Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

odlučné vs. náhrada cestovních výdajů

Dobrý den, potřebovala bych poradit.. Bydlím i pracuji v Jihlavě. Od nového roku budu převedena na pracoviště v Praze. Trvalé bydliště si budu nechávat v Jihlavě. Zajímá mě, zda mám nárok na "odlučné" či cestovní náhrady, jaké jsou pro to podmínky a v jaké jsou náhrady výši? Děkuji moc za odpověď
KIWI232 :: Datum založení: 21. 10. 2011 :: celkem 1 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu CC 12:54:12 23. 10. 2011
default.png
V případě, že budeš převedena dle § 25 zák. č. 361/2003 Sb. , tak o náhradách hovoří § 149 téhož zákona.
Výši stravného a jízdních náhrad upravuje zák. č. 262/2006 Sb. Zákoník práce. Výše cestovních náhrad a stravného se každoročně upravuje vyhláškou ( pro rok 2011 vyhláška č. 377/2010 Sb. ).
U PČR se obvykle uplatňuje při proplácení cestovních náhrad jízdné ve výši dle tarifu II.tř. ČD.
V případě, že není poskytnuto bezplatné ubytování, tak náhrada cestovních výdajů se poskytuje za každou cestu do služby a ze služby ( většinou dle tarifu II. tř. ČD ).
Stravné budeš dostávat po dobu 6 let a jízdné po celou dobu - respektive do té doby, než bys teoreticky změnila místo trvalého pobytu do Prahy.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)