Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

(REDAKCE)

Varnsdorf? A mohou být další!
Varnsdorf-demonstrace
Foto: internet

Politici na státní i regionální úrovni, vedení policie a média se diví, kde se zničehonic vzaly problémy ve Šluknovském výběžku? Legrační je, že zničehonic to rozhodně nebylo, ale důvod k údivu je. Podobné problémy už naše země přece měla  v Litvínově v roce 2008, ale státní instituce nebyly schopny tento problém doposud pojmenovat, natož jej řešit.

Autor: Lukáš Heinz
Publikováno: 20. 09. 2011
zpět na článek

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu HAMMER 06:14:24 21. 09. 2011
default.png
No aha, tak to jsi tomu zcela nerozuměl. Paraziti jsou to proto, že se živí na práci těch dole. Navíc je jich víc než těch dole, myslím řadových.
A navíc jim Íčko zvednul dvojnásobně (nebo i více) platy. Když se jich bude teď někdo snažit zbavit, odejdou se značně vysokýma rentama, které budou vnitro tížit jako balvan. Ty odměny jsou už jen třešnička na dortu, která problém ještě více, co se týče nákladů na renty těchto ničemů, prodraží. Řešení restrukturalizace bude pro vnitro zkrátka nesmírně drahé.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DAX 23:58:06 20. 09. 2011
dax.jpg
HAMMER [2011-09-20 15:58:39]:
No pokud myslíš,že je parazit každý kdo bere výsluhu/rentu tak je to blábol. Pokud si myslel jenom vyčůránky a kamarádíčky na vysokých postech PP , kteří si rozdávali vysoké odměny, aby se jim před odchodem do C zvedla výsluha tak s tebou naprosto souhlasím...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 15:58:39 20. 09. 2011
default.png
DAX [2011-09-20 00:42:24]: Nerozumím co jsem měl zkazit blábolem o parazitech a jejich rentách.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DAX 00:42:24 20. 09. 2011
dax.jpg
Chlapci důvody proč tomu tak je jistě najdeme všichni.Řešení je jednoduchý. Tvrdě trestat každého gaunera od zlodějského prezidenta až po posledního čorkařského spratka. A čím větší postavení ,tím větší trest. V dnešním společenským zázraku,kterému vládnou zločinecké spolky gaunerů a party pseudohumanistů - nemožné a pouze science fiction.
Možná, že s tím něco udělá až 4.odboj, nebo další Vítězný únor....???

To Hammer
chlape vyjmečně s tebou souhlasím a to co si napsal je přesně tak. Bohužel si to zkazil tím blábolem o rentách a policejních parazitech, tedy pokud si tím nemyslel jenom vyčůránky na PP...

To Lukas-Heinz2
Máš naprostou pravdu, že dnešním mladíkům totálně chybí ZVS a nejenom ve vztahu ke službě u PČR. Ona to totiž byla taky škola života pro každého chlapa. Dva roky se starat sám o sebe ve smečce stejných magorů, bez maminky a tatínka udělalo i s mazánka dobrýho chlapa s jakž takž slušnou fyzičkou a poznáním sebe sama. Dneska se mnozí bouráci bez maminky ani neuprdnou. O disciplíně,úctě,autoritě,zodpovědnosti a podobných záležitostech nemají mnohdy ani páru.
Vím,že z toho mnozí dnešní zastánci současného zázraku možná dostanou průjem, ale pokud by se znovu zavedla ZVS,PSVB (dnes Policie),LM (dnes třeba Národní garda) a hlavně povinnost pro všechny pracovat, tak by bylo z velké části po mnoha problémech.

To Vlk63
Je to přesně tak, jak píšeš. Donucený odchod starých zkušených zbrojnošů byl záměr, realizovaný pánem, který by měl správně sedět na Mírově za sabotáž a rozvrat PČR a bylo to přesně z těch důvodů co píšeš.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu VLK63 19:49:44 19. 09. 2011
default.png
Musím souhlasit že hoodně schází centrální registr přestupků využívají toho všichni co ubližují slušným lidem (snažím se používat slušné nepolicejní výrazy tak v tom nhledejte nic ) Takoví drze zahodí blok na pokutu na místě nezaplacenou hned co jí dostanou a smějí se. Přestupky by se měli sčítat hlavně ty majetkové a součet převést do trestného činu ( samozřejmě ty nezaplacené )Cose týče partiček co škodí a cítí se nepostižitelní mělo by být jednoduší umístnovaání do nějakých táborů kde by jim bylo vysvětleno co se může a co né hlavně to nesmí být někdo z koho na první pohled nemají strach - úctu. V Anglii to navrhují řešit bývalýma vojákama ze kterých jsou učitelé..
K situaci okolo odchodu zkušených starších policistů se dá říci jen to že to manažerskému vedení vyhovuje on starý maturant policista neposlechne každou manažerskou pitomost ale maldý uhrovitý polda klidně zavede trestný čin jako přestupek a vedení si mne ruce lepší čísla a větší odměny ...
Dalo by se toho napsat i více ale snad to stačí na zamyšlenou

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu LUKAS-HEINZ2 18:15:04 19. 09. 2011
Lukas Heinz.jpg
To pan-růžový
Faktem je, že pachatelé drobné kriminality jsou nepostižitelní a pokud ano je to teprve v okamžiku kdy překročí určitou hranici a mají za sebou velké množství skutku. Vídím to ve svém rajónu. Mám tam pět nebo šest mladých delikventu, kteří mají prsty v každé druhé lumpárně. Vědí, že na ně není metr a podle toho jednají. Bohužel drobná trestná činnost je to, co obyvatele mé čtvrti trápí nejvíc, a nejen te mé čtvrti. Pokud bych měl efektivní zákonný prostředek, jak jejich jednání okamžitě postihnout, byl by to dar z nebes. A modlím se aby naši politici konečně hnuli alespoň s celorepublikovou evidencí přestupku. Pokud bych měl totiž těm pěti nebo šesti lumpům v mém rajónu nasčítat škody vydá to na pořádný balík.

To Hammer

Bohužel je smutná pravda, že mnohým mladým policistům velmi chybí základní vojenská služba. Zodpovědnost, slušné vystupování jim nic neříká zato sebevědomí je někde v nebesích. Bohužel takový soplivec jak říká hammer dokáže napáchat velké škody. Dokázal bych si přčedstavit, že by každý nastupující policista musel projít alespoň půlročním intenzivním vojenským životem. Vojna mi dala do života hodně. Zdravou sebekritiku, samostatnost, schopnost pracovat v kolektivu a sebekázeň. Jsem vděčný za to, že jsem to mohl absolvovat.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 16:17:14 19. 09. 2011
default.png
K článku: Možná bych viděl ještě trochu prostoru pro další otázky a odpovědi k tomu, abychom mohli příčiny pojmenovat.

Lukáš jako územář ví, o čem píše. Jeho to určitě staří četníci učili: "nesmíš nechat drbanovi narůst ramena". Jinými slovy zavčasu ho sejmi, ustřihni mu perka, dokud je má malá. To je základní pravidlo a základní princip prevence. Nenechat drbana narůst. Co to znamená pro méně chápavé: když si mladý pitomeček, kterému doma neměl kdo vytřískat přes držku, protože nemá tatu nebo je jeho tata ožrala atd. poprvé něco dovolí a projde mu to, příště si to dovolí zase. Otec v rodině pro mladého smrada je vždycky vzorem, bohužel i jeho absence je vzorem = nezodpovědnost. Ba co víc, možná si mladý dovolí i víc. Projde to a on zjistí, že se nic neděje, že všichni kolem jsou jako ovce, zkusí něco víc... Tomu se říká: nesmíš nechat drbanovi narůst ramena.

Tohle, vážení, nikdo nikdy za četníky neudělá. Žádná sociálka tomu pubertálnímu strupovi otcovskou "přes držku" nedá. Kolikrát jen stačí, aby se mladý třásl dva týdny strachy, jestli si pro něj jako četník přijdeš. Stačí kolem něj šířit náznaky... U prvopašíka v drtivé většině.
Všichni tihle týpci, co dělají binec, nikdy nenarazili pořádně na kosa. Nemají vzor, který respektují. Surovec policajt to nebude. Jestliže přijde na kumite, musí k tomu přijít i vysvětlení, teplé slovo, povzbuzení. Trochu jsem odbočil.

Policie je v práci s prvopachateli nenahraditelná. Její činnost ale musí být vysoce uvážlivá a promyšlená, musí mít podporu občanů a znát svoji práci.

Otázka zní: je taková Policie ČR? Podpora občanů je asi taková, že lidé tolerují spíše zloděje než policistu. Činnost osmnáctiletých soplivců v modrých uniformách co neumějí ani pozdravit, mají uhry na držce, váhu kolem padesáti kil, životní zkušenost nula, zodpovědnost ve vlastním životě další nula, zkušenosti převzaté od zkušených četníků nula třikrát podtržená, rok od roku klesající plat, dehonestace od veřejnosti kde se podíváš, líné nadřízené snažící se jen "pro sebe sama" ...
Řešilo by něco, kdyby Ivan Langer nevyhnal staré kusy? Těžko, to byl samý vysoce frustrovaný četník. Dělal jsem mezi nima, denně jsem bojoval s tím, abych se na to nevyfláknul taky, leckdy jsem tomu podlehl...

Řešení: jedině destrukturalizace policie: např. ZÚ, kraj, PP: Aby měl ten nejnižší četník nad sebou pouze tři nadřízené. To umožní průchodnost základního kamene manageringu a to zpětné vazby. Pak se začne něco měnit.

Řešení je možné? Pravděpodobně s mírou hraničící s určitostí nikoliv bez toho, aby se napumpovalo do MV pár milirad ročně navíc. Na renty obrovského množství horentně placených parazitů, co se při restrukturalizaci seberou a půjdou do céčka.

Kdo na toto přistoupí?

Nikdo! Jak tohle veřejnost uslyší, nikdo z politiků si nedovolí tohle udělat. Lidi ho při příštích volbách vykroužkují od koryta.

Jiné řešení? Nemám žádné. Pokračujte někdo dál. Mě už nic nenapadá.


Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PAN-RUZOVY 13:46:19 19. 09. 2011
pan Růžový.jpg
Problém nevznikl z ničeho. Jen fustrace lidí dosáhla bodu vzplanutí, zážeh přišel s mačetami v N. Boru a "férovkou" v Rumburku.
Státní správa potvrdila svou nevýkonnost. Správní řízení u přestupků je k ničemu, zdlouhavé. Trest za přestupek po půl roce je nesmyslný.
Ministerstvo spravedlnosti od listopadu 1989 jen chrápe. Proč u nás ještě není institut samosoudce ? K čemu jsou desítky tlustých přestupkových spisů, předvolánek atd.?
Policie snížila "managerským" rozhodnutím stavy, nejvíce se to projevilo pochopitelně na ulici. K tomu žádný "manager" nebyl schopen vypořádat se s čárkovým molochem.
Nic proti KO podezřelých a závadových osob. Ale tlaky na vybírání pokut, nejlépe cash, to hlava nebere.

To si ještě ku.va žádný z těch mizerně placených koordinátorů neuvědomil, že lepší, než řešit následky, je trestné činnosti předcházet ? Žádný ze spousty "vynikajících" managerů u policie se neinspiroval např. New Yorkem. Prevence je vždy levnější, než následky.
Proč se oficiálně nevede a nezveřejní statistika podílu romského etnika na kriminalitě? Bylo by po dohadech, kolik atd. Kolem všeho se chodí jako kolem horké kaše, každý "manager" má strach jen trochu vystoupit z řady, protože by na sebe upozornil.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio