Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Základní Odborná Příprava (ZOP) mýty a pravd

Takže nástup na ZOPku je 4x do roka, vždy po třech měsících, kdo se netrefí do nástupního termínu, tak čeká...což je v podstatě služba na "mateřském útvaru". CO vás čeká a co vás nemine. V první řadě se to chce obrnit vysokou dávkou trpělivosti.. teď bud mluvit o Praze. Struktura: ZOPka jako odborná příprava plicistů je rozdělena na tzv. běhy, každý běh je složen aktuálně ze sedmi tříd. Každá třída dostane přiděleno pracovní písmeno dle abecedy napr. 1A 2A 3A atd. Ve třídách je přibližně 25 studentů. Učení,zkoušení,rozvrhy: Kdo říká, že ZOPka je jednoduchá tak jen pro toho kdo se soustavně a pravidelně připravuje. Je toho celkem hodně co se naučit a učitelé určité znalosti vyžadují. Zkoušení probíhá klasicky jako na základní škole. Stupnice 1-5. Zkoušení ústně,písemně. Rozvrh: 6:55 - ranní nástup, kontrola 7:15 - 8:45 1. hodina 15min přestávka 9:00 - 10:30 2. hodina 15min přestávka 10:45 - 12:15 3. hodina obědová přestávka (12:15 - 13:30) 13:30 - odpolední nástup, kontrola 13:45 - 15:15 4. hodina 15:15 - konec pracovní doby Nástupy,obědy,kontroly Ten kdo byl na vojně ten bude vědět o čem mluvím, ten kdo nebyl, tak jen chci říct, že se jedná o zbytečnou buzeraci. Prostě někteří instruktoři si jen vylévají svoje komplexy na studentech. Od nezaplích knoflíčů u košile až po pokyny a příkazy nad kterýmy zůstává zdraví rozum stát. Co se týče obědů, tak ti co jsou náborováni pro Prahu tak si je musí platit. Ti co nejsou mají je zadarmo. Jinak představte si situaci kdy ve 12:15 zazvoní na konec hodiny a v jeden okamžik se na obědy do jedné jídelny o kapacitě asi 300 lidí nahrne kolem 1000 lidí. Samozřejmě se vytvoří fronta...která je nekonečná...prostě to maj hošíci špatně vymyšlené Zkoušky: Z každého předmětu jste zkoušeni. Dostáváte známky. Po každých třech měsících je zkouškové období. Na jeho konci se píše didatkický test. Něco jako autoškola. K tomu aby vás připustili k tomuto testu musíte mít z každého jednotlivého předmětu S jako SPLNIL. To získáte, když budete mít průměr známek z každého jednotlivého předmětu menší než 3. Na učitelích záleží kolik písemek a ústních zkoušek vám vymyslí. Nejtěžší předměty na škole jsou Právo, Pořádková a Dopravní služba.. Jinak když nesplníte tedy N nejste připuštěni k závěrečnému didatkickému testu a musíte absolvovat zkoušky před komisí čítající 3 učitele dotyčného předmětu. Když neuspjejete tak vás vyrazí. Jinak bývají další zkoužky většího rozsahu jako je po 6 měsících a pak na konci závěrečné zkoužky, kdy budete prakticky ukazovat co jste se naučili při sehraných modelových situacích....můžu říct není to zas tak jednoduché a dá to hodně zabrat... Aktuálně: ZOP byla na 18 měsíců, protože je podstav, tak se snížila na 12 a nyní je pouze na 6 měsíců..takže si dokážete představit kolik se toho musíte naučit za 6 měsíců, když to stejné se učilo 18 měsíců. Nároky zůstaly ale snížila se doba...
VAJDIS :: Datum založení: 09. 07. 2008 :: celkem 6 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu OTA 10:20:34 01. 08. 2008
default.png
skoncil nekdo na zopce??kdyz nestihal??

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu TADEASB 17:42:56 22. 07. 2008
default.png
Na každé škole najdete lidi, kteří mají samé jedničky (zpravidla jim výuka pipadá hrozně težká a před každou zkouškou jsou strašně vynervovaní) a "lemply", kteří naopak prolézají bez jakkékoli snahy (sem jsem vždycky patřil i já)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DREXA 12:39:11 11. 07. 2008
Drexa.jpg
Dovolím si s autorem nesouhlasit. Nesloužím zas tka dlouho, tak si dobře pamatuji, jak to na ZOPce bylo. Ve výkonu po škole jsem téměř 2 roky (celkem u PČR lehce přes 3 roky). ZOPku jsem absolvoval absolutně bez jakýchkoli obtíží. Učil jsem před testem v hospodě tak do třetího piva, pak jsem to přestal vnímat :-) Prostě to NENÍ tak obtížné. Buzerace ze strany instruktorů? Jsme ozbrojený sbor v podstatě na vojenském zákadu. Tak zapnutý knoflík u košile jasný. To bychom mohli chodit taky s košilí z kalhot ven a s čírem na hlavě. Četník musí vypadat k světu. Ze všech 4 didaktických testů dohromady jsem měl snad 5 chyb. Byly robněž bez obtíží zvládnutelné. Co se týká obtížnosti předmětů, záleží pouze na vyučujícím. U nás se na dopravce spinkalo a prošli všichní. U Práva se asi shodneme všichni, že bylo nejtěží, ale na druhou stranu, co bychom asi tak bez práva chtěli ve výkonu dělat, že? Kdo neudělá ZOPku a je odejit na základě špatného prospěchu, ten si musel maturitu koupit, protože jinak to není možné. V případě jakýchkoli dotazů se klidně ptejte (ICQ 193310724). ZOP hodnotím jako průměrně obtížný kurz. Maturita mi přišla náročnější.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu EK 08:11:47 11. 07. 2008
default.png
Na ZOP jsou samo i střelby, u kterých musíš taky splnit určité limity. O fyzickou zátěž taky nepřijdeš - budeš se učit jak zacházet s donucovákama, nějaké ty chvaty, hmaty, údery a kopy.. z toho všeho budeš rovněž zkoušena. nudit se rozhodně nebudeš.. a na závěr opět fyzické testy, které jsou při přijímacím řízení.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARTIN1 09:16:32 10. 07. 2008
default.png
já jsem se na ZOP učil jen před závěrečnejma zkouškama a byli tam i tací co ani to ne.. až tou ZOP projdeš, budeš na to koukat jinak. jinak ZOP byla na 12+2měsíce na pragovce, pak na 9+2 měsíce na pragovce a teď 6+2 měsíce na pragovce.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BLANKA 07:09:51 10. 07. 2008
default.png
konečně někdo nějak v kuse napsal co se na ZOPce vlastně děje. Mě to teď čeká a skutečně scháním informace všude možně. Je to hezky podrobně rozepsané, tak jsem si mohla udělat jakousi představu (i když jsem na vojně nebyla ;-) ). Jen mi ještě chybí něco o fyzické přípravě. Tam nejsou žádné průběžné zkoušky a pak závěrečná zkouška? Takhle to chápu jako by se vyučovala pouze teorie, ale přeci je tam nějaká sebeobrana, zásahy, střelby? Blanča

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio