVDU ? KOLIK POLICISTŮ DOSAHUJE STÁTNÍHO PRŮMĚRU 21113,-KČ ?
POLICIE :: Datum založení: 21. 05. 2008 :: celkem 41 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu KOSTA 19:38:28 13. 07. 2008
default.png
jo a na konec šichty si ještě vyplníš KEP, to aby se ti nezkrátily žíly a neskončil jsi včas. Např opravní akce končí v 17.00, ty máš plánovanou službu do 17.00. V 17.00 opouštíš poslední stanoviště a vracíš se na útvar, uklidíš a předáš techniku, vypíšeš do ETŘ pokuty (podle rychlosti datové linky trvá vyplnění 1 pokuty 5-15 minut), vyplnění oznámení správním orgánům+úřední záznamy (časově náročnější než vyplnění blok.pokuty) a na závěr vyplníš KEP (elektronická kniha evidence práce = čárky, zpětně vykázána minuta po minutě služby). Pokud budeš mít štěstí strávíš papírováním po službě jen hodinu.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu FRANTA 17:53:52 13. 07. 2008
default.png
Víš ono je těžke skončit přesně na minutu. Nejsi(nebudeš) ve fabrice, kde vypnou stroj a jdou si orazit a domů. NApř. Ti 30 minut před fajrontem pošle operační nějaké znásilnění anebo úrmtí. I to se bohužel stává. Přijedeš na místo, zjitiš prvotní úkony a odjedeš domů??? Myslíš že druhá hlídka bude opět zjišťovat a vyptávat se. To je přílišné psychické vypjetí obětí a blízkých v dané situaci.... Prostě ty provedeš nejen prvotní úkony. Toto je práce pro občany a tak to vše budes muset uvést do finiši. A pak na oddělení papírově zpracovat - a to je také nějaká ta půl hodina. A to že jdeš do posilovny, anebo fitka. No jednou to za tebe vezme kolega, ale příště je řada na tobě. Takže záleží opravdu na prioritách. Netvrdím, že je to každou šichtu, ale lidé jsou k sobě čím dál tím více bezohlednější a spoustu různých problému většinou přijde jako naschvál před koncem šichty. Než jsem odešel od Pčr málo kdy jsem zažil poklidný a řádný konec služby. Policista je opravdu poslání, ale poslední dobou jeto hodně k posráni. :-)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu OTA 13:22:42 13. 07. 2008
default.png
mam nastoupit 1.8 do 35km vzdaleneho mesta,proplaci vubec dojizdeni?dal jsem na kampan maloval jsem si ze budu moc chodit do posilovny ve sluzbe na 2hodky,tepla strava,12tky skoncim presne,ale nejak tak zjistuju ze real je nekde jinde,ta k si rikam jestli mam vubec nastoupit?jemi 30

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARCUS 19:58:09 02. 07. 2008
Marčus.jpg
Já se dostávám nad tuto hranici po 18 letech služby a odpočtech na 3 děti. Pokud mluvíme o čistém. Ale je to jen těsně.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu LUKAS-HEINZ2 12:36:46 25. 05. 2008
Lukas Heinz.jpg
Nás pan ministr bude ještě rok ve funkci a pak mu už může být fuk jak to s Policii dopadne. Vždycky jdou totiž neúspěchy svést na minulou nebo na nastupující vládu. Pokud šlo panu ministrovi o to zbavit se třeba lidí, na vedoucích funkcích, kteří pobírají kromě důchodu ještě policejní plat. Nebo lidí co nechtějí mít ve vedoucích funkcích pokud možno žádnou zodpovědnost, pak přesně to se mu nepovedlo. Efekt je přesně opačný. Odcházejí schopní lidé a zůstávají jen neschopni, starší kolegové v letech co už nechtějí měnit a nadšenci. Pokud bylo účelem reformy policie bez policistů tuto instituci paralyzovat, pak se povedlo. Pokud bych tvrdil, že ministr Langer měl jen špatné nápady byl bych neobjektivní. Nová technika ano, ale ne na úkor policistů. Nové služebny ano. Ne ovšem pro pochybnou slávu pana ministra, ale především pro policisty. Pan ministr neustále zapomíná, že Policie je o lidech kteří v ní pracují. A nejlíp Policii znají sami policisté nikoliv ministr. Patent na rozum totiž nikdo nevlastní. Stačí se jen zeptat. Na to je ovšem náš pan ministr asi příliš pyšný a sebejistý.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu RENAL 16:39:45 24. 05. 2008
default.png
Dost dobrý! Pane ministře,pročítám Vaše odpovědi a jste opravdu ne ministr, ale velmistr v odpovědích. Vím,že odpovídat na stále se opakující otázky leze člověku krkem,ale proč se opakují? Protože na ně neodpovídáte. Vím,máte mediální poradce,víte jak si neušpinit ruce a i to ,že opakovaná lež se stává pravdou. Tady diskutujete většinou s lidmi,kteří vidí bezpečnostní sbory zevnitř,ti se nedají opít rohlíkem a grafy jako novináři. Oni zažívají na vlastní kůži,co Vy tvoříte,nebo co Vám na stůl předloží Vaši poradci,náměstci a jiní nochsledi. Nechci rozebírat práci příslušníku BS,ale poopravit Váš názor na to ,jak se žije v tzv.civilu. Ano,zase to bude o těch penězích. Píšete o rozpuštěných 13 a 14platech v základním platu a to,že nikde jinde není. Zkuste se rozhlédnout mimo ministerstvo. Začíná být nedostatek lidí ochotných pracovat,firmy se začínají předhánět o lidi na všech postech. Jen v rodinném kruhu mých nejbližších je pouze jeden bez 13 platu,ale ten má na konci roku podíl na zisku firmy v úměře mých 4-5 měsíčních platů. Ono za poctivou práci se poctivě platí,teda ne všude,však víme,že.... A firma co neproplácí přesčasy,nebo víkendovou práci? Řemeslo začíná mít opět zlaté dno,hlavně ve velkých městech. Sám si na střechách o volném víkendu vydělám 4-5 tis. A tak si říkám,co mě drží ještě tady,Pomáhat a chránit je hezký slogan,ale studium dětí to nezaplatí. Mám střední školu a stavební firma mi nabízí 35000Kč za nástup od června,služební auto,proplácení mobilu,stravenky né za 20,ale za 80Kč. Příplatky za soboty a neděle,proplácené přesčasy,ale taky 13 a 14 plat v plné výši za 12 odpracovaných měsíců. Je rok 2008,ne 1808,nevolnictví je již dávno zrušeno a tak naposledy píši pane ministře.Takových jako já bude stále více,18000Kč za všechno co obnáší práce policisty,né policajta jak jste napsal,je opravdu málo a průměr nás nezajímá. 13 měsíců práce a 12 podprůměrných platů,lidi se nám smějí,a Vy plodíte věty o prestiži,společenském uznání atd. A akce darovat krev? Pěkně jste se opět prodali v tisku,chtěli jsme jít taky,samozřejmě mimo službu,ale bylo nám sděleno,že ten den je vyhrazen jen pro Vám rovné. To rozhodlo,sbohem a šáteček...... Chci být znovu rovnoprávný občan a né nevolník

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DENNIS 17:47:54 23. 05. 2008
default.png
čteš správně. Ano, kmenově jsou na odn v Praze 6TT, ale jsou tu i 5TT a 4TT. Bylo to původně pro řidiče, ale to už neplatí. Prostě nejsou zpracovatelé, tak to nutěj dělat všechny... A to moje zamyšlení bylo jen tak bez detailů jen základní věci co člověka napadnou a dají se rychle spočítat. A myslím, že to bohatě stačí :-))

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BAJRAS 10:52:45 23. 05. 2008
Bajras.jpg
je nutno odečíst u 68% policistů další nemalé výdaje (ubytování v děsných podmínkách cca 1800 - 2500, cestové po celé ČR cca 1200 v průměru), k tomu kdykoliv stažení do zaměstnání, vyhození za kdejaký mediální šplouch, první 3 dny pracovní neschopnosti na rozdíl od zákoníku práce bez, ale musíme být i féroví: po 15 letech si budete podepisovat papír, jestli chcete nebo nechcete využít lázně, rehabilitace a pokud bude váš nadřízený s personální pravomocí tolik slušný a vytvoří stejné podmínky pro všechny, na 2 a následující ročník VŠ vám podepíše SV. Pokud máte další plusy a mínusy,sem s nimi. Aťsi v tom uděláme konečně pořádek.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BAJRAS 10:38:47 23. 05. 2008
Bajras.jpg
není zpracovatel DN v Praze v 6TT? Asi se pletu, nevím jistě, ale to není důležité. Co takhle si na rozdíl od soukromého sektoru (zákoník práce) odečíst ještě práci za soboty, neděle, noční, svátky. Jako zpracovatel budeš pracovat ve směnnách, tudíž i víkendy, noční a svátky, takže další - a ani nejnižší hodnost nebyla 1000. Začínala tuším na 1400, jako pprap. bys měl 1600,-, takže si to laskavě přepočítej :-)))))

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DENNIS 02:20:17 23. 05. 2008
default.png
A pro úplnost, toto beru jako (do 1.6.2008) zpracovatel dopravních nehod v hl. městě Praze. Krásné, že?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio