Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Hledáme vzdělané civilisty, Min. vnitra

překopírováno z langer.cz: Vážený pane ministře, dovolte mi touto cestou se s Vámi podělit o mojí úvahu. Každý den nás média informují jaký je nedostatek policistů a že je velmi těžké sehnat vzdělaného policistu. Já osobně jsem vystudoval Právnickou fakultu MU v Brně a mám několikaletou praxi v oboru. Přestože dnes pobírám velmi slušný plat, zvažoval jsem i možnost stát se policistou a tak jsem se vydal na personální oddělení v místě bydliště, abych zjistil jaké mám možnosti uplatnění u policie ČR. No a jaké bylo mé zděšení, když jsem zjistil, že budu po dobu 9 měsíců zařazen do 2 platového tarifu a budu pobírat 18000,- Kč hrubého a následně budu moci žádat o místo třeba u kriminální policie, kde budu zařazen do 6. nebo 7. platového stupně, na což jsem zjistil, že než být v 6. platovém stupni u kriminální policie je lepší být v 5. platovém stupni na obvodním oddělení a třeba jako magistr práv „šlapat chodník“. Závěrem z toho plyne, že po devíti měsících bych bral něco kolem 18000,- až 19000,- Kč čistého. A tak jsem si položil otázku? Mám rodinu a hypotéku, můžu pracovat pro stát za 18000,- Kč, přestože mám již jednu vysokou školu a příští rok ukončuji druhou? Chce se mi za 18000,- Kč vystavovat svůj život pokaždé, když si obleču uniformu? A odpovědi jsou zřejmé, aniž bych je psal. Přestože si uvědomuji, že práce policisty není o penězích, ale o poslání, zároveň si uvědomuji, že musím zabezpečit sebe a svojí rodinu, což lze s policejním platem velmi těžko. A tak bych byl rád, aby jste pane ministře zvážil, zda peníze, které pobírají Vaši podřízený odpovídají náročnosti jejich práce a riziku, které podstupují každý den. Já jsem se totiž rozhodl, že Vaše řady nerozšířím, že za součastné platové politiky MV budu raději pracovat pro soukromý sektor, kde vydělám podstatně více. S přáním hezké dne Josef Mezera
BAJRAS :: Datum založení: 14. 12. 2007 :: celkem 9 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu ACE-VENTURA 23:14:41 21. 01. 2008
default.png
Nemyslím si, že člověk, který vystuduje dvě vysoké školy by policii nemohl být prospěšný.Jen by mi bylo líto člověka,který pln ideálu zjistil, že jsou rovni a rovnější a na zásluhy se nehraje. Je zcela evidentní, že policejní kocábka se vážně kymácí, ale kymácí se proto, že i vrcholné vedení nedokáže říci, co bude. Odpovědi typu, jo, pane bůh ví co bude od těchto lidí zrovna moc perspektivně nezní. Nechci malovat čerty na zeď, ale pokud jste zaregistrovali ekonomické zpravodajství, kde se vláda diví, kolik se vybralo peněz z cigaret a tabákových výrobků a vyjádření ekonomů, že předzásobení na další období způsobí pokles výběru miliard z této strategicé by zasvěcené mělo děsit, jaké škrty zase nastanou v příštím roce. Mám obavy, že nebude ani na ten papír do PC v projektu P-1000. Mimochodem, viděl jsem několik služeben, takto vybavených.Skvělé.Ale není to mrhání penězi? Na jedné straně vybavené PC, na zdi plasmová TV, která slouží jako kluziště pro pavouky(uklizečky prominou) a na druhé kanceláře a šatny, které člověka až urazí. Abych se vrátil k tématu. Našemu vysokoškolskému kolegovi musím sdělit, že jsou u Policie mista,která by jej uspokojila, ale cesta je trnitá.Hodně štěstí, nám i Tobe.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JURA 21:13:51 20. 01. 2008
default.png
Chce to nadšení takové to pravé soudružské. Na co fujtajbl peníze. Děláme to pro radost. Na co je komu vejška, když se znelíbíte vedoucímu tak Vám při hodnocení napíše do papírů, že dosahujete dobrých výsledků a zůstanete i s dvěma vejškama na obvodě. Protože vedoucí má smlouvu na čtyři roky bez vejšky a na jeho místo se může přihlásit do výběrového řízení, tedy pokud bude vůbec vyhlášeno, jen ten kdo dosahuje velmi dobré výsledky. Takže jsou takové celky , kde jsou všichni jen dobří. Hlava XXII je hadr proti tomuto systému. Ale držme krok a hubu ministři mají vždy pravdu.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PETR2 12:07:49 17. 01. 2008
default.png
On chtěl jenom říct, že náš lodivod nemá na co nalákat právnicky vzdělané lidi. Co chce Langer vysokoškolákovi nabídnout? Ze zákona o sl. poměru se stal do jeho uvedení v platnost tak nechutný paskvil, že už teď se připravuje nový. Než bude moci Josef využít svého vzdělání, bude stejně 3 roky fungovat s jinými policisty na úrovni vrchního referenta nebo v nejlepším případě vrchního asistenta a to za almužnu a za podmínek zcela jiných, než na které byl zvyklý z civilu. Argumentovat nějakou stavovskou ctí a hrdostí na svou profesi se tu těžko dá, když ji politici a média tak vytrvale špiní. Pak bude čekat a číhat, než se někde uvolní volná tabulka. Ale to ještě neznamená, že se na ni dostane. Takže klidně může skončit po 5 letech se dvěma vysokoškolskými tituly na ulici, kde mu budou tyhle školy akorát na.....Doma mu budou nadávat, co za kravinu ho to napadlo, dát se k této firmě. Sečteno, podtrženo a zváženo. Pokud tuhle práci nebude dělat proto, že ji dělat chce, nemá smysl se sem hlásit, bude to pro něj jen utrpení. A ke kampani jen tolik, že oni ji udělat musí, protože by je jinak lodivod pohnal k odpovědnosti za to, že nás zbylo tak málo a noví se jaksi nechtějí hlásit. Že to ve výsledku asi nic neudělá, je věc jiná. Ono je to opravdu potřeba, aby naši vůdcové viděli, kam až pod jejich velením doplula bárka se jménem Policie ČR. Začínám si teď doma pouštět některá stará videa a teď jsem vyhrabal Policejní akademii - Občanská patrola. Doporučuji ke shlédnutí, za chvíli to bude naučně-instruktážní film, protože po avizovaném novém náboru už jiná varianta nebude:-)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu NIKO 23:12:32 16. 01. 2008
default.png
Ono u policie se musí prvně něco dokázat a né hned rychle postupovat!!! Naučit se psát a mravy ovládat, poté teprve vysoké platy brát a o něčem rozhodovat!!! I kráva byla teletem, tak si to Josefe nepleť!!!! Ivane Ivane, kde tu policii naše vrchnost táhne....????

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu NIKO 23:07:36 16. 01. 2008
default.png
I takoví se k nám hrnou!!!! Já rovněž studuji VŠ, ale tak namyšleného človíčka jsem dlouho nepotkal!!! Být ministrem tak sedíš u mě v kanceláři a piješ jenom kafe minimálně za 55.000 čistého, pak bych ti dal nádhernou sekretářku, služební vozidlo, řidiče,obědy zdarma, no vše co si zaslouží tvé vzdělání!!!! Humus co jsi napsal a humus že jsi vůbec doktorát udělal!!! Pro kolegy, studujte a pak si u Josefa místo hledejte!!!! Vtipný muži, doufám že máš aspoň učňák!!!

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu KOUDELKA 14:27:09 22. 12. 2007
default.png
Tak že nenastoupíš je fakt škoda, to jsi s náma pěkně vydrbal, pláčeme. Když někde začínáš neboli nastupuješ tak ti nikde nemůžou nabídnout 30.000 čistýho od začátku. Že máš vysokou školu ještě neznamená že budeš dobrý policista. Takže by jsi začal pěkně od píky to znamená že bys šlapal i chodník, a postupně měl možnost se vypracovat.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu NESPOKOJENY-POLICISTA 15:11:54 14. 12. 2007
default.png
Ono se není čemu divit, že v současné době se k Policii nehlásí tolik nováčků, jak by si náboráři představovali. Stará kampaň "hledám parťáka" nebyla příliš úspěšná! Opomenu-li snížené limity v přijímacím řízení (to se v budoucnu vymstí!!!), pak není co nabídnout novým uchazečům. Platy jsou ve společnosti na jiné úrovni, než nabízí MV nováčkům. Každý si rozmyslí, jestli se mu to vyplatí být několik let na nízkém platu. Předpovídám, že věkový průměr policistů (po odchodu starších koncem roku) se budu pořád zvyšovat a "mladá" krev nebude mít zájem sloužit u Policie. Ani nová náborová kampaň, která bude spuštěna po novém roce nebude mít pravděpodobně veliký efekt, protože ono není opravdu co nabídnout, pouze roky čekání na postup ze třídy výš, a to ještě za předpokladu, že se uvolní místo.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BAJRAS 14:53:37 14. 12. 2007
Bajras.jpg
v 6TT, 7TT a i 8TT bude na tom chodníku také, bude-li v přímém výkonu a jestli si dotyčný myslí, že bude v teple kanceláře, tak se plete. Hezké vánoce všem, nejen vysokoškolsky vzdělaným nováčkům u policie.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BAJRAS 14:51:10 14. 12. 2007
Bajras.jpg
Zařazení při přijetí do služebního poměru (po splnění všech podmínek k přijetí) do 2TT - odpovídá. +- 18.000,-Kč hrubého už se mi zdá příliš, možná na SPŠ v Praze s příplatkem za riziko a směnnost při řízené praxi. Jako policista v 5TT jistě nebude dotyčný "šlapat chodník" - tato platový třída není pro hlídkovou službu, pro tu je jen 3TT, 4TT vyjímečně u zvláštních útvarů a 5TT u speciálních útvarů, kde se může dostat i na ten chodník. 6TT a 7TT má mimo podmínku minimiálně VOŠ/Bc.vzdělání také další podmínku - praxe minimálně 5 let pro 6TT a 6 let pro 7TT. Zákon nehovoří o tom, že se praxe z jakéhokoliv důvodu promíjí. Dále k rozdílu 5TT a (6 a 7TT): jestli si dotyčný myslí, že je výhodnější sloužit ve směnnosti, soboty, neděle, noční, svátky, kde je nepatrný rozdíl od vyšších tříd, které se směnností nejsou, nepracoval dosud tyto služby - podepíší se na jeho zdravotním stavu a to dosti razantně. Prioritou tedy není pár stokorun navíc, ale klidný spánek v noci, víkendy s rodinou a pracovní doba pondělí až pátek 7,5 hodin denně. No a od části, kdy rozebírá své životní poměry, náklady, povinnosti a svou odpovědnost vůči rodině se není nad čím zamýšlet, to jest na uvážení každého "soudruha" :-(

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio