Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Přeřazení HZS k PČR

Mám dotaz a prosbu ohledně přeřazení. Jaká je možnost přeřadit se od Hasičů k Policii. 7 let jsem pracoval u Městské policie a mým snem bylo dále se realizovat u Policie. Vše bylo splněno psychotesty, fyzické a to u Vojenská nemocnice. Byl mi trřikrát slíben nástup, který se nekonal. Vše se odehrávalo v roce 2013. Ve finále mi bylo sděleno, že výběrové řízení je vůči mé osobě ukončeno bez udání důvodu. Když jsem se odvolal ke krajskému řediteli, odkázal mě na Ostravského ředitele. Ten následovně zase na Krajského. Takže já dále pracoval u MP až do konce roku 2015. V lednu jsem nastopil k HZS, ale v nitřně mě to stále táhne k PČR. Cesta náročná a nevím co s tím. Pomůže mi někdo jak naložit se svou cestou?
DELPHINEE :: Datum založení: 08. 08. 2016 :: celkem 24 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu DYRUP 18:40:24 12. 08. 2016
default.png
HAMMER [2016-08-12 07:57:10]: Větší krávovinu jsem neslyšel. Nesmíš věřit všemu co kdo řekne. A kdo ví zda se jednalo o příslušníka bezpečnostního sboru a né o zaměstnance města nebo podniku.

DELPHINEE [2016-08-12 08:15:53]: Nezlob se, ale za co by jsi proboha chtěl plat, když zrovna nemáš výjezd a jsi v organizačním řízení? To jako, že se budeš válet na hasičárně než někam vyjedeš? U hasičů je to o manuální práci a vždycky bude. Pokud ti manuální práce vadí a chceš administrativu tak se opravdu pro tebe hodí PČR.
Stejně, aby jsi se dostal k PČR tak se budeš muset hlásit do jiného kraje, protože pokud jsi vše splnil a nevzali tě tak k tomu bude nějaký důvod.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PAN-RUZOVY 18:16:13 12. 08. 2016
pan Růžový.jpg
DELPHINEE [2016-08-12 08:09:23]:
Máš několik možností:
1) začni studovat vysokou školu v oboru, který je Ti blízk a ve kterém bys byl schopen se jednou realizovat
2) začni pořádně studovat jazyk, pokud máš nedostatky
3) pokud seš na tom fyzicky dobře a máš ambice se někam posunout (ZJ, URNA, Ochranná služba osob atd.) tak se rozmysli a jdi do toho, máš nejvyšší čas
4) sebrat se a jít z5 k MP, ale osobně nechápu, co tě na té práci vzrušuje

severní Morava je opravdu největší personální shit

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu FOXX 09:30:43 12. 08. 2016
Foxx.jpg
Ja jediné, čemu asi moc nerozumím je, proč jsi odešel od městské a šel k hasičům, když ti ta práce chybí...?

Ja už bych k policii znovu nesla.. ona ta městská je možná lepší.. zkus se třeba znovu realizovat tam..;-) Ale dle mě bys měl zůstat u HZS, i tam se dá různě realizovat.. zkus hledat možnosti..:-)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu CODY 09:10:57 12. 08. 2016
Cody.jpg
Ty bys potřeboval na měsíční stáž do práglu jako měšták, protože dle toho co píšeš tam je to přesně naopak jako uniformovaný policista jseš ten poslední mraveneček, hovno v trávě které v tom celku nic neznamená a s mentalitou pražců neuděláš nic-musíš být pořád ve střehu právně a bojovat proti moderní technice kamer,gps,a nahrávání...oproti tomu Moravěnka kde je sice přetlak lidí co schce na tyto místa-tak ten komunismus ve vedení hned tak nezmizí,ale pořád mnohem lepší než město kapitalismu,město všeho zla-prágl. Zůstan u rodiny,zůstan na moravě...Si blázen 24 je to nej co existuje-představ si chodit od pondělí do pátku na 8 to je teprve hrůza-kolik z těch 24 hodin fyzycky něco děláš? Podle mne bys teda litoval-ale asi si na to musíš přijít sám no.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DELPHINEE 08:15:53 12. 08. 2016
default.png
HAMMER [2016-08-12 07:57:10]:
Ano i u HZS je čárkový systém a když není výjezd uklízíš i to co je uklízené a když je to dle vyších špatně, tak to uklízené uklízíš znovu. Vcelku mě i ty 24 nějak nevyhovují. Definoval bych to jako lépe placená uklízečka a fyzicky náročná práce za nic nic plat. Prostě mě láká Policejní práce. Ale nechci udělat špatné kroky. Ni nějak mě ta Městská přilnula k srdci.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DELPHINEE 08:09:23 12. 08. 2016
default.png
PAN-RUZOVY [2016-08-11 22:28:11]:
Uvažoval jsem i nad tou Prahou. Ale co rodina a zázemí. Jak bych byl vůbec doma apod. A jinak ano Severní morava co se týče všeobecně těchto složej je opravdu děs a hrůza. Nevím sice jak to je jinde, ale když to srivnám s Brnem, kde mám rodinu tak je to k pláči. Jinak mi je 34 let.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 07:57:10 12. 08. 2016
default.png
DYRUP [2016-08-11 21:42:35]: Takže omyl: u HZS čárkový systém mají, jmenuje se výjezdy a když jsem to slyšel, málem mě omyli. Byl jsem dělat u jednoho hasiče, který mi toto vyprávěl: hasiči na zbrojnicích jsou normálně jebáni za malý počet výjezdů!!!! Jsou nuceni jezdit na každou kofotinu, jen aby nadřízení dali pokoj! Tomu se říká hospodaření se svěřenými prostředky kua! Mám dost.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PAN-RUZOVY 22:28:11 11. 08. 2016
pan Růžový.jpg
DELPHINEE [2016-08-11 21:53:30]:

Hele,kolik je Ti let ? Jestli potřebuješ trochu adrenalinu, začni studovat, dálkově. Uděláš pro sebe mnohem více, než možná zbrklým přestupem.
Navíc, jak jsem pochopil, děláš někde na severní Moravě. To je snad nejhorší kraj vztahově a personálně a vůbec celkově. Všichni neskutečně důležití. Všude, od přitroublého úřadu až po PČR. Výjimek je jako šafránu. Téměř veškerá výběrka dopředu jasná, leckde "rodinné podniky". To je realita chlape. Myslím, že u HZS jsi to pořád vyhrál.
Ale pokud máš nutkání, tak jak jsem psal - zkus školu, popř. se dej naverbovat k aktivním zálohám.
Pokud opravdu chceš k té zatracené policii, tak pečlivě vybírej místo. Pokud se chceš něco naučit, tak sorry, ale jedině Praha. Tam Tě vezmou hned a všemi deseti na 111%.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DELPHINEE 21:53:30 11. 08. 2016
default.png
DYRUP [2016-08-11 21:42:35]:
Napsal jsi to rozumně a máš pravdu. Jsem tady 8 měsíců a spíše jsem nešťastný než šťastný. Z MP. Mi prpstě chybí ta volnost, ten venek a terén. Tady jsem zavřený v klrci když není výjezd. Pořád něco umývám, nebo drhnu, či seču apod. Je to zajimavá a lukrativní práce, jen se to prostě strašně ve mě bije a nevím jak dál. Jakobych bych byl v pasti a nevěděl kudy kam. Nevím jak vyjádřit pocity. A ty dvacet čtverjy taky nic moc. Bez dovolené ani nikam nějak nemohu k rodině do Brna nebo tak. Tak celkově to srovnávám. A ty pracuješ u jaké složky?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DYRUP 21:42:35 11. 08. 2016
default.png
Nezlob se, ale toto by byla ta největší chyba kterou by jsi mohl udělat a zpět už nejde vrátit.
U HZS
-mírně vyšší plat
-pravidelné směny na rok dopředu
-mnohem menší buzerace
-prestiž povolání
-žádný čárkový systém
-opravdová pomoc lidem
-doma klid a rodinná pohoda
-dobrý pocit z práce


Pokud i přes toto chceš spadnout do lejna tak buď:
Zajdi na personální klidně i jiného kraje pokud tě v tom tvém nechtěli přijmout. Řekni, že jsi ve služebním poměru u HZS, pokud o tebe bude zájem tak budeš dělat přijímací řízení jako každý jiný. Vše komplet, protože každá složka má trošku jiné požadavky. Fyzické, psycho, zdravotní. Pokud projdeš a řeknou ti, že tě berou tak teprve pak by jsi to řešil v práci u HZS. Potom už je to klasické převedení na jiné služební místo. Které ti může klidně vedoucí zamítnout, ale většinou tě nebude držet pokud odcházíš úplně pryč.
Nebo se přihlásit na výběrko a vyhrát, to by tě museli pustit, ale nevím jak se pak řeší psycho, zdravotní, fyzické.


Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 1)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio