Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

army vs pcr

je lepsi se naborovat k ACR nez k PCR??ma stim nekdo zkusenost
OTA :: Datum založení: 21. 01. 2009 :: celkem 12 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu CODY 19:35:13 01. 01. 2010
Cody.jpg
A co skladníci logisti kuchaři řidiči to je neaka akce?
I u bojovek je vice byrokracie znechucujici praci nez u pcr.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu VRTULNIK-SOKOL88 18:47:50 01. 01. 2010
vrtulnik-sokol88.jpg
R489 [2009-01-21 23:35:03]: u policie je více akce? podle mně spíš u nás...nevím, do policejní práce moc nevidím, ale co vím od přítele, na programu má bud obchůzky nebo sedí v kanclu

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu R489 23:29:14 26. 01. 2009
default.png
Těch příplatků tam je mnohem víc.Pod 21 000 čistýho nejdou.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu CHOSSE 20:44:32 26. 01. 2009
default.png
Nástupní plat je celkem stejný, jen ten příplatek 10litrů na bydlení měsíčně. Oni policisté nejspíše bydlí pod mostem..

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu R489 09:16:40 23. 01. 2009
default.png
Jak sem nakoupil,tak prodávám.Možná to bude tím že většina jich slouží na právě nově vzniklejch posádkách(a nikdo nění u letajícího personálu).Proto se nikdo zatím nikam nestěhoval.Jen ten jeden co kroutí ten devátej rok.Ale to bylo na jeho žádost...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu GENERACNI-SPUNT 21:02:19 22. 01. 2009
default.png
Když čtu tvé příspěvky, tak evidentně nemám tolik zkušeností jako ty ( a navíc ani některým amerikanismům nerozumím). Nicméně mám však také dost kamarádů u AČR ( i když spíše mezi létajícím personálem). Někteří se od nástupu k AČR ( cca 10-15 let služby) několikrát stěhovali (i když už tu nevelí komunisti), neboť stále ještě dochází k redislokaci útvarů ( nebo jejich částí), protože se formují nové „marškumpačky“ pro bojiště strýčka Sama, příp. k tomu vedou ekonomické důvody MNO. Naposled např. útvary CO , letectva, hudby apod. S přísl. VP se kterými občas spolupracuji ( mimo středočeský kraj) patří pod Starou Boleslav. Rovněž tak řada „gážistů“ bydlí na „rajonu“ přímo v kasárnách, neboť to vyjde levněji, a ne všude jsou volné byty (např. tak bydlí i paragáni v P.). Myslím tím bydlení bez „dekretu“. To však není podstatné, všude je chleba o dvou kůrkách, a nevylučuji ani poměry které ty popisuješ.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu R489 18:22:41 22. 01. 2009
default.png
U armády mám spoustu kamarádů a nikdo z nich neměnil od nástupu mateřský útvar(ten co slouží nejdelší dobu tak teď kroutí,9 rok).To bylo za komunistů že vás posílali každej rok na jinej tankodrom.Prostě nastoupíš do Chrudimi,tak sloužíš v Chrudimi.Jde jen o to jestli Tvůj vysněný útvar je poblíž tvého bydliště.V opačném případě se za ním musíš přestěhovat.V kasarnách se nebydlí.Vojáci si pronajimají byty ve městě.Sice berou s vyučním listem ale jen na ty nejzákladnější pozice bez možnosti dalšího postupu.Líp se mají středoškoláci a nejlíp ty s vejškou,ale to je u PČR taky. A co se týká VP-musíš mít odslouženo minimálně 2 roky u PČR nebo AČR a pak můžeš zkusit výběrové řízení.Velení je v Praze+myslím 3 "oblastní velitelství"(pro SČ je to pořád v Old bouli ;) )Jinak u VP mám mnohem větší peníze,lepší vybavení než normálni bigoši a celkově si na tom líp.Ale zase tě jako vepře nemá nikdo rád :D

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu GENERACNI-SPUNT 12:02:27 22. 01. 2009
default.png
Zda nastoupit do armády nebo k PČR má řadu aspektů. Základní plat se až zase tak moc od policajtů neliší. Sice stále dostávají příspěvek na bydlení, ale i tato položka je středem zájmu Kalouska, a je předpoklad že bude min. zdaněna. Také záleží kde bydlíš, neboť po změně voj. doktríny se nám nepřítel přesunul na východ, a tím i posádky. Je předpoklad že podstatnou část profesního věku budeš bydlet po ubytovnách a v kasárnách. V případě, že absolvuješ příjicí řízení k PČR, nástupní školu a složíš zkoušku, máš až do důchodu vystaráno (pokud neuděláš průser a udržíš pendrek a moč - zatím!). V armádě uzavíráš stále nové závazky (např. na 3 roky). Tak že nemáš jistotu, že s tebou bude nový závazek uzavřen ( kázeň, nezvládnutí odbornosti, zdravotní stav, odmítnutí mise, redukce početních stavů apod.). Také záleží, jakou máš školu. Do armády berou na některé ČVO i vyučené, k PČR chtějí min. maturitu. Celkem je u PČR jedno zda máš humanitní vzdělání, nebo jsi zemědělec – inseminátor s maturitou. Základní profesní dovednosti dostaneš v nástupní škole. V armádě je široká škála odborností, tak že ti příbuznost tvé civilní školy (např. elektrotech, strojní, informatika, stavební apod.) podstatně usnadní život a zácvik na odbornost. Ne všichni vojáci se plíží maskovaní pouští, kde si vystačí s bicepsy,sborkou a rozborkou Sa vz.58. Pro službu k voj. policii jsou podmínky složitější. Předpokládám, že mají ještě velení ve Staré Boleslavi, a expositury po republice v místech posádek a voj.výcvik.prostorů. Navštiv některé vojenské rekrutační středisko(najdeš je na netu) a porovnej si podmínky s PČR ( řeči jak je to u armády super ber s reservou).

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MIKE369 10:48:24 22. 01. 2009
default.png
Já jsem taky kdysi přemýšlel o vstupu do armády, hodně mě táhla akce. Jenže znám pár bývalých vojáků a ti mi jasně řekli, jak to tam chodí. Nemáš tam jistotu, že tě nepřevelí na druhý konec republiky. Fyzicky tě vyždímou a pak odkopnou. S výsluhou tam nepočítej, pokud nemáš univerzitu obrany. Ty prachy jsou jen o málo větší než u policie. Kariérní postup tam taky asi nebude nejslavnější. Myslím si, že práce u policie je z mého pohledu jistější a hlavně mě baví. Ale záleží, kam to táhne víc tebe. Asi tak.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu S-LV 09:21:05 22. 01. 2009
default.png
Stačí se podívat kolik je bývalých vojáků u Policie a kolik bývalých poldů u Armády ....

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio