Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Kriminálka - rozdělení práce

Zdravím. Mám nezvyklou prosbu. Doufám, že mi někdo pomůže. Zajímá mě rozdělení práce u jednotlivých šarží u kriminálky. Na oficiálních stránkách policie nic o tom není. Jinde na netu taky, tak musím čerpat ze seriálů. Viděl jsem seriál Malý pitaval z velkého města. Zedníček byl podporučík, Krampol poručík, postava Ruda (postarší pán, služebně nejstarší) nadporučík. Tihle tři dostávali od kapitána Ladislava Freje jednotlivé případy. Tenhle kapitán jim s případy trochu pomáhal, trochu jezdil do terénu, trochu radil, koordinoval jejich práci, dával jim sprďana atd. Nejbližším kapitánovým nadřízeným byl bělovlasý dědek, který vystupoval jen občas. Zval si kapitána Freje na kobereček, nadával mu, byl netrpělivý, že pachatele ještě nechytili... Myslím, že hodnost toho dědka byla major. 1) Co ještě dělá u kriminálky major kromě toho, že kritizuje svého přímého podřízeného? A že s ním nejspíš koordinuje jeho práci, hodně občas mu asi radí? Co se týče přísunu nových případů, tak mám pocit, že dispečer a z vrátný volali ohledně nových případů k pod,-, a nad-poručíkům a ke kapitánovi. Předpokládám, že major komunikuje se svými nadřízenými, nechává vytvářet všelijaké statistiky a pak je vyhodnocuje... Pracovní doba majora je jistě tak 8-10 hodin.Zajímalo by mě, čím vyplňuje svou pracovní dobu... Ti poručíci jsou hodně zaneprázdnění, kapitán asi taky, ale moc si nedovedu představit, co dělá v pracovní době major. 2)A co dělá plukovník? Plukovník vede úplně celý útvar? Plukovník je tak jeden na kraj, anebo na okres? A na speciální útvary jako třeba ÚOOZ? V Pitavalu snad plukovník vůbec nevystupoval, v Kriminálce Anděl se plukovník ukázal málokrát a když se ukázal, tak skoro nic neříkal. Zdá se, že ten seriálový plukovník v Andělovi je pořád zavřený ve svém kanclu a skoro nevychází. Čím vyplňuje svou 8-10hodinovou pracovní dobu plukovník? ----- Tak jestli mi odpovíte, tak vám budu velmi vděčný.
HEXOGEN :: Datum založení: 17. 01. 2011 :: celkem 11 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu JAMBO 15:27:25 22. 01. 2011
default.png
HAMMER [2011-01-18 21:08:21]: Hammere tvé komentáře mne vždy velice pobaví, nejen, že se pleteš, ale existují útvary, které zpětně objasňují majetkovou tr. činnost, ale dokonce to jejich vedoucí schvaluje a podporuje :-) takže bych přestal nadhazovat kritiku do věrší míry, než tomu ve skutečnosti je a neznehodnocuj práci těch, kterým se daří tuto tr. činnost objasňovat děkuji.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu LAFREE 00:00:23 22. 01. 2011
default.png
for Hexogen: co se týče těch v 8 a 9 tř. na úrovni ÚO (dříve okresu) tak se jedná o koordinátory, kteří do vyšetřování nijak nezasahují, spíše metodicky dle statistik se podílejí na tvorbě interních aktů řízení... Možná že v počátku byla myšlenka snížit počet papalášů a zrušily se místa některých náměstků, vedoucích skupin, zástupců ved. skupin apod.. ale vytvořili se ta místa koordinátorů v ještě vyšší tř. než mají ved. oddělení, třeba na našem ÚO máme hned 4 koordinátory z toho 2 pro SKPV, co tam skutečně dělají je mi záhadou...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu LAFREE 23:55:36 21. 01. 2011
default.png
HAMMER [2011-01-18 21:08:21]: jojo přesně tak, a to se do konce příštího roku sníží počty lidí o 1/3, aspoň na našem ÚO... takže i dnes v podstavu (dle Rajona nadstavu) se nic nevyhledává, neboť nejsou lidi co by to mohli dělat, řeší se pouze tr. oznámení...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 21:08:21 18. 01. 2011
default.png
Jenom mírně poopravím celkem slušnou odpověď o práci kriminálky, potamžo celé Policie ČR: nikde nikde nevyhledává žádnou trestnou činnost, kde by nebyl znám dopředu pachatel! I kdyby chtěl, vedoucí mu to nedovolí. Policie díky prasácky nastavenému systému aktivně nevyhledává nic, z čeho neplyne pro vedení čárka do kolonky objasněno.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ANUBIS1972 20:46:48 18. 01. 2011
default.png
Kriminálka na okresní úrovni (nyní se nazývá územní odbor) funguje asi takto. Vedoucí oddělení a jeho zástupci jsou npor. (nadporučíci) zařazeni v 7 platové třídě. Jejich podřízení jsou zařazeni také v 7 platových třídách (por.-poručíci) a 6 platových třídách (nprap. - nadparporčíci). Podle nového služebního zákona je totiž potřeba mít od 7 platové třídy výše vysokoškolské vzdělání min. Bc. Toto vzdělání stačí i na vedoucího a jeho zástupce. Nad tímto vedoucím jsou i nadřízení, ale to už jsou koordinátoři, náměstci a vedoucí celého územního odboru. Ty jsou zařazeni v 8 a asi 9 platové třídě (hodnosti ti přesně neřeknu, protože na ty se už podle nového služebního zákona nehraje, ale myslím, že to jsou kpt. - kapitáni a mjr. - major) a od 9 platové třídy je potřeba vzdělání magisterské. Jinak s tou prací je to tak, že kriminalista pracuje zcela samostatně, kdy svou práci dokladuje svému přímému nadřízenému. Kriminalista totiž vyhledává a objasňuje neznámou trestnou činnost. Kriminálka pracuje ve 2 - 4 člených skupinách, kdy každá má za úkol jinou problematiku (vloupání do vozidel, krádeže vozidel, majetek - vloupání do objektů a domů, násilá - loupeže, mravnost a mládež - znásilnění a pohlavní zneužívání). Vedoucí se určitě v žádném případě přímo nezapojuje do činnosti kriminalisty, ven nevyjíždí pokud nemá dosah a nejede na místo spáchání nějakého závažného zločinu či přečinu, popř. na místo podezřelého úmrtí. Vedoucí jsou už nyní manažery a tak se i chovají, mají na starost mraky administrativy a chod celého oddělení. Součástí kriminálky je i vyšetřování (to vychází i ze samotného názvu - Služba kriminální policie a vyšetřování). Tito vyšetřovatelé mají na starosti spisy (jsou to vlastně administrativní pracovníci), kdy se hrabou v papírech a spis dávají do pořádku tak, aby jej bylo možno v případě neznámého pachatele uložit, popř. zaslat s návrhem na podání obžaloby, když je pachatel znám - spis jde na soud, kde se bude věc řešit). Jinak o práci kriminálky by se dalo napsat zcela jistě více, ale bylo by to na dlouho. V současné době je práce všech policistů ztížená, protože nám vláda háže klacky pod nohy, bylo nám sebráno vše co mohlo být sebráno a bohužel i část výplat. Také je třeba od dnešního dne u nás tanoven limit na benzín a tak je možno najezdit každý den cca 30-40km, což je dost málo. Práce dobrého kriminalisty je totiž v terénu a autobusem je vše zdlouhavé a hlavně nesmyslné. Ahoj (P.S. tak je to nastaveno u nás ve městě, kterým protéká řeka Labe)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio