Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Lze sloužit tak dlouho bez 48 h volna?

Vážení kolegové, obracím se na vás s žádostí o radu. Na našem OO PČR vedoucí plánuje služby jak ho napadne a vůbec neuvažuje o tom, že i my, jeho podřízení, potřebuje trochu volna, aby jsme se dostali z pracovního stresu. Je naprosto normální, že vedoucí plánuje služby týden dopředu a často dělá změny, tak že musím neustále kontrolovat plán služeb, zda-li zase něco nezměnil. Vím, že odpovědi na mé otázky bych našel v zákoně o služebním poměru, ale na listování v zákoně nemám čas ani nervy a stejně bych se v tom nevyznal. 1. otázka: Může vedoucí OO PČR plánovat služby týden dopředu? Upozorňuji, že to dělá posledního půl roku neustále. 2. otázka: Pokud udělá změnu v plánu služeb, je povinen mi to třeba telefonicky sdělil? Upozorňuji, že např. v pondělí mám noční a na této noční se dozvím, že je změna na úterý, že mám opět doplánovanou noc. Na závěr bych se chtěl zeptat, zda-li je vůbec legální, jak mi vedoucí naplánoval služby na konci měsíce května a začátek měsíce červa. Svoje služby vám zde napíši a zajímá mě, zda-li mezi službami nepostrádáte min. dvě 48 hodinová volna: 20.5. 7-19, 21.5. 7-19, 22.5. volno, 23.5. 19-7, 24.5. volno, 25.5. 7-19, 26.5. 7-19, 27.5. volno, 28.5. 19-7, 29.5. volno, 30.5. 7-19, 31.5. 7-19, 1.6. volno, 2.6. 7-19, 3.6. 19-7, 4.6. volno, ale je zde porada s novým vedoucím ÚO, tak že musím jít do práce, 5.6. 7-19, 6.6. 7-19, 7.6. volno, 8.6. 7-19, dál služby neznám, není naplánováno. Vím, že 24 hodinová volna mám a je jich docela dost, ale na slušný odpočinek to rozhodně nestačí, protože většinou je volno po noční a tzn., že v 7:00 skončím, v 8:30 si jdu lehnout, v 13:00 vstanu a něco doma udělám, v 20:00 jdu spát, protože jsem mrtev a druhý den služba. Lze se nějak bránit? Ale tak, abych nepřišel o práci nebo byl v práci zadírán.
DAVE007 :: Datum založení: 30. 05. 2010 :: celkem 2 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu PECA 16:50:33 06. 07. 2010
Peca.jpg
Tohle by ti mělo stačit :)
hlavně § 53!!! čusík Peca 8)
HLAVA I
DOBA SLUŽBY
§ 52
Základní doba služby v týdnu
(1) Základní doba služby příslušníka činí 37,5 hodiny týdně. Příslušníkovi lze na jeho žádost stanovit kratší dobu služby v týdnu.
(2) Za týden výkonu služby příslušníka se považuje doba, v níž byla konána služba v rozsahu základní doby služby v týdnu podle předem stanoveného rozvržení doby služby. Za 1 den výkonu služby se považuje jedna pětina rozsahu doby uvedené ve větě první.
§ 53
Rozvržení doby služby
(1) Doba služby se rozvrhuje na jednotlivé směny předem zpravidla na období 1 měsíce, a to rovnoměrně, nebo nerovnoměrně. Změna rozvržení doby služby musí být oznámena příslušníkovi zpravidla nejpozději 3 dny před nástupem do služby. Neumožňuje-li povaha služby stanovit příslušníkovi nerovnoměrné rozvržení doby služby předem, určí mu služební funkcionář nejpozději 1 den předem počátek směny. Konec směny určí podle potřeb služby.
(2) Při rovnoměrném rozvržení doby služby se doba služby rozvrhuje zpravidla na 5 dnů v týdnu tak, aby
a) nepřetržitý odpočinek v týdnu připadl, jestliže je to možné, na sobotu a neděli,
b) směna v jednotlivých dnech zpravidla nepřesáhla 10 hodin,
c) rozdíl délky doby služby připadající na jednotlivé týdny nepřesáhl 5 hodin,
d) průměrná doba služby v období 2 kalendářních měsíců nepřesahovala základní dobu služby v týdnu.
(3) Při nerovnoměrném rozvržení doby služby se rozvrhne doba služby tak, aby
a) doba nepřetržité služby nebyla kratší než 4 hodiny a nepřesáhla 24 hodin a
b) průměrná doba služby za období 3 kalendářních měsíců a v odůvodněných případech za období kalendářního roku nepřesáhla základní dobu služby v týdnu.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HERBIK 12:19:19 04. 07. 2010
default.png
Nejsem si jistý, ale co já vím, tak plán služeb musí být plánovaný deset dní, nebo týden před koncem měsíce a služba musí být naplánovaná na další měsíc. O změně služby by si měl být informovaný nejméně tři dny předem, nebo po dohodě. To je teda pěkný hnus ty směny, nezávidím ti.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)