Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

nepovedený zákrok

http://www.youtube.com/watch?v=g-uWgsZBM1M co říkáte na tohle, řešili by jste to jinak?
POLA :: Datum založení: 27. 07. 2013 :: celkem 13 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu POLA 20:33:20 27. 09. 2013
default.png
me zamrazilo pri situaci, kdy kleci na zemi a ma borce kolem krku, kdyby mu sahl po zbrani, byl z toho asi pruser, ja osobne bych preradil na jinej stupen a bil bych se hlava nehlava (i kdyz se nam tady u pc vsem keca lehce)...
jinak peprak v metru? no, to je podle me na evakuaci cele stanice metra...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu GHOST-COP 15:56:46 27. 09. 2013
default.png
SANTIAGO-SAN [2013-09-27 14:36:11]: Jo, tak když se dívám znova znova, tak vidím nové věci. Ty 3 minuty (+něco před a po natáčení) jsou dlouhá doba, když jste v tom. Pochybuji, že teleskop a pepřák neměli. Prostě jej nepoužili a jeli bez donucováků. Hospodské údery a tahanice nejsou donucováky. Je vidět i chabá kondice, kdy strážník klečí na zemi, na zádech má útočníka a odevzdaně klečí. Zde vyzdvihuji pohotovost druhého strážníka, který spatřil tuto nepatřičnou "polohu" s rukou útočníka u zbraně strážníka a "naběhl". Kolemjdoucíh a kolemstojících se dá odhadovat dost na to, aby pomohli zákonu. Z nich jsem zklamán (jako už po Xté)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu SANTIAGO-SAN 14:36:11 27. 09. 2013
default.png
Myslím že je na vině nepřipravenost strážníků. V první řadě technická, ať už mluvím o sebeobraně kdy se tam s pacholkem přehatuje a nechá se chytat za nohu. To jak spolu válčí na té zemi, zase mi tam chyběla nějaká páka navolňováček ne se s ním tahat kdo má větší sílu, kdyby mu borec z druhé strany rukou hrábl po zbrani mohli tam mít dneska křížky. Podle toho jak jsem viděl jejich opasek, nevšiml jsem si ani že by tam krom zbraně měli nějaký teleskop nebo kasr, proto ho zřejmě nemohli ani použít. Chyba se stala už na začátku kdy civila nechali ovládnout situaci a polda do sebe nechal strkat a ustupoval. V ten moment psychologie zapůsobí a on je v roli podřízeného, to si polda nesmí dovolit. Musí být pánem situace za všech okolností je to profesionál. Hádám že u kolegů z MP trošku zafungovala horká hlava. Byli nasraní na ty KZO a moc se nechali unést, což chápu že byli vytočení ale musejí se ovládat. Zákrok byl prostě smolný a pak se jen kupila chyba za chybou. V momentě kdy tam na začátku přiběhl ten kluk v bundě on tam byl hlavní problém, takže po útoku na úřední osobu rychle jako prvního zajistit. Holka byla pasivní. Když by viděli že se dávají pouta trošku by polevili. Příp. dle chování zajistit i ostatní. Poldové se neměli pouštět do křížku jeden na jednoho. Každopádně nezávidím situaci.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu GHOST-COP 12:49:11 27. 09. 2013
default.png
JANM [2013-09-26 17:14:05]: Z toho co je na videu, si troufnu tvrdit (i ze zkušenosti), že se to těžko udělá na napadení úřední osoby. Doba je prostě blbá.

ANDRAS [2013-09-26 19:31:36]: Jj, kasr jsem taky postrádal. Alespoň na agresora, na kterém klečeli (chvílemi právě ne) dva strážníci v levé straně záběru.

Co vím, tak výcvik mají celkem dobrý, ale asi zapracovaly nervy. Jinak to zase tak špatně nedopadlo. Důležité je, že reagovali, byť někdo řekne, že měli reagovat jinak, než kdyby nereagovali vůbec.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu X 20:22:53 26. 09. 2013
default.png
Všechny zrubat ty skurvený sráče!!!

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ANDRAS 19:35:54 26. 09. 2013
Andras.jpg
jinak bych to viděl 4x 76/1

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ANDRAS 19:31:36 26. 09. 2013
Andras.jpg
Kasr, kasr, kasr

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu EM488 19:10:45 26. 09. 2013
default.png
Taky nevím, čím to začalo, ale i kdyby na začátku byla jen "obyč kontrola občanek", nemá si ta partička co vyskakovat. Chlast nebo fet je neomlouvá. Taktické chyby tam jsou, o tom žádná, ale dá se to vcelku pochopit - strážníci jsou sami dva proti agresivní přesile. A nejsou, bohužel, moc sehraní ve hlídce. Pevně doufám, že ta banda dostala nadělíno 325ku paragraf, zcela jasných útoků tam bylo hned několik. I když, správný kontrolní či inspekční orgán to v dnešní době s přehledem dokáže otočit tak, aby byli trestně stíhaní strážníci. :-/

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JANM 17:14:05 26. 09. 2013
default.png
no je to blbá situace , ale co má kdo šahat na policajta na mě by šáhl a konec šlo by to k soudu měl jsem horší situaci a proti nám bylo 20 svědků a pravda byla na naší straně co se kdo má kurva dotýkat policajta. Lidi by měli být rádi , že je v metru jako prevence a že se s ním dávaj do křížku tak si za to můžou sami ty lidi. Na druhou stranu neviděl jsem celou situaci,ale nikdo si nesmí dovolit šáhnout na MP či PČR.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio