Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

SKPV

Zdravím kolegy, chtěl sem se zeptat, kolik si zhruba vydělá chlap na kriminálce s Bc. díky. A po kolika odsloužených letech tam může přejít.
MIKE369 :: Datum založení: 10. 11. 2008 :: celkem 21 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu PRDUCH 16:25:55 27. 03. 2013
default.png
Martoo vystihl podstatu. Sloužil jsem na OOK jako operativec skoro 28 let. Bez dobrých vztahů s OOP se dá tahle práce dělat taky, ale jen obtížně. Záleží to jen a jen na lidech, na jejich ochotě vzájemně spolupracovat místo vzájemného osočování. Sloužil jsem na venkovském okrese a neměli jsme problém s doplňováním lidí. Zájem měli jen "srdcaři", protože po přijetí na SKPV hodně spadli finančně. Dokud to šlo, tak jsme do přijetí nových lidí měli možnost mluvit a vedení na náš názor slyšelo, protože my jsme ty zájemce znali z každodenní práce, věděli jsme co umí, jak se k práci staví. A vedení bylo hodnoceno za naše výsledky. Ti, kteří projevili zájem nebo které jsme jako možné budoucí kolegy vytipovali, dostali možnost jít na dvou až tříměsíční stáž, kde si udělali kolečko po pracovištích, aby viděli co ta práce obnáší. No a my jsme je také lépe poznali v konkrétních situacích a odhadli jsme, která problematika by jim lépe seděla a s kým by byli nejvhodnější parťáci. Když se potom uvolnilo místo, už jsme věděli, koho nejlépe oslovit. To bylo podle mého názoru nejvhodnější výběrové řízení. Nové předpisy tuhle možnost ku škodě věci výrazně okleštily. Dnes je situace ještě komplikovanější, protože na menších okresech na OOP v rámci úsporných opatření škrtli 6. TT, výrazně zredukovali a někde i úplně škrtli 5. TT. Protože na SKPV jsou 6. a 7. TT, prakticky se tím zablokovala dobrým policistům v nyní převažujících 4. TT účast na výběrovém řízení na SKPV, pokud nemají VŠ. Potom nezbývá nic jiného, než připustit účast ve výběr. řízení policistům s minimální praxí a s nevýraznými výsledky jen proto, že mají potřebné vzdělání. Nebo dělat harakiri a vytipovaného dobrého poldu prohnat na měsíc nebo dva přes nějakou volnou 5. TT kdekoliv jinde, aby se mohl přihlásit také. Jenže kdo si to dnes troufne? A proto je mnohdy situace taková, jaká je.

Souhlasím (+ 1)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu CATANI 12:35:58 23. 04. 2011
default.png
MARTOO [2011-04-23 10:47:37]: Naprostý souhlas a to ještě píšeš hodně zaobaleně.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARTOO 10:47:37 23. 04. 2011
martoo.jpg
Je až s podivem, jak se rychle u kriminalisty rychle pozná, zda si prošel obvodem a nebo jestli se jedná o rychlokvašku, která prostě jen stihla dobrou dobu. Podle toho se odvíjí spolupráce, potažmo celá úroveň policejní práce na místě činu. Někdy je až s podivem, kdo všechno na SKPV může být a jak dlouho může sloužit, aniž by uměl základní úkony na místě činu.

Docela jsem se musel smát, když jsem se bavil s jedním koordinátorem pro SKPV a ten mi sdělil, že uvedené rychlokvašky posílal na stáže na OOP. Vyprávěl mi, jak se toho báli jak čert kříže a po stáži všude tvrdili, že tak tvrdou práci nikdy neviděli. Ale pomohlo jim to a nehráli si na všeznalé vyšetřovatele, pro něž je obvod jen póvl, který by bez nich nezvládl nic.

Naopak jsem poznal dost kriminalistů, na které byla radost hledět při jejich práci. Profesionalita z nich je vidět na každém kroku, jejich vytěžování svědků, komunikace s obvodem, technikem, dosahem, je na perfektní úrovni.

Pokud jsem viděl, že ten dotyčný má výjezd, hned jsem tušil, že si opět odnesu nějakou tu znalost do dalších let služby. Pokud člověk narazí na takového, který rád vypráví své zkušenosti a poradí, pak je to naprostý ideál..

Osobně se divím těm, kteří jdou přímo na SKPV na vyšetřovatele. 7. TT je lákavá, to bez debat, ale nevěřím, že bez předešlých zkušeností takový policista může pracovat na vysoké úrovni. Jsou prostě věci, návyky, dovednosti, pochopené souvislosti, které bez předešlé praxe na OOP a následně na operativě, nemůže nikdy získat. Rovněž nevěřím, a to vím přímo z vlastní zkušenosti, že i sebelepší právnická VŠ bez praxe může stačit pro orientaci a aplikaci TŘ.

Souhlasím (+ 1)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu CHIP 20:30:12 15. 04. 2011
Chip.jpg
to Dempsey: Teď nám ale věšíš bulíky na nos! Když jsi přešel od péjáku na mop, tak jen o dva tisíce dolů? Nebylo to náhodou o dvacet?:-)))))

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DEMPSEY 20:05:25 15. 04. 2011
default.png
Ano slouzim 10 let a kdyz sem se rozhodl jit po 7 letech v uniforme na skpv, sel jsem z pmj na mistnak a prisel o 2.000,- pak sem sel z MOP na skpv a ztratil dalsi 2.000,- slouzim uz 10 let a musim ucit ostatni Mgr. Bc. a Ing. kteří slouzi tyden i s cestou. Sem v 6tce a ucim tydeni cetniky s mesicem praxe v uniforme kteří berou vic nez ja.... Jeste nejaky dotaz? O kvalite jejich realizací netreba hovorit, pasika maji jen z dosahu a jinak nic...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu TRAMTARA 22:42:12 13. 04. 2011
default.png
Znám několik kriminalistů, kterým byste se jako drbani nechtěli dostat do náhledu. A pak znám několik kriminalistů, kteří budou mít příští rok služební zkoušku...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JONESIX 19:22:34 13. 02. 2011
default.png
4 kamo - Usmívat :-) , znám plno pacientů z PL, kteří se také usmívají, tak bysme je kluci mohli napodobit taky ne? Vždyť pan rádoby ministr, se také tak divně usmívá :-))

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARGARIT 19:23:43 12. 02. 2011
default.png
Bohužel kariérní řád nástupem úsporných drastických opatření zaniká a vytváří se tu nová protináborová kampaň "odejdi nebo tě donutí odejít". Vztahy na pracovišti už mnoho měsíců připomínají hřbitovní prostředí, kde vládne atmosféra strachu a nejistoty. Škrty probíhají na všech urovních a budoucnost tohoto spolku nebude příjemná.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu KAMO 15:01:14 13. 01. 2011
default.png
KAMO [2011-01-11 16:18:22]: Ano částečně s tebou souhlasím. Také říkám, že neházím všechny do jednoho pytle. Já osobně sloužím teprve 10 let a musím říct, že největší bouráci letos odešli to byli kluci z SKPV, kteří sloužili kolem 25 let a více. No v téhle době je celkem těžké se v práci usmívat ale asi nám nic jiného nezbude. Můžeme jen doufat, že stav se zlepší. Tak zdravím.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PECA 17:33:33 11. 01. 2011
Peca.jpg
for kamo, já myslím, že to ˇIčko i takhle nějak chtěl.U nás na SKPV mám hodně kamarádů, vím kam zavolat, když je třeba a dá se říct, že až na vyjímky - bokovstupce a skokany, se dá se spousty lidmi pracovat. Preferuji ale to, že spolupracujeme s úzkým okruhem lidí z SKPV a naopak. Určitě by jsme ale neměli být mezi sebou nevraživý, ale, jak řekl nedávno náš koordinátro, více se na sebe usmívat. Takže se usmívej a uvidíš, jak to pošlape :oD

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio