Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Ošetřovné

Mohl by mi někdo kompetentní vysvětlit, jak je možné, že podle zákona č.187/2006 Sb. o nemocenském pojištění, který vstoupí v účinnost od 1.1.2009 namají policisté (ani hasiči) nárok na ošetřovné - tedy dávky ze zdravotního pojištění, které se vyplácí např. při ošetřování nemocného člena domácnosti (nejčastěji dítěte) tzv. "paragraf". To znamená, že pokud budou manželé a oba budou ve služeb. poměru u PČR, nebo třeba HZS a budou mít nemocné dítě, tak si mohou leda tak vzít dovolenou, jestli jí tedy dostanou.
AXELAY :: Datum založení: 07. 11. 2008 :: celkem 7 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu FINANC 18:23:06 13. 11. 2008
default.png
Jj, už jsem to tam taky našel. :-)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PAVEL-J-BILY 12:55:07 13. 11. 2008
Pavel J. Bílý.jpg
než jste začali nadávat, zkusili jste projet zákon, podle kterého jedeme my, tedy 361/2003?? Což takhle §70, odst.1,2 a §71 odst.1,2? Tam je totiž tahle situace řešena nárokem na služební volno s poskytnutím služebního příjmu. Čili mnoho povyku pro nic...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BOB52 10:52:38 13. 11. 2008
default.png
Na začátku zákona je uvedeno koho se to týká. § 5 a) 2. příslušníci Policie České republiky, Hasičského záchranného sboru České republiky, Celní správy České republiky, Vězeňské služby České republiky, Bezpečnostní informační služby a Úřadu pro zahraniční styky a informace3) a vojáci z povolání4) (dále jen "příslušníci"),

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu FINANC 10:49:21 13. 11. 2008
default.png
Jde o to, co měli zákonodárci pojmem "příslušníci" na mysli, nikde to tam specifikováno není, alespoň já jsem nic nenašel

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BOB52 10:21:51 13. 11. 2008
default.png
§ 39 5/a (5) Nárok na ošetřovné nemají a) příslušníci,

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu SUTYN 09:14:22 13. 11. 2008
default.png
Ahoj, jsem si ten zákon jen narychlo projel, ale nic o tom, že by policista neměl nárok na §§ jsem nezaregistroval???

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu LAKY 13:22:31 07. 11. 2008
default.png
Máš pravdu, to nevím kterej blb má tohle na svědomí a jak se to bude řešit.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)