Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Žádost o radu

Zdravím Vás, chtěl bych se zeptat na jednu důležitou věc. Mám rok po škole (Vyšší odborná škola - obor IT) a v současné době pracuji jako IT specialista v jedné firmě poskytující internetové připojení. Plat se mi po necelém roce vyšplhal z 8000 na 13200 čistého a i když mě práce celkem baví, stále přemýšlím o práci u PČR. Rád bych tedy slyšel Vaše zkušenosti a zda-li se opravdu vyplatí opustit současné zaměstnání a jít k PČR. Jsem totiž zřejmě naivní a stále věřím, že je to služba vlasti a dá se i říct "vznešené povolání" na dlouhý život. Je mi 23 let, disponuji titulem DiS, fyzička bohužel není nikterak dobrá, psychicky a zdravotně jsem na tom kromě slabé alergie v pořádku. Známý v minulosti odešel k PČR (zásahová jednotka), nakonec ale její řady opustil. Mě zásahová jednotka zní velice zajímavě, nicméně být normálním policistou by mi určitě nevadilo. Pak ale přijdou vniveč mé znalosti IT, a tak také přemýšlím o práci u PČR, v oboru informačních technologií... Abych se ale nedostal někam jinam, chtěl bych se Vás zkušených policistů nebo i právě přijatých nováčků zeptat na poznatky během vykonávání služby. Dále bych se chtěl zeptat, jak se vlastně dá dostat k zásahové jednotce. Pokud bych na to neměl předpoklady (zejména ty fyzické), dá se nějakým způsobem uplatnit u PČR jako IT specialista? Děkuji za všechny odpovědi a přeji Vám hezký den.
JOSEPHD :: Datum založení: 21. 06. 2008 :: celkem 4 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu DREXA 12:32:54 18. 07. 2008
Drexa.jpg
Souhlasím s inkvizitorem. Tady u Policie to není nijak slavné, ale jsou jedinci, kteří budou placeni zlatem a stejně nebudou spokojeni. Pro autora článku: U PČR budeš mít víc, než 13.200,-Kč. Na škole to bude cca srovnatelné (nevím, kolik se teď bere), ale ve výkonu půjdeš každopádně výš. A kdo tvrdí, že ne, ten lže. Stačí se podívat na tabulku: http://www.ubs-mv.eu/tabulka.jpg Minimum ve výkonu je začátečník na OHS, který je v trafiní třídě 3, stupeň 1. A to je 17.710,-Kč + kolem cca 3-4 tis. rizikové. Takže 20.000,-Kč hrubého. Takže pod 16.000,- Kč čistého prostě nepůjdeš. Na obvodním oddělení budeš výš a dolů prostě nemůžeš.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu INKVIZITOR 22:45:40 17. 07. 2008
default.png
Jak sem uvedl, jsem zkalamán přístupem obou příspěvků.. Pokud máš zájem a bude místo u policie se práce v oboru IT najde. Musiš to ale rešit s náborovým pracovníkem. Každopádně co já vím, místa jsou volná a i celkem zajímavá.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 08:51:15 06. 07. 2008
default.png
O čem to mluvíš? O zásahovce? Ježíši, ty jsi neabsolvoval ani mateřskou policejní školku a už chceš dělat vysoce specializované a právě na fyzickou i psychickou odolnost tak náročné povolání, že kluci co tam jsou tam vydrží čtyři pět let a mají toho dost a musí pryč. Zvedli ti plat? U policie ti ho srazí, na zlepšení platu nepomýšlej. Buď tam kde jsi, počítače mají budoucnost úplně jinou než polda. V této zemi teda. Proč si myslíš, že pořád chybí policajti? Protože ti, co to zkusili to už zkoušet dál nechtěli. Že by jim bylo tak moc dobře že to už nemohli vydržet?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu TFK 11:30:07 26. 06. 2008
default.png
v přímém výkonu si asi IT moc neužiješ. :)Pokud chceš dělat ajťáka, tak jedině někde zašitej na policejním prezidiu. koukni se na stranky mvcr.cz .... tady dokonce je nabídka volných pozic "www.mvcr.cz/anonce/zamestnani/prezidium.html"

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio