Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Služby + sport při práci u PČR

Vážení, uvažuji o PČR, ale pár věcí si ještě ujasňuji a proto bych chtěl položit pár dotazů, abych věděl, jak to vypadá v reálu: 1) Je možné věnovat se při práci u PČR systematicky sportu ? Mám tréningy v po/st/pá od 4.00-5.30 a věnuji se sportu, který bych nechtěl přestat dělat. Je mi jasné, že služba prostě někdy vyjde tak, že vleze do tréninku - to se nedá nic dělat. Nedopadne to ale tak, že budu muset skončit, protože se na tréningy prostě nedostanu ? 2) Slyšel jsem, že existuje rozpis a každý policista díky němu ví dlouho dopředu, kdy bude sloužit. Je to opravdu tak ? 3) Jak to vypadá v praxi s volnem ? Je v tom nějaká pravidelnost ? Já si to teď, možná naivně, představuji tak, že 2 dny sloužím a pak mám 2 dny volno. 4) Jak vypadá normální služba časově – je osmihodinová, nebo delší ? Jak často bývají dvanáctky, nebo čtyřiadvacítky ? 5) Dá se vymezit v hodinách odkdy dokdy služba trvá, nebo je to pokaždé jiné ? 6) Dá se domluvit, že bych míval služby v brzkých ranních hodinách ? (vstávání mi totiž, narozdíl od ponocování, nedělá problém) 7) Jak často vychází volno na víkendy (ptám se kvůli přítelkyni a dětem – nerad bych je zanedbával) 8) Slyšel jsem o častém zneužívání 150 přesčasových hodin zdarma některými vedoucími. Jak časté je to v praxi ? Omlouvám se, jsou-li mé dotazy hloupé, ale slyším z různých stran protichůdné informace a rád bych je vyhodnotil dokud mám sice neuspokojující, nicméně dobře placené zaměstnání v civilu. Předem děkuji.
MILTAKES :: Datum založení: 15. 01. 2009 :: celkem 4 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu CHOSSE 23:10:37 15. 01. 2009
default.png
Nepřímo sis vlastně odpověděl sám, a to tím, že slyšíš z různých stran protichůdné informace. Důvod je ten, jak už psal Binkys. Jen bych si dovolil nesouhlasit s tím, že se máš zeptat personálního pracovníka. Ono vlastně ani nemáš jisté, na kterém oddělení nakonec skončíš, proto ti ani personalista neřekne, jak budeš dělat. Možná to jinde funguje jinak, ale já se dozvěděl kde budu dělat až ve chvíli, kdy sem podepisoval smlouvu.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HANTA 16:10:18 15. 01. 2009
default.png
Vůbec nepočítej s nějakou pravidelností, proto jsem nemohl dělat celý život nějaký kolektivní sport či činnost s nějakou pravidelností. Nebudeš schopen často domluvy a termíny dodržovat. Vše se stane operativní, tedy momentální záležitostí a situací v danou chvíli, hodinu či den. Nikomu nemůžeš stran času nic 100% slíbit. Má na to samozřejmě vliv, co budeš u PČR dělat, na jakém budeš postě. Ale když začneš...... Telegraficky. V běžném výkonu služby: na 1) jsem asi odpověděl, 2)zapomeň na to 3) Málo nebo není vůbec. 4) vše se odvíjí od služebního zařazení. Normální služba může být i 24 hod. Nepravidelnost je v podstatě "výsadou". To se asi týká i 5) . K tvým potřebám a zájmům lze trochu přihlédnout, ale nikoli pravidelně a záleží to na řadě okolností a pod kým sloužíš. Obecně. Sport a podobné vyžití se u policie podporuje jen na papíře a naprosto nedostatečně až vůbec. 6) Zapomeň na to-skoro. 7) někdy vůbec. 8)Na každém šprochu pravdy trochu. Toť můj názor. Naprosto obecně. A jasné odpovědi, jak snad z mého příspěvku vyplývá, dát nelze. Už to tady bylo 100x. Počítej s tím, že přijdeš částečně o soukromí, pravidelný život, nasadíš špatný životní styl a životosprávu a biorytmus bude věčně narušován. "Rozmysli si Mařenko, rozmysli dobře."

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BINKYS 14:32:38 15. 01. 2009
default.png
Otázek je hodně a každý ti na ně odpoví jinak, protože vše funguje okres od okresu a útvar od útvaru jinak. Někde jsou 8, někde 12, někdy pravidelně někdy ne...a tak bych mohl pokračovat. Proto nejjednodušší co můžeše udělat je, abys zašel nebo zavolal na personální oddělení v místě, kde bys chtěl nastoupit a tam se na všechno zeptat.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu XANDER 11:01:20 15. 01. 2009
default.png
Tak otazek tu je pozehnane,takze odpovim jen na par z nich.S tim sportem to je jednoduchy,kdyz ti na ten den vyjde sichta,neda se s tim nic delat....Rozpis sichet opravdu existuje,my ho mame treba mesic dopredu,ale jine utvary ho treba ani nemaji,protoze maj pravidelny smeny.Treba v Praze funguje system dvou dennich,dvou nocnich a ctyr dnu volna a v podstate tam je ten system nerozbitny.Jinde jsou systemy denni,nocni,pak dva dny volna a vikendy stridave,tzn.jeden vikend denni,jeden nocni,jeden volno a jeden napul.Zalezi to vse na vedoucim,jak si to udela.My to treba mame absolutne bez systemu,vedouci nam planuje osmicky,dvanactky a dokonce i 24 hod.sichty.....Takze predem ti nikdo nerekne,jak budes slouzit zrovna ty,protoze hlavne nevis,kde budes.Snad si z toho neco vezmes

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio