Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Studium Policejní akademie ČR

Studuji gymnázium. Zajímám se o následné pokračování studia na akademii. Jen moc nevím, jak to funguje, zda civilista může studovat kriminalistiku a né jen policista. na oficiálních stránkách se příliš neobjasnují podmínky pro studium... Mohli byste mi, prosím, někdo poradit? Děkuji
KATANAI :: Datum založení: 17. 12. 2008 :: celkem 7 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu MILOS 12:12:41 06. 02. 2009
default.png
No tak jen bych poupravil par nepresnosti nize zminenych. V prijimacim rizeni na PAČR berou nejdriv v prezencnim 90 civilu, zbytek policiste + tlacenka. Ten napor tam opravdu je, ale konkretne na bezpecnostne-pravni je to tak kolem 2000 az 3000 zadatelu. Mas moznost studovat Bc. a pote navazujici Mgr. (ovsem tech berou v prezencnim jen 20!) a zminovany JUDr. titul si muzes udelat na bratislavske Akademii policajneho sboru SR. Ovsem tusim, ze nejsi tzv. "doktor obojiho prava", ale pokud ti jde o ta 4 pismenka pred jmenem tak prosim. Studium je rozmanite, system si utvaris sam z povinnych a volitelnych predmetu, ale to vse je jiz zmineno na www.polac.cz. Pokud chces vedet konkretni veci klidne se ptej.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DREXA 05:00:43 06. 01. 2009
Drexa.jpg
Více fakult jsou dvě :-) a JUDR. studium je nesmysl. Na Akádě lze získat tituly Bc. Mgr. a PHD.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu TAHAC 05:26:05 21. 12. 2008
default.png
Přesně tak, když půjdeš studovat bezpečnostně právní obor, kriminalistika je v tom zahrnutá... Tenhle obor studují civilové i policisti dohromady. Počítej však s tím, že se hlásí okolo 4.500 lidí a berou cca 150...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JOHNYJFK 04:14:33 21. 12. 2008
johnyjfk.jpg
Pokud jsem já měl možnost a jsem nějaký rok z PAČR pryč, kdy jsem studoval jako civilista a později i jako poplicista tak Kriminalistiku jako předmět jsem studoval stejně a to : Kriminalistika byla rozdělena na tři části. Co se týká dál : PAČR pořádá speciální kurzy a semináře, kam už se dostane pouze zasvěcený a to tedy příslušnik ozbrojeného sboru z MP, PČR, BIS. Jinak se s radostí obrat mailem na studijní oddlěení nebo osobní návštěva na Praze 4 a rádi Ti určitě řeknou jak to dneska je, když PAČR má už více fakult a i JUDr. studium.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DREXA 10:56:13 18. 12. 2008
Drexa.jpg
Na stránkách Policejní akademie je to jasně napsané. Jako civili máš nárok na dva studijní oboory. Ten první je na fakultě Bezpečnostně právní a je to: studijní program Bezpečnostně právní studia - obor Bezpečnostně právní studia. A druhá možnost je Fakulta bezpečnostního managementu a tam můžeš mít: studijní program Veřejná správa - obor Bezpečnostní management ve veřejné správě. Tím to pro civila hasne. Jak to je s oborem Kriminalistika, to netuším, ale vím na 100% obor Policejní činnosti. Ten je pro policisty (a podobné - Městská policie, hasiči, BIS) v přímém výkonu služby a dostat se tam může snad každý. Ještě jsem se snad nesetkal s člověkem, který studuje na Policejní akademii a nemá povolené studium (myslím tu dohodu). Možná někde je, ale co vím, tak pokud se studuje jiná škola, tak ve volnu, pokud se jedná o Policejní akademii, není problém!

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu GENERACNI-SPUNT 03:40:52 18. 12. 2008
default.png
Vzhledem k tomu, že se při studiu kriminalistiky (dost široký pojem)čerpá z utajovaných materiálů, požaduje se zpravidla od studentů bezp.prověrka min. na stupeň /vyhrazené/.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu KARA 21:25:50 17. 12. 2008
default.png
civil nemůže, jen to obecné, bezpečnostně právní, krom toho, na ty "specializované" posílají policisty z nějakého důvodu, takže i jako čerstvý policista nemusíš mít tu "kriminalistiku" jistou, aspoň tak nějak jsem to někde četla

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio