Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Výpověď - odstupné

Zdravím, po 5ti letech služby už moje trpělivost přerostla a dostalo se mi lepší nabídky k práci. Chci se Vás zeptat, zda někdo neví, jak je to s odstupným? Zda na něj mám nárok, když dám výpověď? Děkuji za odpověď.
SOMORIK :: Datum založení: 22. 12. 2014 :: celkem 8 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu HAMMER 12:29:40 24. 12. 2014
default.png
Gratuluju, jsi pětkrát chytřejší než já. Neptej se tady, zajeď si na svoji účtárnu a tam ti baby přesně řeknou co a jak. Jen to prostě udělej.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu SANTIAGO-SAN 14:39:07 23. 12. 2014
default.png
SOMORIK [2014-12-22 16:18:03]: Vezmeš si svou mzdu, vydělíš ji 100 a máš 1%, tu částku odpovídající se jednomu 1% vynásobíš 33,3 a máš 1/3. Kdyby ti ještě nějaká matematika nebyla jasná tak v pohodě napiš, chápu jak se cítíš měl jsem stejný problém ve 3. třídě.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ZRALOK 18:27:06 22. 12. 2014
default.png
Myslím,že tvůj odchod bude pro sbor velikou ztrátou. Schopných a samostatně pracujících a myslících jedinců jako ty, je vážně škoda.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu SOMORIK 16:18:03 22. 12. 2014
default.png
já si zákon projížděl a až teď jsem si našel ten § 155 resp. 156... :D takže se omlouvám, ale i tak jsem z toho trošku jelen.. :/
"Základní výměra odchodného činí 1 měsíční služební příjem a za každý další ukončený rok služebního poměru se zvyšuje o jednu třetinu tohoto příjmu. Nejvyšší výměra odchodného činí šestinásobek měsíčního služebního příjmu."
1. dotaz - služební příjem - myšleno v hrubý či čistým? a za jakou dobu?
2. dotaz - jak tedy počítat to s tou 1/3 zvyšování?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu GHOST-COP 14:48:55 22. 12. 2014
default.png
Výpověď si dej kdy chceš, ale skutečný datum ukončení sl. poměru musí být alespoň k tomu 1.8. (budeš-li tehdy mít těch plných 6 let). Více máš v zákoně 361/2003 přece ;-)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DYRUP 14:47:11 22. 12. 2014
default.png
Nezlob se, ale to je takovy problem si vzit do ruky zakon a podivat se? Hlavne se neptej v jakem zakone to hledat!

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu SOMORIK 13:59:01 22. 12. 2014
default.png
díky za info, 6 let budu mít 1.8. čili až poté můžu dát výpověd, chápu to dobře? jak je to odstupné vysoké, popř. jak se počítá a to na něj mám nárok bez jakéhokoliv ohledu? :) myslím tím, že by mi to museli nějak posvětit nadřízení apod.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu APEP 09:53:53 22. 12. 2014
default.png
Nárok na odchodné při skončení služebního poměru vzniká po 6 letech služby.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)