Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

(REDAKCE)

Oheň v policajtské duši
ilustrační
Foto: internet

Situace Policie ČR je po čertech špatná a to se odráží i na náladě nás policistů. Politici a mnohá média jednají tak, jako by chtěli policii nacpat co nejrychleji do rakve a jediné čím se nešetří je kritika na policejní sbor. Já mám ale náladu dobrou. Mám totiž něco, co mi nikdo vzít nemůže. Mám zásobu paliva pro oheň v policajtské duši.

Autor: Lukáš Heinz
Publikováno: 03. 10. 2011
zpět na článek

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu STARSKY 11:57:21 02. 10. 2011
Starsky.jpg
Pro Martoo, Bohužel kolego moc si ten článek nepochopil. A asi to nebude jen délkou služby. Lukáš Heinz psal o nečem zcela jiném. To že ty pomůžeš někomu z hledáním támhle toho či tady toho je sice samozřejmé, ale uplně samozřejmý je fakt, že pokud budu na faře a kolem mne blázinec tak holt takovéto lidi musím poslat pryč a věnovat se nečemu duležitějšímu. Ne proto, že bych snad nechtěl pomáhat ale pokud nevíš co dřív je potřeba vyřídit priority. Lukáš v článku psal, že hnacím motorem je prosté poděkování. K tvé úvaze, že by člověk měl řešit jen to co může ovlivnit ti mohu sdělit, že to v žádném případě není dobře. Totiž nikdy nedokážeš ani ty ani já, zkrátka nikdo, posoudit co dokážeš ovlivnit. Měl by jsi se snažit řešit i zdánlive neřešitelné věci. Tak totiž jen získáš ty potřebné zkušenosti o kterých si mluvil. Šetřit případ o kterém víš jak dopadne ti moc nedá. V souvislosti s tím si vzpomínám na několik případů které jsem vyšetřoval, kde byla škoda okolo 5 mil. mnoho pachatelů a velký rozsah a nedařilo se to objasnit a ve finále objasnění případu a to vše odstartovalo jedno udělané KO nejmenovaného policisty který šlapal chodník a svým KO-čkem v podstatě doplnil poslední díl skládačky a přitom to nemohl nijak ovlivnit a vyřešit, neboť jen dělal svou práci. Mám zato že článek Lukáše jen chce říci všem a ne jen slušným lidem, že i prosté DĚKUJI je mnohdy víc než si mužeme přát a přesto to naše baterky dobije na dlouhou dopředu. To samé by však mělo platit i mezi samotnými policisty. To už však bohužel vidím méňe časteji než od slušných občanů.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARTOO 09:10:39 02. 10. 2011
martoo.jpg
Možná mám odslouženo moc málo, ale vnímám to celé trochu jinak.

To, že pomůžu někomu něco najít či zařídit, beru jako samozřejmost a během pár minut nic takového dál neřeším. Přece jenom za den člověk takto pomůže několikrát. Patří to k naší práci, jelikož občané ve většině případů nikoho jiného než nás nemají.

Třeba situaci, kdy máme na útvaru pachatele, vnímám přesně opačně. Jsem rád, že ho máme v kleci a hned se věci kolem něj zpracovávají podstatně lépe, něž kdyby to byl jen neznámec. Dělá mi dobře, když zavolám majiteli dloublého RD či OA a řeknu mu, že máme pachatele a musíme tento skutek donabrat.

Pokud mám dělat s pachatelem veškeré úkony, nejlépe když jsem se na jeho odhalení taky podílel, nejenže to beru jako úžasnou školu, ale navíc mám pocit, že práce má nějaký výsledek a někam vede.

Když pak na konci dne, jak píše Lukáš, ryju držkou v zemi, jde se mi spát úplně jinak, než když nabereme X dloublých RD, RCH či OA a pachatel je neznámý.

Zkušený policista mi řekne, spoustu "ale". Jen v tomto textu vidím argument, že pokud nějaká fetka něco odcizí nebo poškodí, pro majitele je ve většině případů výhodnější, když se na něj nepřijde, protože z pojišťovny peníze dostane, z fetky nevysoudí ani floka. Nemluvě o tom, jak to dopadne, když pak člověk po X skutcích dotyčnou fetku potká na ulici a ten se mu směje do očí.

Našlo by se toho spoustu dalšího, ale vždycky si říkám, že člověk by měl řešit jen to, co nějakým způsobem může ovlivnit. Pro nás je povinnost pachatele chytit, provést úkony dle tr. řádu a předat jej k potrestání. Potrestání už ale není v naší režii, ale v režii soudu. To by pak člověk nemohl dělat nic, kde patří mezi jeden z článků určitého aparátu.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MATT 08:21:20 02. 10. 2011
default.png
Hezky napsáno,Lukáši. Možná,že jsem naivní, ale i po těch 20-ti letech (zrovna včera jsem měl tohle "pracovní" jubileum) mě u této práce drží i to, že Ti někdo poděkuje. To opravdu "hřeje u srdíčka". Kdo z kolegů ví, o čem oba mluvíme, dá nám za pravdu. Hezký den. Matt

Souhlasím (+ 1)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio