Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Pohotovostní motorizovaná jednotka

Může mi někdo napsat v čem spočívá práce u týhle jednotky?
LENNY :: Datum založení: 17. 10. 2008 :: celkem 6 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu LUKAS-HEINZ2 00:58:37 27. 10. 2008
Lukas Heinz.jpg
(Tento příspěvek nevyjadřuje názor redakce ale pouze soukromý názor přispěvatele) Bylo tu řečeno, že by se PMJ měla učit od OHS o spolupráci s hlídkami OOP (MOP v Praze). Měli byste chápat, že nejde o chybu v systému, ale chybu lidskou. S kolegy s mého obvodu mám skvělé vztahy, protože nevýtvářím zbytečnou práci navíc. Tzn. že případy, které lze řešit na místě blokovou pokutou, řeším blokovou pokutou. Pokud je nutné osobu předvést na MOP, pak jen v případech kdy to dokce zákona nebo okolnosti vyžadují. Ještě se nestalo, že by mi kolegové na Praze 7 nevyšli vstříct. Na oplátku pokud oni potřebují provést nějaké šetření nebo něco ověřit a já nemám jinou práci, není pro mně problém pro ně udělat tuto servisní službu. Všechno je to ale o lidech a zda jsou ochotni podlehnout čárkovému systému nebo ne. Není to tedy problém PMJ versus MOP, ale člověk versus člověk.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DAN 22:17:40 26. 10. 2008
default.png
Přesně jak bylo řečeno, ve větších městech je OHS to samé jak PMJ v Praze. OHS v Praze šlape a v jiných městech jen minimálně. Nejde o žádný elitní útvar. A myslím, že by se PMJ mohlo od OHS z jiných měst lecčemu naučit. Systém záloh funguje i u nás a rozdělení na dané oblasti také. To že by se mohla lecčemu naučit mám na mysli to, že spolupracujeme daleko více s ostaními hlídkami OOP a vzájemně se koordinujeme, aby byl zákrok co nejefektivnější. Řekl bych, že v Praze chybí. Tam si jede PMJ hlavně na sebe. Nic méně má PMJ lepší výcvik než třeba u nás OHS, myslím v časové dotaci a činnosti prováděné při výcviku. Každý útvar má svůj smysl. Tak bych to asi shrnul;-)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JAREK 18:32:00 24. 10. 2008
default.png
Jo to je pravda, jenže informace by měly mít všichni včas a táhnout za jeden provaz a trochu spolu komunikovat a ne jak to v praxi je, že levá ruka neví co dělá pravá. Myšleno PMJ - hlídky obvodu. Sorry, ale pouze osobní nároz a léta praxe. ( technicky to jde jen to někdo dost slušně brzdí)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PETR-SASINKA 00:46:43 21. 10. 2008
default.png
PMJ se rovná motohlídkám OHS, rozdíl je v jiné pracovní době a hlavně v tom, že většinou mají informace o zákroku dříve, než hlídky OHS...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu POR-BC-KRYSTOF-GABRIELSSON 23:04:06 20. 10. 2008
por.Bc.Kryštof Gabrielsson.jpg
Osobně si myslím, že srovnání s OHS není úplně přesné. Hlídky PMJ jsou pouze motorizované, takže se tzv. nešlape (mimo krizová období, jako například v roce 1999 - nedostatek financí na benzin). U PMJ je i tzv. systém záloh, který u OHS není. Ve zkratce - V určené časy(které se částečně překrývají) vyjíždí do terénu hlídky (dvou až tříčenné). Každá hlídka má na starosti danou oblast, ve které by se měla zdržovat a provádět zde klasickou hlídkovou činnost. V případě potřeby operační důstojník vysílá hlídku do místa kde je to potřeba. Jelikož je hlídka vyslána z pracoviště, kde je zároveň call centrum tísňové linky, tak mají hlídky PMJ zpravidla potřebné informace nejdříve. Práce u PMJ je poměrně "akčnější" než u běžného útvaru, ale tzv. akčnost se nesmí vyhledávat za každou cenu.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu TONYK 12:25:05 18. 10. 2008
default.png
Podle toho co ja vim, by tahle jednotka mela byt jako OHS ve vetsich mestech, pricemz operuje na celem uzemi Hl.m.Praha.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio