Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Jak si váží česká justice českého policisty

Obdržel jsem po roce další usnesení OSZ. Samozřejmě jsem se opět odvolal - v podstatě jistě zbytečně. A jelikož jsem nas....., tak se podělím: Odvolání proti usnesení OSZ. Podávám tímto odvolání proti usnesení státního zástupce OSZ ve věci obviněného M.H., kterým jsem byl bezdůvodně dne 17.3.2007 při výkonu služby fyzicky napaden, neboť od počátku řešení tohoto případu rozhodnutí státního zástupce nepovažuji za dostačující. Použití podmíněného zastavení trestního stíhání při napadení policisty považuji za zcela nevhodné. Jistě mohu s úspěchem pochybovat o tom, že by toto ustanovení bylo použito při stejném napadení a DVOU trestných činech (§ 155/1a, § 202/1 tr.z.) na osobě pracovníka justice, přesněji státního zástupce či soudce. Jelikož mám na věc stále stejný názor, budu se částečně opakovat (viz odvolání proti rozhodnutí OSZ ze dne 30.5.2007). Ač obviněný pracuje či pracoval naproti našemu OOP, nedokázal se mi ani omluvit tak, jak mne napadl, tedy osobně. Nevzpomínám si, že bych jeho neosobní, formální a účelovou omluvu pro trestní řízení sepsanou právníkem přijal - byla mi předložena k seznámení. S takovým způsobem omluvy v žádném případě nesouhlasím. Bylo jen shodou okolností a náhod, že jsem při útoku neutrpěl větší zranění, když úder směřoval těsně pod oko, a vše se obešlo několikadenní citlivostí zraněného místa. Jenže nejsem žádný "soukromý policista HANTA", kterému se relativně může obviněný omluvit a k tomu ještě takovým formálním a pochybným způsobem. Není podle mého vůbec až tak důležité, že jsem to byl já. Jak se chce však omluvit uniformě, kterou napadl, tedy vztáhl ruku na policistu PČR při běžné kontrole totožnosti na základě oznámení občanů? Tato závažná okolnost případu, znevažující postavení policisty v naší společnosti, je v rozhodnutí zcela v pozadí. Obviněnému zcela postačí, když se bude ve zkušební době chovat normálně, jako většina slušných občanů, kteří ale nic neprovedli (což "přežil" jak je zřejmé). Nic navíc pro věc nemusí udělat a v podstatě se již nyní může smát. Je mi jasné, že mé odvolání bude zamítnuto, jako předchozí, ale chvíli ještě zadržím smích obviněného, který uhodil policistu na veřejnosti a nedostal žádný trest, finanční postih apod. Žádný záznam. Vůbec NIC! Tak alespoň dosáhnu toho, aby se ještě chvíli musel chovat slušně. Z celého případu je dobře vidět, jaké vážnosti požívá policista u české justice. A až nabude rozhodnutí KSZ právní moci, může se tím vesele pan H. chlubit např. při svých návštěvách restaurací, jak beztrestně napadl a uhodil na veřejnosti policistu v uniformě, ve službě a "OSZ mu to posvětilo". Se zvoleným postupem státního zástupce OSZ se prostě souhlasit nedá, i když to zákon umožňuje, ale nenařizuje. "četník ze Saint V. - Hanta" No, a je mi kapku líp :-(
HANTA :: Datum založení: 17. 07. 2008 :: celkem 7 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu VALLEY 19:10:58 04. 05. 2009
default.png
Zdravím, když jsem si to přečetl, tak jsem zhusen. Na druhou stranu, máš pravdu v tom, že policista je nejmenší ho*no, do kterého si každej kopne. Jediný co ti k tomu můžu říct je, že příště mu dej větší příděl, ať se nemá čím vytahovat. Šáhne na policistu, tak mu ukaž co proto (samozřejmě v rámci zákona). NIKDY není špatnej sl. zákrok, jen je špatně napsaný ÚZ. A neboj se použít všech DP, když neuposlechne, tak holt se musí smířit s tím, že budou proti němu použity. Hauk domluvil jsem

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu COMMODORE 18:39:21 04. 05. 2009
default.png
Vsak ono to jednou cetniky napadne vsechno medializovat...jeden pripad je malo, ale pokud to bude porad a neustale od nekoho... problem je, ze policajti jsou drzeni strachem, na policii je proste az moc bicu, neustaly vyhruzky IMV,OVK a v mnoha pripadech i velitel oddeleni. Kazdopadne k tvemu pripadu...jednim slovem smutne, ale neprekvapujici...kdyby to bylo naopak to napadeni, tak ti garantuju, ze by to dopadlo uplne jinak a ty bys vymenil oblek do tanecnich, tedy uniformu, za pyzamko...nj, rikam to nerad, ale vime to vsichni, policista je nejmensi kousicek hovinka na zemi, do ktereo si kazdy rad kopne...jak muze mit policista nejakou hrdost na to, ze je policista, kdyz.... ale radsi nic, to by se clovek zas mohl akorat tak nasrat a na to uz nemam nervy.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JAREK 19:37:15 24. 10. 2008
default.png
Přesně tak, znám podobný případ, kdy OSZ a pan právník zaúřadovali a bylo jedno, že četník hájil zákon. Pán si myslel, že jeho se to netýká, ale pak narazil na jinýho fištróna, který k jeho smůle nebyl četník a řešil to po svém.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu FLORENT 21:08:59 07. 08. 2008
default.png
Ja myslim, ze ti vsichni fandime, nebo alespon ja ano... Mozna medializace by pomohla, otazkou je samozrejme, zda by o tohle nekdo mel zajem...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu RAMON68 13:49:32 06. 08. 2008
default.png
Nejen jak si váží policisty, ale i jeho práce. Já jsem kupříkladu za 6 neděl zavřel chlapa 3x. Nezaměstnanaý feťák, neustálé kradeže v samoobsluhách (od začátku roku 7x), v místě bydliště se nezdržuje, trestní rejstřík na dvě stránky. (Minimálně dva důvody na vazbu) Když jsem ho zavíral podruhé pomyslel jsem si a mám od tebe pokoj, ale to jsem se mýlil. Volám st. zástupci a ptám se ho jestli to má vůbec cenu ho zavírat po třetí když ho pořád pouštěj, a že jestli bude souzenej za 6 nebo 7 krádeží už bude asi taky jedno. Přesto jsem to s ním musel sepsat znova bratru tak 25-30 listů měl pokaždé ten spis. Počtvrté už ho neuvidím, vzhledem k tomu, že jsem na takovou práci neměl nervy změnil jsem místo. Zatím v rámci Policie.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PECA 11:53:33 22. 07. 2008
Peca.jpg
Vzpomínám si na případ ve východních Čechách, kde řidič motocyklu jezdil městem 130 km/h rychlostí a když jej stavěl policista, úmyslně na něj najel a tuším mu přerazil bérec. Rozhodnutí soudu - už to neudělá, slíbil to - takže podmínka, přeloženo do češtiny:"Pane obžalovaný povstaňte, tady nám udělejte dvacet kliků, dvacet dřepů, dvacet sklapovaček a myslím, že by to pro dnešek za přejetého policistu mohlo stačit.Příště se policistovi při své životaohrožující jízdě raději vyhněte..."

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu 007 13:06:58 18. 07. 2008
default.png
No to je jasné, že kdyby napadl OSZ, tak by šel sedět. Ale když napadne českého policistu, tak se nestane vůbec nic a jeho případ bude podmínečně zastaven. Ten kdo ukrdne v obchodě jedno lízátko, tak alespoň dostane pokutu do 15000,- ale tan kdo napadne policistu nedostane žádný trest. To je opravdu hnus a příslušnému státnímu zástupci bych přál pořádnou nakládačku od nějakého drbana až půjde třeba z práce a poté její posouzení jako přestupek.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)