Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Vydržte!!!

Nejsem policista PČR, ale chci vám říct, že si vaší práce vážím. Vím, že se denně setkáváte s lidmi,médii a bohužel někdy i některými nadřízenými, kteří vaší práci haní. Neustále se jenom píše o korupci a pochybení policistů. O úspěšných zákrocích již méně. Nějak se to nenosí. Politici -populisté se k policii také veřejně nemají. Jakoby jejich voliči byli jenom z řad grázlů a chronických neuznávačů zákona. Chci vám říci, že je tady spousta slušných občanů, kteří vám fandí. Ti ovšem píši jenom výjimečně. Více jsou slyšet ti stěžovatele. Proto jsem se odhodlal toto napsat. Toto bohužel urychluje váš syndrom vyhoření, můžete potom mít pocit, že je vaše práce zbytečná a že ji nikdo neocení. Není tomu tak! Vydržte!
AIKO :: Datum založení: 30. 10. 2008 :: celkem 10 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu HAMMER 07:23:49 02. 11. 2008
default.png
Kdysi na pochůzce jsem se bavil se starým českým četníkem, kterého bolševik vyrazil v osmačtyřicátém bez nároku na úplně všecko a měl to pak hodně těžké. Ten mně vykládal hodně zajímavé případy a jak to tehdy bylo. Zaskočil mně tím, když mi ještě za pasáka volů Rumla řekl, že nás, co teď sloužíme za těchto podmínek, považuje za hrdiny s kačením žaludkem. Že on si užil svoje, ale tohle co s náma prý dělá tato společnost jak si nás neváží a zostuzuje by nesnesl. A já, jako starý vysloužilý četník to teď říkám, holky a kluci, vám: vy jste pro mě hrdinové, protože ani naivní debil z přesvědčení jako já to už nevydržel a vy jo. On mi vyprávě spoustu příhod ze služby, nenechám si to pro sebe: jako úplně první svou službu u četnictva s karabinou vzor 24 a šavlí po boku měl úplně sám v rajónu obcí Lanžhot, Kostice, Tvrdonice a ještě dvě, to si už nepamatuju. Jeho práce přes noc spočívala v tom všechny tyhle dědinky obějít pěšky, všechno zkontrolovat a ráno podat raport. Mohl se stavit v hospodě a dát si pivko, lépe řečeno to byla jeho náplň práce, při tom totiž poklábosil s místními co a jak... Během hodiny těsně před tím než se vydal na obchůzku volali z Lanžhota, že se to tam na hodové zábavě bije. Celý sál. On byl sám. Pro nás dnes neřešitelná situace.. Počkat až zůstanou někteří ležet, ty posbírat a oni už řeknou co a jak, že? :D Český četník měl ale jinší vážnost a úplně jinší postupy: odjel okamžitě po hlášení na motorce na místo, vešel do sálu, vlezl na pódium,, nechal zahrát tuš, sundal z ramene samozřejmě ostře nabitou karabinu, obrátil ji proti davu lidem nad hlavy a do mikrofonu řekl: "jménem zákona zábavu ukončuju" a natáhl závěr karabiny. Výsledkem byly vyvalené vstupní dveře sálu, jak to zdrhalo. Dostal pochvalu a odměnu. Dneska by český četník s takovým postupem skončil v blázinci, ani ne v kriminále. Pro tuto společnost, kde má grázl a křičící menšina zelenou, učitel je štvaná zvěř, doktor žebrákem a workoholikem z donucení a policajt šašek a všechna práva za peníze slušných lidí jsou na straně pachatelů, nemá už cenu tahat kůži na trh. Nic se tím nedá změnit, jenom se tím udržuje naděje.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 07:09:09 02. 11. 2008
default.png
a od lidí jsem to slyšel často. To mě jen utvrzovalo v tom, že to dělám dobře. Zcela jiného názoru byli ovšem nadřízení od těch nejbezprostřednějších až po okresáka, prostě cenu měly a mají stále čárky, čárky a zase čárky. Mohl jsem si být jistý, že když mně lidi děkovali, že to schytám od vedení a taky že ano. Čím méně jsem měl v rajonu bordel, tím méně jsem podle nich dělal. Navíc co hůř, viděli to všichni kolegové, kteří se samosebou neodvážili následovat moje postupy na úseku prevence (besedy na školách, spolupráce s klubem důchodců, farářem, kabelová televize plná upozornění a sdělení, vývěsky, prostě maximální prezentace problémů) a co ještě hůř, smáli se mi jak jsem blbý a proč se na to nevykašlu. Tak jsem je po dvaceti letech poslechl. Je tomu už více než rok a po uniformě se mě ani za nehet malíčku nezastesklo. Mám tři zaměstnání, k tomu rentu (od roku 2010 se bude danit podle návrhu, který mají účetní před sebou) a moje situace je taková: mám peníze a nemám čas je ani utratit... :D U policie jsem neměl ani čas ani peníze... Policie je nereformovatelný sbor, tam pomůže jenom náhlá smrtící epidemie postihující všechny ty zapšklé bolševické králíčky, kteří si dělají absolutně co chtějí: chce mít klid a dostatek čárek, aby měl odměny.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu TOMY 21:37:10 30. 10. 2008
default.png
Souhlasim je určitě hodně lidí co Vám policistům drží palce. Já sleduju všechno co se okolo PČR šustne a zastávám se policie i před lidma co vás nemusí :-)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ANDRAS 21:32:13 30. 10. 2008
Andras.jpg
Příspěvěk potěšil, a dodal opět něco málo sil navíc. Každý člověk který naší práci projeví díky, zvedá neuvěřitelně morálku všem kolegům, kteří takové děkuji slyší, či vidí.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu IS 21:26:58 30. 10. 2008
is.jpg
Přesto, že jsem si byl jist, že naše práce je důležitá a má smysl, výše napsaný článek potěšil! Snad potěší i starší kolegy, kteří jak je vidět, slyšet mají všeho tak akorád...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu STRIZLIVEJ 20:19:00 30. 10. 2008
Střízlivej.jpg
a děkuji i za kolegy policisty, kteří si váš příspěvek nepřečtou. Takový příspěvek velice potěší, protože je velmi vzácný. Jsem rád, že se i tady najde někdo z obyčejných lidí, který veřejně podpoří. Takový příspěvek potom naplní policistu pocitem, že "boj s větrnými mlýny" umí někdo ocenit a takových pisatelů si váží.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DAVE007 16:57:32 30. 10. 2008
default.png
Nic nepotěší policistu více, než poděkování nebo pochvala od občana.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARTAS-MOP 14:30:32 30. 10. 2008
default.png
Moc dobře se tohle čte, díky.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PECA 11:53:33 30. 10. 2008
Peca.jpg
Tohle se čte opravdu dobře a navíc příspěvek dokazuje, že smysl ta práce skutečně má! Díky :-)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu AIKO 09:47:49 30. 10. 2008
default.png
A ještě něco. Každý občan schopný sebereflexe, alespoň trochu demokraticky uvažující musí vědět,že policii potřebuje! Když dostanu pokutu radost nemám, ale mohu se zlobit sám na sebe, max. na smůlu. Nikoli na vás. Dočetl jsem se,že vás je (nebo alespoň bylo)okolo 45 000. Je nemyslitelné, aby se v takovém množství lidí nenašel nějaký nepoctivec. Jako u každé profese. Kdo tvrdí, že policii nepotřebuje tak buď lže nebo není normální. Když se mu ztratí rodiný příslušník nebo ho napadá skupinka feťáků s uzkostí počítá každé vteřiny než přijedete! Mohu-li vám poradit tak (je-li to možné) ta negativa ani nečtěte. Váš management musí vaší práci umět prodat!!!

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio