Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Kolik nás odejde?

Pamatuji toho u policie hodně. 9 roků je dlouhá doba, abych mohl posoudit, kdy bylo dobře a kdy špatně. Dobře již bylo a nyní v poslední době je jen špatně. Nový služební zákon nastolil degradací hodností. Důstojnické hodnosti jen u vysokoškoláků. Nechci se vysokoškoláků nějak dotýkat, ale v minulosti i já jsem studoval důstojnickou školu, abych mohl dostat důstojnickou hodnost. To byla podmínka, abych mohl dostal vyšší třídu u kriminálky. Nyní šmahem je vše zrušeno. Na novém zákoně vadí víc věcí jako 150 hodin zadarmo, nyní 3 dny nemocenské zadarmo. Vím, že to mají tyto 3 dny i v civilním životě, ale u nás se odečtením sníží hodinová mzda na další čtvrtletí a v konečném obrazu na konci roku roku bude menší mzda na výpočet odchodného. Jsem jeden z těch mnoho, který se rozhodl koncem roku od této firmy odejít. Uvažoval jsem sloužit ještě několik roků, ale dnešní situace u policie je nesnesitelné a o nás starší již nemají zájem. Jak řekl pan Langer musíme uvolnit ten generační špunt, aby mohla nastoupil nová generace po roce 1990. I když této generaci to vůbec nezávidím.
PAVEL :: Datum založení: 28. 10. 2007 :: celkem 7 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu GOGO 22:29:09 25. 12. 2007
default.png
Kde berete vsichni jistotu, ze nemocenska se tyka i nas? zatim nebyl zmenen zakon o sluzebnim pomeru a tam stoji jasne ze prislusnik pobira do 30 dnu plny plat!

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu UBS-MILOS 14:36:23 24. 12. 2007
default.png
...špatná volba čísla 7000 !!! Již dávno překročeno.Můj typ stále zůstává od konce května a to : 8000. Bohužel i toto číslo bylo překročeno a tak znovu byla naplněna naše prognóza. Nová je tato: v roce 2008 bude již v kvěnu chybět 12000 policistů. Takže z čísla sloužících policistů 28 000, zbývá jen 20 000 a to nevidíme do neobsazených tabulek :-(. A POZOR !!! Bavíme se o sloužících policistech,kteří skutečně pomáhají lidem, tj. SKPV,OOP,OHS,ZJ,SSK,SCPP,PMJ atd... a specializovaná pracoviště. Raději bych se opět pletl, ale bohužel je to smutnější a smutnější a nyní již dá se říci i 100pro účelové.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu NESPOKOJENY-POLICISTA 19:03:23 22. 12. 2007
default.png
Nejdříve vybrat vhodnou volbu: 1)přečíst více článků a diskusních příspěvku zde, poté posoudit, zda-li ještě je chuť sloužit u tohoto spolku 2)popřemýšlet, co bude výhodnější, zda-li sedět doma u PC a sledovat email, zda-li nepřišla pracovní nabídka, nebo zajít na některé náborové centrum Policie v místě bydliště, případně rovnou v Praze 3)proklikat se na stránkách Ministerstva vnitra www.mvcr.cz k požadovaným informacím 4)nebo nedělat nic a počkat, až spadne z nebe pečený holub Promiňte Petro, dělám si jen legraci, ale na stránkách Ministerstva vnitra určitě najdete požadované informace. Ještě ale popřemýšlejte dobře, jestli budete chtít rozšířit řady ve "firmě", která padá ke dnu!!! A navíc u Policie to není žádná procházka růžovou zahradou, zvláště pro ženy! Volba je na Vás.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PETRARUZOVA 16:12:16 22. 12. 2007
default.png
Dobrý den, potřebovala bych poradit s hledanim zamestnani u policie- nemam s tim doposud zadne zkusenosti a opravdu si nevim rady- prozatim jsem se zaregistrovala na nekolika pracovnich portalech www.pracw.cz, www.prace-rychle.cz atd. ale co dál?? Poradte mi prosim. Nevim kde se hlasit nic. Petra R.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BRIAN 11:28:12 20. 11. 2007
default.png
Mě nejvíc štve, jak nám všichni lžou. Pořád slyšíme, že je to správné, že odchází ti nejstarší policisté, že to tak má být, že to byl účel zákona a pod. Co vím já a co se bavíme mezi sebou, tak teď čeká hodně kluků co mají odslouženo 10 let, nebo se na ně vztahuje přechodné období, co bude dál. Většina z nich si hledá jinou práci a pokud se do 2 let nic nezměmí, tak odejdou. A jenom pro představu, u nás na OOP je nás tam v takové situaci 7 z 10 lidí. Netvrdím, že všichni jsou pevně rozhodnutí, ale minimálně o tom přemýšlí. Takže ať nám a veřejnosti nemažou med kolem huby a řeknou to na rovinu!

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu NESPOKOJENY-POLICISTA 10:22:36 01. 11. 2007
default.png
Na počátku roku 2007 jsem tvrdil, že do konce roku odejde sedm tisíc kolegů. Posléze mne pár kolegů přesvědčovalo, že jsem trochu přestřelil, že takové numero to nebude, že by se Policie položila, že by to bylo téměř 20% stavu. Ustoupil jsem tedy a začal jsem sám také pochybovat o tom čísle, myslel jsem si, že jsem asi opravdu přestřelil. Dnes už vím, že nebudu daleko od pravdy. Ti samí kolegové, kterí na počátku roku se mnou nesouhlasili, nyní sami přicházejí a potvrzují mé předpoklady. Situace je opravdu kritická a odcházejí i policisté, kteří tvrdili, že zůstanou. Já osobně znám pár kolegů, kteří nechtěli odcházet s odůvodněním, že se to zlepší, ale nyní mají už podané žádosti. To mne zneklidňuje a začínám se zajímat o podmínkách odchodu po necelých 15 letech. Už si nejsem tak jistý, že zůstanu.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu NESPOKOJENY-POLDA 18:24:17 29. 10. 2007
default.png
Ten kdo může odejít tak odejde.. Kdo má rozum odejde taky... Z čehož plyne, že v lednu 2008 se ti, co zůstanou zblázní z toho, jak se budou plánovat služby. I já se těším na to, jak budu od rána do večera a od večera do rána ve službě a to nemluvím o zelených hodinách, které se u nás na OO plánují vesele dopředu.. Co dodat, kdybych měl napsat co si myslím o Langrovi a těch nahoře, byl by můj příspěvek smazán.. Co jsem si jist, tak mezi námi přibude alkoholiků, nedejbože se stanou případy o sebevraždách ve službě.. Jak jinak, jsme potápějící se loď, kterou už nejde zachránit a náš kapitán je vytlemený, protože má záchranný kruh, záchranou loď a jistotu, že se mu nic nestane. Inu závěrem bych dodal: Kdo můžete odejít a máte rozum, běžte. Sám jsem již 9 let u tohoto sboru ale to co se stalo letošní rok, to nemá obdoby..

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio