Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

19

Dne 14.8.2007 jsem odeslal na vedení níže uvedený dopis a údajně jako reakce "šel" dotaz na legislativní odd. PP. To mi přijde smutné až překvapující, že nikdo neví. Tzn. že taky nikdo pokuty nedává či neřeší. Ví o tom někdo něco? Může napsat svůj názor, zkušenost či praxi? Realizace pořádkové pokuty ve smyslu § 66 tr.ř. - dotaz. Po konzultaci s několika kolegy na našem OOP jsme usoudili, že není dostatečně využívána možnost ukládání pořádkové pokuty v odůvodněných případech nespolupráce občanů a organizací při dokumentaci trestné činnosti, např. vyžadování zpráv od firem, úřadů, bank apod. dále u odmítnutí odběrů krve občany, kdy je zkouškou „Dräger“ zjištěno větší množství alkoholu nad 1 g/kg a ve věci jde o trestný čin. Přípravné řízení se neúměrně protahuje a plnění dožádání a úkolů PČR není přikládána potřebná váha a vážnost. Součinnost firem a organizací s PČR je často na špatné úrovni a dochází i k neodůvodněným odmítnutím součinnosti některými pověřenými pracovníky, což se pak pracně řeší s vedením firmy či organizace i s přispěním OSZ. Proto jsem chtěl vypracovat určitou šablonu postupu při ukládání pořádkové pokuty do PC, jak je na našem OOP již dlouhodobě zavedeno. Jenže jsem „narazil“ na několik problémů a nejasností, které se mi nedaří vyřešit či zjistit, a proto činím tento dotaz: Vlastní uložení pořádkové pokuty usnesením-rozhodnutím je jasné, není problém K usnesení by měla být přiložena složenka k zaplacení pokuty, i když bude proti němu stížnost, kterou posoudí OSZ. Není však jasné, jakou složenku na tento případ použít, mám za to, že nelze použít složenku stejnou jako na běžné blokové pokuty.(Pokud si pamatuji, kdysi tomu tak bylo) Rovněž není jasné, kdo případně nezaplacenou pokutu eviduje a vymáhá, tedy kam se pravomocné usnesení pro tento účel zašle, aby byla věc dotažena do konce. Ve věci jsem učinil dotazy s následujícím výsledkem: Celní úřad tyto věci neeviduje a nevymáhá dotaz na SKPV - negativní dotaz na EO OŘP - negativní dotaz na Okr soud - při uložení poř. pokuty mají vlastní postup, předávají ji na vymáhací oddělení a poté případně na exekuční. Jsou toho názoru, že v každém případě jde o příjem státního rozpočtu, tudíž PČR. Tedy složenky by zřejmě měly být PČR a PČR by měla pokutu vymáhat. To by pak, podle mého názoru, muselo vše probíhat přes finanční oddělení....... cesta mi je neznámá. Nechceme z neznalosti případně vyvolat uložením poř. pokuty nějaký velký problém v systému, proto se raději ptám na celý správný postup předem, aby nedocházelo k nedorozuměním a třeba i dílčí nepřipravenosti složek, kterých by se záležitost týkala Teda, admine, to okno snad už ani nemůže být menší. Vůbec nevidím, co a v jaké formě budu vkládat.:-(
HANTA :: Datum založení: 13. 10. 2007 :: celkem 4 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu JAVOR 02:16:12 11. 11. 2007
default.png
Jsi koumák :-). Pořádkovou pokutu lze udělit. A dvou subjektům jsem nadělil. Naposledy před cca třemi lety, kdy jsem jedné významné pojišťovně opakovaně udělil a to: 20 tis, pak 30 tis a konečně 50 tisíc Kč. Poslední částku jsem autoremedurou stáhl, protože si to rozmysleli a odpověděli. Legrace je, že po cca půl roce od ukončení toho případu jsem na stůl dostal případ jiný a to po kolegovy co začal dlouhodobě marodit. Ta kauza vázla již dva roky pouze na zprávě od té samé pojišťovny, kdy urgenci k rukou generálního ředitele pojišťovny psal i státní zástupce. A nic. No a mě pak stačil jeden telefonát a zprávu jsem měl do deseti dnů. Opravdu to zafungovalo! Na vyžádání zašlu postup k vymáhání….

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HANTA 07:55:24 04. 11. 2007
default.png
Katnorovi děkuji, i já to tak vidím (tak to bylo i za SNB, když jsem taky dělal na DN), ale všichni nade mnou - mlčí. No vždyť to ještě nejsou ani 3 měsíce. :-D Dušane, OK, pohoda. (Až na tu neděli, to "záleží na našich spoluobčanech").

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DUSAN 20:31:18 03. 11. 2007
default.png
Dobry vecer Hanto! S jistym prodlenim, za ktere se omlouvam, se nam podarilo vyresit problem na ktery si upozornil. Tedy zvetsit editacni okno pro psani do diskuse. Doufam, ze to je OK, pokud by to jeste nejak zlobilo, urcite se ozvi! Peknou nedeli! dusan s.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu KATNOR 21:06:22 30. 10. 2007
default.png
Sloužím na DI - SDN a občas nějakou tu pořádkovou pokutu dáme. Jsou na speciální složenky, které musí vyfasovat tvůj vedoucí na kraji. Nelze je ukládat na složenky jako na pokutu. Tuto pokutu pak eviduje, vymáhá právní nebo ekonomické oddělení na kraji, nejsem si jistý které.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio