Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

to by neprošlo

Zdravím všechny. Těm, co si můj příspěvek přečtou se omlouvám za vyrušení a zdržování. Již nesloužím, ale podle čapkova moudra "jednou četník, vždycky četník" na mne občas padne nostalgie a tak brousím po tomto servru (mimochodem se mi zdá docela dobrý). Zajímají mne problémy a život služebníků dnes a tak. Až i Vy skončíte, pochopíte co mám na mysli. Sloužil jsem celá osmdesátá a přelom 90sátých let u VB a odešel jsem snad za lepším (alespoň si to pořád myslím). Bohužel, jak jde čas, místo "byl jsem policajt" jswem začal říkat "byl jsem esenbák", neb mezi oběma pojmy začínám cítít velký rozdíl. Věřím, že všichni policisté, kteří sledují tento servr jsou lidé, kteří slouží srdcem a ze všech sil. Chci jim poděkovat a dát jim na vědomí, že existují "civilové", kteří si jich slutečně váží. A nakonec, co by tenkrát neprošlo: Obrátil se na mne příbuzný, zdali bych mu nepomohl sepsat podnět k prošetření věci. Má obchodní společnost a jeho jednatel se dostal asi do problému a selhal. Vzal u banky jménem společnosti kontokorent na 50 tisíc a zmizel. Bratranci se daří, takže se jednalo spíše o zadostiučenění, nicméně postup policisty by asi takový být neměl. Popsal se děj, vyslovila se domněnka o jaké TČ by se jednalo, navrhlo se provedení důkazů, neb peníze nebyly zaneseny do účetnictví protože nebyly použity pro společnost, nebyly zdaněmy atd... Tedy, důkazní materiál vcelku snadno dostupný. Vše jsme poslali na příslušné stát. zastupitelství a to podnět postoupilo na PČR. Všechny Vás můžu ujistit, že tehdá by neprošlo, aby policista věc odložil za týden s tím, že nezjistil žádné skutečnosti opravňující.... On totiž ani žádné zjistit nemohl. Nikoho nevyslechl. Nic nechtěl předložit, finančního úřadu se na daňové přiznání nezeptal. Tedy, vlastně měl pravdu, když nic nezjistil. Policistu úmyslně nejmenuji. Není to osobní msta. A to je vše. Dovolte mi rozloučit se frází bývalého náčelníka Prahy, pana (soudruha) gen. Cardy: ...služ dobře. Děláš to pro lidi... Pořád to platí. Ivan
IVAN :: Datum založení: 23. 09. 2008 :: celkem 1 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu PECA 13:15:40 23. 09. 2008
Peca.jpg
Velmi často se stává, že policie zcela zbytečně supluje soudy.U většiny těchto oznámení se zjistí, že mezi vlastníky vznikají spory ohledně vlastnictví k majetku, užívání majetku etc., které spadají výlučně do věcné příslušnosti obecného orgánu, čímž je v první řadě soud prvého stupně. Až samotné rozhodnutí soudu může sloužit OČTŘ s dalšími okolnostmi případu k vyvození případné trestní odpovědnosti.Samozřejmě je potřeba přihlédnout ke všem okolnostem případu.K uváděnému případu by bylo potřeba více informací. Např. zda byli oba současně jednateli společnosti, zda mohli oba jednat a rozhodovat samostatně atp.Ukončení věci samotné a posouzení jako "Podání" § 59/1 tr.ř., s tím, že se jedná výhradně o spor občansko-právní, přičemž důkazní břemeno je v tomto případě na straně navrhovatele, ve většině případu skutečně nic nebrání. Může se proto stát, že samotné "Podání", byť je označené jako trestný čin,je ukončeno po velmi krátké době.Eventuleně by mohl policejní orgán vyzvat k oznamovatele o doplnění dalších skutečností ve věci. P.S.Na finanční úřad v podstatě už žádné dotazy neposílám, odmítá s policií komunikovat a schovává se za "mlčenlivost". Asi jsem moc nepomohl, pouze nastínil, jak se v podobných případech postupuje.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio