Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Národní garda

Všechny vás zdravím. Já nejsem zastáncem/sympatizantem Národní gardy a myslím si že jejich úmysly nejsou čisté, ale zajímal by mě váš názor, názor policistů, kterých si vážím a kterým věřím. Děkuji
MAREKZBRNA :: Datum založení: 24. 06. 2008 :: celkem 6 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu HONZAD 20:02:34 03. 08. 2008
honzad..jpg
clovek na to muze mit ruzny pohled: 1) pokud nekde stat neni schopen (ci ochoten) dodrzovat svoji cast spolecenske smouvy ( tedy zajistovat bezpecnost a vymahani prava) tak nemuze byt prekvapenim, ze drive ci pozdeji vznikne iniciativa, kdy se lide v komunite (ulice, obec) sdruzi, aby se svepomoci pokusili zjistit vlastni bzpecnost... POkud si toto vynuti okolnosti (tedy opravdu neschopnost ci nochota statu dostat sve povinnosti) tak je to jeden z dukazu o slabosti statu v tom danem miste, nebo problemu. 2) nebo se na to clovek muze divat taky tak, ze pokud se sami obcane v ramci komunity dohodnou treba pro zvyseni bezpcnosti sve lokality necem, cemu se v zahranici rika "sousedske hlidky" a v ramci dodrzovani platnych zakonu tak napomahaji prevenci kriminality ( azpravidla spoluprcuji s policii) tak je to velke mistni a spolecenske plus, ktereho vsak asi v cechach jeste dlouho nepotkame. A ktere by mela policie vitat a snazit se podobne obcanske ativity podporovat, nebot pokud se nekde sami obcane podileji na prevenci zlocinnosti, je to ulehceni pro policii 3) takze: - konkretne narodni garda j podle meho nazoru spise populisticky podnik (pro media), ktery bych nechal v klidu vysumet... - obecne bych podobne aktivity v ramci ulic/ctvrti co obci podporoval, nebot policie nemuze byt vsude a obcane by meli brat svuj dil zodpovednosti za bezpecnost sve vlastni komunity... (tento bod je tim aktualnejsi, cim je stav a kapacity policie ve vetsi krizi)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BAJRAS 03:53:44 03. 08. 2008
Bajras.jpg
hartle24, nemůžeš rozpouštět něco, co není nikde ohlášeno, evidováno, zřízeno. Rozpouštět můžeš cukr v horké vodě s kávou....

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HARTL24 23:21:17 27. 06. 2008
default.png
Zdar, naprosto s váme všema souhlasím, jsou to vypatlané hlavy, kteří si hrajou na machty a kdyby byli opravdu ,,nasazeni´´(čemuž nevěřím), tak se pose*ou. Nicméně si myslím, že by tato ,,organisace´´ měla být co nejdříve rozpuštěna, jelikož může lákat mladé, životem nezkušené a tudíž ,,blbé´´ lidi. Doufám, že někdo konečně najde odvahu a tu verbeš rozpustí.......

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BINKYS 21:52:09 25. 06. 2008
default.png
naprosto s Tebou souhlasím! je to přece naprostý nesmysl - asi se někdo shlédl v amerických filmech, využil mezer v zákoně a je to tady. Ale doufejme, že se to dále nerozroste.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BAJRAS 00:02:32 25. 06. 2008
Bajras.jpg
Národní gardu považuji za malou, rasisticky, xenofobně zaměřenou skupinu spolupracující s Národní stranou, která zdatně využívá marketingových tahů, mezer v zákonech a nedostatku policistů na inkriminovaných místech republiky. Brilantním způsobem využívají medializace těchto případů a snaží se svým vystupováním získat stoupence. Kdo se touto problematikou nějaký čas zabýval, je mu jasné, o co těmto lidem jde. Žádná spravedlnost nebo "potrestání" konkrétních pachatelů a jejich předání soudní moci. Jako policista jsem jednoznačně zastáncem toho, že monopol na použití násilí (a to jen v souladu se zákony) má mít bez vyjímek pouze stát, který k tomuto účelu zřídil složky jako je Policie ČR, Armáda ČR příp. Městské policie. Jen tak může existovat demokracie. Pokud na vzniklou situaci nebudou odpovědní reagovat patřičným způsobem, tyto skupiny budou získávat nové příznivce a to je špatně, velmi špatně.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu GOOR00 22:52:55 24. 06. 2008
default.png
Mně osobně národní gardy silně připomínají Hitlerovu jednotku Sturmabteilung (SA).

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)