Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

ZOP - Brigada

Zdravim, je mozne si pri ZOPce nekde privydelavat(doplňovani zboží apod.)? Vim ze se v zakone o služebním poměru píše ža policista nesmí být nijak výdělečne činny a nesmí podnikat, ale s 12kou čistého se člověk nemůže uživit(platím 9000nájem). Máte někdo stímto zkušenosti? Díky všem.
SIMIR :: Datum založení: 08. 11. 2008 :: celkem 18 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu DJBACON 15:07:51 10. 01. 2009
default.png
holt budeš muset asi začít sakra šetřit, jestli chceš zůstat u firmy. Držim palce...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DARKBAT 13:15:12 02. 12. 2008
default.png
Přesně jak napsal Chosse, řeší se to v ZPPP 165/2006 pro ty kteří ještě neumějí hledat v zákoně ( nemyslim to vůbec zle ) tak sem vypíši dané body, kdy si lze přijít k přivýdělku.. Zákaz výdělečné činnosti se nevztahuje na: a) činnosti konané v pracovněprávním vztahu k České republice ( § 3,4 a 51 zákona č 219/2000 Sb.o majetku ČR ) b) veřejně prospěšné činnostisociálního, výchovného, zdravotního, humanitárního, charitativního, kulturního, sportovního nebo záchranného charakteru směřující k uspokojení potřeb a zájmů společnosti. c) členství v řídících nebo kontrolních orgánech občasnkého sdružení, družstva nebo společenství vlastníků domu nebo bytů, která provozují podnikatelskou činnost. d) drobný prodej přebytků z vlastnictví pěstování ovoce a zeleniny a jiných rostlin a z vlastního chovu hospodářských zvířat, nejvýše však v hodnotě odpovídající částce stanovené právním předpisem ( z.č. 586/1992 Sb. o danních z příjmů, ve zn. poz. předpisů ) e) správu vlastního majetku f) činnost tlumočníka g) činnost publicistickou, literární, uměleckou, věděckou a pedagogickou h) výkon veřejné funknce a funkce v odborovém orgánu i) činnost vykonávané podle právního předpisu j) činnost zkušebního komisaře k provádění zkoušek odborné způsobilosti žadatelů o vydání zbr. průkazu a strážníků Tak doufám, že jsem alespoň těm, kteří ještě neumějí hledat v ASPI a nebo nemohou, osvětlil, kdy a při jakých příležotostech si policista může přijít k povolené brigádě. Příjemný den ..

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu CHOSSE 14:00:43 26. 11. 2008
default.png
Myslím že jedinou možnost přivýdělku řeší ZPPP 165/2006

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu KIMIC 01:17:36 11. 11. 2008
default.png
pokud ti na brigadu prijde inspekce, ceka te vyhazov, bez renty bez cehokoliv a nikdo s tim uz nic neudela at jsi dobry ve vykonu jak chces.. to je podstatna zmena oproti minulemu zakonu :-)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu RENAL 14:46:29 10. 11. 2008
default.png
Není tomu ani rok,když k nám přišel po ZOPce kolega,který když viděl svoji první výplatu (po ZOPce),tak ještě vydržel ve službě další 3 měsíce a pak odešel do civilu. Před odchodem nám říkal,že jeho kamarád,který nemá ani maturitu a dělá,jako obsluha na benzínce,tak má o 3 tisíce větší plat než on a volna má taky daleko víc. Ono se těch 150 hodin zadarmo někde projevit musí :-(

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu NEPO 01:12:40 10. 11. 2008
default.png
samozřejmě, že jsem nebral v potaz kázeňský trest "sporožiro", v tomto případě je to myslím jasné a nemá to smysl rozebírat. Já reagoval jen na níže popsané procenta za ne-podnikání. A navíc mi hrozilo díky nové systemizaci platné od nového roku, že půjdu s TT dolů, což ovšem nemá oporu v zákoně (mimo ty případy, co jsem popsal níže), tak proto jsem reagoval tím upřesněním, za jakých podmínek je možno jít z vyšší TT do nižší. Toť vše.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DR-CVACH 00:29:30 10. 11. 2008
dr.cvach.jpg
Diky za upresneni, ja jsem to komentoval jenom obecne (o vysokych platech jako kompenzaci za nepodnikani se v pripade policie mluvi docela bezne;). A co se tyka toho snizeni TT - muze to udelat jako jeden z kazenskych trestu, viz. §51 odst.1 b) snížení základního tarifu až o 25 % na dobu nejvýše 3 měsíců. Pokud vim, tak na tabulku lze sahnout pouze v tomto pripade a v pripade postaveni mimo sluzbu, jinak je to zakladni plat, kterej ti nikdo nevezme.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu NEPO 22:54:10 09. 11. 2008
default.png
Tak nevím pánové, ale v 361/2003 žádných 20% za nepodnikání není. Snad si to pletete s bývalým zákonem 186, tam to bylo, ale nyní už NE, pokud je mi tedy známo. Pokud se mýlím, budu rád, když mně opravíte. Cvachu, a šéf Ti nemůže ani sáhnout na tarifní třídu. Tu máš jednou danou a nedá se s ní hýbat, snad jen při přeložení na vlastní žádost můžeš jít s TT směrem dolů (samozřejmě i výš), anebo při dlouhodobě neuspokojivém hodnocení (§26) Tě šéf může přeložit o třídu níž. Šéf může hýbat pouze s osobním ohodnocením (§122), to si vždy snad dovede zdůvodnit. Osobně ale zatím neznám nikoho, kdo by šel s TT dolů díky neuspokojivému hodnocení.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DR-CVACH 19:10:01 09. 11. 2008
dr.cvach.jpg
No nevim, je pravda, ze je tam tech dvacet procent za podnikani (coz je samo o sobe trochu smesny), ale nevim o tom, ze by v zakone taky bylo, ze ti sluzebni funcionar muze ubrat dvacet procent, kdyz ti dovoli podnikat. Pokud se nepletu, tak na tabulku muze sahnout leda z kazenskych duvodu, opravte me, jestli se mylim. Aby se tady zase nesirily nejaky famy, uz tak jich poletuje dost a dost.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MG 18:57:55 09. 11. 2008
default.png
Bohužel, tomu se člověk nemůže vůbec divit. Stačí si jen vzít za příklad naši slavnou politickou scénu a pak si položit otázku, co je větší střet zájmů. Že zákonodárci okupují několik funkcí najednou, včetně míst v různých dozorčích radách nebo to, že policista bude vyndavat zboží do regálů :) To snad hovoří za vše...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio