Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

SKPV Praha

Jeden můj kolega mě tvrdí, že pokud v Praze nastupuje nováček s VŠ vzděláním, jde rovnou na SKPV (pokud má zájem) O práci na SKPV bych měl zájem též, bohužel pracuji na Moravě, kde je o tato lukrativní místa velká tlačenka. Nějak se mi to právě nezdá, že by v Praze nemusel nikdo s VŠ šlapat, jinak bych tam šel sloužit hned.
727J :: Datum založení: 20. 09. 2008 :: celkem 5 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu CATANI 09:29:09 27. 09. 2008
default.png
Policistou a dobrým policistou dělá z člověka praxe. Na větších odděleních je to minimálně 3 roky a na menších minimálně 5 let, kdy se člověk stane opravdu policistou(za podmínky, že se chce stát opravdu policistou a nebere to jako zaměstnání). Nejprve musí poznat zákonitosti, postupy a nasbírat zkušenosti, samotný výklad trestního zákona a řádu našprtaný nazpaměť je k ničemu( někdy lidé na samotných obvodech mají širší rozhled o trestním zákoně a řádu než třeba vyšetřovatel SKPV). Pokud někdo rovnou nastupuje na SKPV je to podle mne naprosto špatně a takový člověk při třeba velmi dobrých charakterových vlastnostech si těžko získá respekt mezi samotnými podezřelými osobami, ale i policisty. Je to taky jedna ze zásadních věcí, které se dějou v současné české policiii, ničí to její kredit mezi občany a snižuje respekt občanů vůči policistům(nehovořím už o závadových osobách). Policistou se člověk stává usilovnou prací, nikoliv nástupem k policii a přidělením funkce. Ono samo o sobě povinost vysokoškolského vzdělání na SKPV se ukazuje jako fatalní chyba nového služebního zákona(za předpokladu, že nejsou v resortu vnitra vytvořeny specializované vyšší odborné školy)

Souhlasím (+ 1)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu KOSTA 09:27:46 27. 09. 2008
default.png
vzhledem k situaci, do které dostal Íčko naší firmu, je jasné, že např. na SKPV v Praze budou rádi za každého kusa, ikdyž nic neumí (VŠ znamená, že nejspíš teoreticky vše zná, ale praxe je taky o tom umět věc zrealizovat a tu VŠ nedodá).

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JANICKA 21:23:27 26. 09. 2008
default.png
Mám vystudovanou Právnickou fakultu a přesto jsem nešla rovnou na SKPV. Nastoupila jsem normálně na hlídkovou, kde si o mě sice myslí, že jsem blázen, že s mým vzděláním jsem šla k nim, ale myslím si, že je to dobrá zkušenost. Letos jsem ukončila studium a o tom, jak to funguje u policie jsem měla jen mlhavé představy, takže jsem ráda, že ze začátku mohu nejprve sbírat zkušenosti, o kterých psal kolega. Věřím ale, že pro hodně vysokoškoláků je nemyslitelné, že by měli šlapat ulici.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARTAS-MOP 18:57:47 21. 09. 2008
default.png
§158 Tř ne §158 Tz, chybička se vloudila.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARTAS-MOP 18:51:02 21. 09. 2008
default.png
Pokud máš vysokou školu, tak šlapat ulice nebudeš, neboj. Na mém oddělení nastoupili dva nováčci, jeden s titulem Bc a druhý s Mgr. a hle jsou na SKPV ihned. A to nemají ZOP za sebou... Můj názor je, že toto je špatně milý možná budoucí kolego!!! Kdo nezná alesponˇtrošku ulici, nenapíše pár slintů, nezažije co to je zákrok, neeskortuje páreček vzorných občanů, již z dálky zavánějících a nevyslechne si alespoň pachatele či poškozeného dle §158 tz nebo §12 př, nemá jako nastoupivší u SKPV co dělat. Nezlob se, ale z civilu nic neznáš o této práci, co bys tam chtěl tak dělat? Když vidím ty nováčky co te´d přichází k Policii a jaké mají ambice?! Šlapat to jim moc nevoní a když po něm chceš nějaký malý úkonek(aby třeba napsal seznam věcí, přinesl formuláře, něco nafotil) tak on to hned bere jako nějakou šikanu ze strany starších policistů a tváří se jak...Ne to bych se opět rozohnil . No comment. Jednoduše shrnuto: běž si něco zažít na ulici a postupně se vypracovávej až tam kam budeš chtít. Protože dobrý polda musí tu ulici poznat!!! Toť je ale jenom můj názor, jinak ovšem běž ihned na SKPV, ale věř tomu, že kluci z ulice tě strčí hravě do kapsy. Ať se ti daří.

Souhlasím (+ 1)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio