Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

zdravotní prohlídka-zdravotní stav a brýle

Dobrý den, Za měsíc mě čekají zkoušky k policii. Nejvíce ze všeho se bojím zdravotní prohlídky. Nikde na stránkách policie nemají přesně zahrnuto co mi může být a do jaké míry aby mě přijali. Mám lehké hodně lehké astma a alergie a bývám často unavená. Pokud by chtěli zprávu od obvodní lékařky určitě by to napsala. Myslíte, že je to problém? Jinak mám dobrou fyzickou kondici a problémi jsem měla hlavně dřív už né. Také mám brýle 4 dioptrie a necelé dva cilindry. Těsně to překračuje hranici uvedenou v předchozích diskuzích. Pokud mám ovšem brýle vidím stejně jako kdokoliv jiný.Vidí stejně jako člověk co má tři dioptrie a pokud brýle nemám vidím stejně špatně jako ten se třemi dioptriemi. Myslíte, že by bylo něják možné se i s těmito promlémi k policii dostat? Děkuji
MEDOX :: Datum založení: 09. 10. 2008 :: celkem 21 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu SONY 22:32:28 03. 04. 2009
default.png
Tady je jeden příspěvek od vašeho kolegy a dokonce z těchto stránek: la.sagrero: Pánové, limit pro přijetí je 1,5 dioptrie korekce. Co se týče činnosti na PMJ, tak si myslím že s brýlemi není problém, mě osobně brýle několikrát zachránily oči - spousta kolegů s nějakou oční vadou upřednostňuje čočky, mě nevyhovují a po zkušenostech raději brýle, pořád lepší mít pořezaný obličej okolo očí od brýlí, než rozsekané oči... Jedna zkušenost za všechny - mela v hospodě, šel mi půllitr na obličej, nevšiml jsem si ho včas, nemít v tu chvíli brýle tak už dnes nemám levé oko, takhle mám jen jizvy okolo... někdy jsou brýle plus... 05:40:54 22. 02. 2009

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu SONY 21:28:58 03. 04. 2009
default.png
Ahoj četljsem tady ty přízpěvky a musím reagovat. Sloužil jsem 5 let u městské policie a musím říct, že nosím brýle a mám asi tři dioptrie. Setkal jsem se se všemi situacemi co tu popisujete. Když mi někdo ve rvačce schodil brýle tak to není takový problém, protože se i se třema dioptriema vklidu můžete prát dál. Na takový kontakt vidíte dobře i tak. A co se týče střelby na 50 metrů tak to taky není tak horký. Je fakt, že desítku na terči nevidím ale vždy jsem měl rozptyl na dlaň kolem středu i bez brýlí. Samozřejmě mířenou střelbou. Parťákovi se nikdy nestalo, že bych jej ohrozil. Myslím, že pokud se nejedná o zásahovku, tak vaše reakce jsou bezpředmětné. A pokud jsme zajišťovali sportovní utkání, tak tam jsem brýle ani nenosil a nikdy nebyl problém. Dokážu pochopit, že vás štve, že slevily na nárocích, protože jste ztratili poslední páku na Langera, ale to je druhá věc.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu IS 22:48:56 16. 10. 2008
is.jpg
Boss: Ještě jsem to nikomu nenapsal, ale musím: jsi pěknej trouba!!! Raději žádná reakce než reakce puberťáka! Na dotaz musím opravdu odpovědět, že je mi to líto, ale s takovými zdravotními problémy jsou dveře k POLICII ČR neprůchozí. Astma a alergie jsou velké komplikace (teda záleží na stupni), ale brýle s podobnými dioptriemi jsou opravdový problém. Vím o čem mluvím (tento obor mám vystudovaný). Není ani takový problém v těch dioptriích, jako v těch cylindrech. Dohromady jsou ty dioptrie opravdu nedobré. V situaci, kdy bys přišla o brýle by nastal problém nejen pro Tebe a pro tvého parťáka, ale i pro chráněné osoby apod. U policie (ač je to s podivem) se řeší i krajní situace, jako např. střelba slabou rukou při poranění silné apod. Musí se počítat se vším (i s tím, že přijdeš o svou korekci). Jsou lidé, kteří zvládnou "rozkoukat" trojky. Ovšem čtyřky s dvojkovýma cylindrama nerozkouká v žádném případě nikdo (máš-li osy cylindrů šikmé - od 25 do 75° a pod. - tím hůř.). Je mi líto, ale v tvém případě je práce u PČR nereálná.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu STRIZLIVEJ 22:22:30 16. 10. 2008
Střízlivej.jpg
Nejdřív jsem si pomyslel, že si s takovým dotazem děláš srandu, ale pak jsem se trošku zamyslel a došlo mi, že v podstatě se chceš jen informovat. Je fakt, že policajt na ulici, kterého oslovíš ti moc podrobných informací nesdělí. Ani se není čenu divit. Provokatérů se najde dost (nemyslím tebe !) Jinak sám za sebe ti odpovídám: 1) Je to problém 2) Pokud by zdravotní prohlídka měla proběhnout dle předpisů (k nám na obvod vzali i travaře!), tak to možné není. Zjistila sis opravdu všechny podmínky k nástupu ? Evidentně se ve tvém případě jedná o klamavou reklamní kampaň MV, která má ke sboru přitáhnout vše, co má ruce a nohy. Nechci se do tebe trefovat, nebo tě ponižovat. To opravdu nemám za potřebí a ani nikdo z ostatních. Na druhou stranu v podstatě tyto stránky slouží k lepší informovanosti lidí, kteří by i měli zájem o práci u policie, ale nemají žádné, nebo zkreslené informace o této práci. Zřejmě z toho pramení dotazy tohoto typu a jim podobné. Co naplat. Vrcholový management (naprostý suverén a držitel předních příček TOP TEN je v tom současný ministr Langer) bude "civilům" vždy mazat kila, či tuny medu, jen aby dosáhli svého a byli (neprávem) chváleni, jak jsou dobří. O pravém stavu však nikdo z nich veřejně necekne ani slovo. No a pak příjde "civil", nadšený jak sviňa, že je to tu moc fajn, príma chechtáky za skoro žádnou dřinu. Jenže ten skutečný stav znají ti, co jsou dole. Tedy řadoví policisté. Ono v podstatě to platí v každé profesi. Ať je to hasič, dělník .... Tolik asi na vysvětlenou pro Arantese (hlavně jeho první příspěvek - první část: proč jak pro blbce). Z vlatních zkušeností (obvod na menším městečku): po škole nastoupíš na hlídkovou - většina služeb jsou noční - skvělé na únavu. V noci řídit auto, jezdit na zákroky do zakouřených hospod - vynikající na oči. Občas někoho honit pěšky (ne všude se dá autem zajet) - výborné na astma. Na ulici strávíš minimálně celý rok, takže všechny roční období - super na alergii. No myslím, že jsme tě dostatečně odradili. Neděláme to schválně ze škodolibosti. My bysme si také rádi vybírali své parťáky (bohužel nemůžem). Na nich totiž záleží, jestli se vrátíme ze služby zdraví a živí. Lengerovi a jemu podobným je to jedno - lidí je jak sr.ček a vždy se najdou další, kteří nás nahradí. Bohužel tím také trpí image a kvalita policie.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARTAS-MOP 16:33:53 10. 10. 2008
default.png
z jedoucího

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARTAS-MOP 16:29:37 10. 10. 2008
default.png
Prosím tě radši nenastupuj k PČR, tvůj parťák by se o tebe musel starat, možná bys ho přivedla i do průšvihu a při zákroku by si mohla třeba usnout. Neber to jako výsměch, ale ta práce je hodně fyzicky a hlavně psychicky náročná. Pokud budeš sloužit třeba 24 h, tak to si už nedovedu vůbec představit. A s tím zrakem to je hodně špatné(dle mého názoru), představ si, že bys měla v noci během zákroku s jedoucího auta pálit po pachateli před tebou v jedoucím autě...a to musíš co nejvíc šetřit život a zdraví osoby, proti které zakročuješ a neohrozit jiné osoby!!!! Promiň, ale dělej radši to co děláš nyní a k PČR pusť jiné. Jinak ovšem hodně štěstí.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ARANTES 08:01:24 10. 10. 2008
default.png
A to jsem se samozrejme vyjadril jenom ke zraku. Nezapomen ze Policie je vojenska - nebo chcete-li polovojenska ci zkratka OZBROJENA SLOZKA. Zadouci je 100% stav. Pochopil bych kdyby ses ptala na treba nesplnujici hranice v jaternich testech - bo to je pro me fakticky blbost nebo ja nevim na hranice v nejakych "mene podstatnych" testech ktera maji vliv na "sluzebni funkcnost" - ale ASTMA ? ALERGIE ? UNAVA ? Nevim nevim, podle meho laickeho lekarskeho nazoru je absolutne nelogicke abys s takovymito zdravotnimi nuancemi nastoupila.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ARANTES 07:55:45 10. 10. 2008
default.png
Já nevím, lidi zakládají nová vlákna neustále dokola, aniz by si sakra poradne precetli jestli se to tu jiz davno neprobiralo. Pokud umis cist a veta ti dava i logicky smysl - tak si prectes v milionech dalsich podobnych vlaknech ze dioptrie a cylindr se scitaji, takze i kdyz mas 3D a vidis jako "ostriz" se 2D tak k tomu pripocti 2,0 cylindr jak uvadis a jsi na 4,0. Neprojdes. Za dalsi, nepocitej s tim ze na tebe nekdo nekde ceka, prijdes na lekarskou prohlidku a jsi cislo - budto splnujes tabulkove hodnoty anebo ne. Vzdyt ani ti lekari prece nemohou kazdeho shovivave prosetrit - proste nesplnujes li tabulkovou hodnotu - sorry. Davat to i logicku, mas mit u sebe sluzebni zbrat. Strelnou zbran. Sam jsem mel 4D nez jsem sel na operaci a tak vim, jak jsi se 3 nebo 4D bez bryli vyrizena. Lidi, nez neco napisete, nebo se zeptate - premyslejte. Veta - pokud mam bryle vidim stejne dobre jako kdokoliv jiny - prece kazdemu dojde - a doslo to i me jakozto ex-kratkozrakemu (jsem po laseru) ze sebemensi facka katapultuje tve bryle z tvare na hony daleko a najednou jsi bez nich. Za pasem sluzebni zbran a zrakova rozlisovaci schopnost mezi panelakem a nakladakem funguje max. na 50m. A hlavne take nejde jen o rozlisovaci schopnost a ostreni ale take o odhad. S takovymi dioptriemi bys patrne nenastoupila k fotbalovemu utkani - za 1)bys s brylema mela strach ze ti je okamizte nekdo v prvnim souboju "sunda" - a to by take udelal a za 2) bez bryli by si netrefila ani jeden vysoky balon - protoze by dopadl necekane 2m od mista, kde jsi odhadovala ze dopadne. Fakt nechci byt neprijemny, ale lidi - pouzivejte mozek nez neco napisete - zbytecne si tim nabihate na odpovedi jako je zrovna ta moje.

Souhlasím (+ 1)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BASS 20:42:24 09. 10. 2008
default.png
Takový dotaz jsem ještě nečetl, PČR neví zaopatřovací ústav...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MEDOX 19:36:02 09. 10. 2008
default.png
děkuji všem za radu, k té unavě: Jsem zdravotní sestra jsem zvyklá sloužit noční, denní, dvanáctky atd...neomezuje mě to jen jsem s tím hodně chodila k doktorce a v mé zprávě od ní se to bohužel objeví...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio