Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

těšte se na ZOPku

tak do února 2009 měli policisté s místem výkonu služby Praha na ZOPce rizikový příplatek 3000 Kč. Od 1.2. 2009 se tento příplatek snižuje na 2000 Kč. Pražáci, začněte doslova obracet každou korunu. S 13 000 asi totiž nemáte na výběr. Děkujeme, pane prezidente, za příjemné pracovní podmínky.....
DJBACON :: Datum založení: 30. 01. 2009 :: celkem 49 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu DJBACON 17:09:45 14. 02. 2009
default.png
akorát budu končit zopku v Praze. Jsem Pražák a jsem náborovanej pro Prahu. Ubytování na škole opravdu nemám. Jídlo zdarma taky ne. Se 13 000 vystačí možná mladý ucha, který ještě bydlej u rodičů. Přispěju sice něco na domácnost, ale nemusím nic jiného platit. Zatím. Ale nedovedu si představit lidi, kteří nastoupí k policii, mají dvě děti, hypotéku na byt, lízačku na auto a teď najednou po slibech při náborové kampani, kolik budou brát, dostávají 13 000. Ty argumenty¨: "co bys nechtěl, za to, že jen studuješ a flákáš se" ty mi přijdou absolutně zcestné. Na Zopku se totiž musí a nikdo si nemůže vybrat....

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu FLORENT 02:52:16 08. 02. 2009
default.png
Jedine co muzu dodat... Az nebude na najem nebo na cokoliv jineho kvuli tomu, ze je nekdo na ZOP, tak posle dopis do elektrarny, kde muze napsat: Omlouvam se, ze jsem neplatil najem, ale jsem na ZOP, kde nemam zadnou zodpovednost, mam postel a jidlo skoro zdarma a tak me neotravujte. To ze Vas ve skole tezko nekdo postreli (coze je mimochodem nesmysl, protoze ve vykonu to muze byt drban, coz se tak casto nestava a ve skole to muze byt kdokoliv z jelit co stoji vedle a drbou se natazenou pistoli) neni prece duvod, proc mit plat na hranici minimalniho platu. Beru to, ze je to precijen skola, ale tak nastavim plat ve skole tak, aby se dalo zit a ve vykonu aby se dalo zit lepe...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BEN 02:01:49 08. 02. 2009
default.png
Jen bych přiblížil,jak to chodí na ZOPce v Praze. Policisté, kteří jsou náborovaní pro Prahu si musí platit svačiny(22kč), obědy(17Kč),večeře(37) ať jsou odkudkoli a policisté, kteří nejsou náborovaní pro Prahu mají jídlo zdarma a bohužel, tito nejvíce vždy křičeli jakéže blafy to musí jist!..no kdyby to ještě museli platit jako my, tak by snad odešli od firmy:-)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARTIN-PRAVDA 12:44:53 04. 02. 2009
default.png
Ahoj, já si myslím pánové, že jak se tu přete pánové tak pravda bude někde uprostřed. Člověk, který nastupuje k policii, by měl být schopen v začátcích dopátrat se toho jaký bude mít plat a taky se podle toho rozhodnout. Není třeba si lámat hlavu za ně! Vždy budou lidé nespokojení, dokonce i lidé záměrně škodící a pomluvační, tohle všechno škodí všemu a všem, jedinou rozumnou alternativou je vstoupit do odborů, není špatné vědět k čemu jsou! Jejich možnosti jsou závislé pouze od počtu jejich členů. V jednotě je síla, hlas lidu má nejvyšší moc! Méně zášti mezi sebou a hezký den přeje Martin!

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JOSE 14:42:23 01. 02. 2009
Jose.jpg
Franta2: Ty si furt stěžuješ že jsi dostával na ZOPce málo a mezitím jsi měl vše zadarmo! Celou ZOPku jsi měl placenou a domů jsi nedával nic. To jsi musel hodně našetřit. Já mám teď tolik je teď na ZOPce a to splácíme s manželkou hypotéku 13,5tis měsíčně. A věř že si nikdy nebudu stěžovat, že mám malý plat. Když se mi to nelíbí tak se dívám na jinou práci. Možná bys to měl udělat taky.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JARDA 14:26:16 01. 02. 2009
default.png
Jose: obycejny kamenny obchod, kde jsem byl "hadr pro vsechno" a delal od nevidim do nevidim. Ale pristup sefu byl takovy, ze blaho a spokojenost zamestnancu mela vysokou prioritu. tonyk: to, ze nejlepsi kamaradi jsou ti, co chodi stejne obleceni a jezdi ve stejnem aute, na to jsem prisel uz behem te chvile, co jsem slouzil pred skolou. Vikendy, drbani, nocni, bitka UK v hospode atd. mi nevadi- s tim pocitam. btw 2 nejcastejsi duvody pro nastup k pcr u mych nove nastoupivsich kolegu ve skole jsou- 1-nemohl jsem sehnat praci v oboru, 2-slusne penize za malo prace. Jenze tohle ti nikdo do prihlasky, nebo sefovi do oci nerekne. Asi proto je tu tolik holek. Navic holky jsou v administrativni cinnosti lepsi nez kluci. A na te hlidkove je vic tech bitek, nebo psani?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu FRANTA2 00:18:12 01. 02. 2009
default.png
Jose: Víš co, nejsem u firmy krátce ani dlouho, ale tyhle velkohubý kecy si nech do hospody, polovina lidí u pčr sere na všechno a na všechny a jen se zašívá a chrápe. A teď je děsně moderní, machrovat na předškoláky, na zopkaře a na nově příchozí. Kéž by se jednou ty platy narovnaly, konečně byl o tu práci zájem a ta lenošná pakáž by se mohla vyházet, zatím to jde spíš opačným směrem...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu FRANTA2 00:13:35 01. 02. 2009
default.png
tonyk: Myslím si, že vím o čem mluvím docela dobře. Sám jsem s těma penězma vyšel, ale to hlavně díky bydlení zadarmo doma a hlavně, živil jsem jen sám sebe. Pokud má někdo rodinu a nějaké normální závazky, jako hypotéku, nebo auto na úvěr, tak si myslím, že vychází velmi těžko a že ta představa několika měsíců, kdy bude nosit domů úplně minimální peníze, ho může i doradit od nástupu... ne proto, že by to nechtěl dělat, nebo že by na to neměl předpoklady, ale prostě má i jistou odpovědnost k rodině apod. Jak jsem napsal, pokud se má k policii přijímat výběrem, tak není možný mít podmínky nastavený tak, že to může zajímat jen čerstvé absolventy po škole, kteří ještě mají zajištění doma, popřípadě lidi, kteří nejsou dost kvalitní na uplatnění se jinde a třeba mají i problémy s bydlením. Rizikový příplatek je jen další část platu, peníze jako peníze a pokud se opravdu snižují, tak je to jen další krok směrem k tomu, že se budou na ZOP a pak do výkonu přicházet horší a horší lidi.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu OO 23:36:58 31. 01. 2009
default.png
Kdyby napsal autor článku další z řady zdejších evergreenů: Sloužím osm let. Jsem v pětce a beru za to šestadvacet klacků. To by tady byl litovanej, chudáček. Všude tam, kde jsou zbraně, je vysoké riziko, tedy i na zopce. Osobně se kolegů při manipulaci se zbraní bojím víc než drbanů. Né vždy jsou zbraně jen směrem k terčům. Né vždy je rána jistoty, jen pouhé cvaknutí. Z tohoto důvodu je nějaký menší rizikáč u zopkařů OK. Co nechápu u soudobého náboru, je stoupající podíl žen. Uvidíme, zda policie časem dopadne jako školství.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu STANLEY 22:58:26 31. 01. 2009
default.png
jak si to tady tak pročítám, tak se nestačím divit. Proč mám pocit, že dneska začalo být modním trendem jenom si stěžovat a nesnažit se trochu přizpůsobit? Ale pravdou je, že to není jen u firmy. Když jsem před nějakým tím pátkem nastupoval na ZOPku, tak jsem měl taky nějakou práci, nějaké zvyky a nějaký svůj životní styl. A tím, že jsem se dal k firmě jsem ho hold musel změnit. A bylo tím i to, že jsem se z bytu nastěhoval na ubytovnu a jedl i ty "blafy" co vařili v jídelně. Každopádně tím chci říct, že i když ne všechno bylo ideální tak já sem byl v jádru spokojený, protože jsem dělal to co jsem dělat chtěl a musel jsem tomu i něco obětovat. Takový je život, když něco chci musím tomu něco obětovat aneb každá sranda něco stojí. Jinak mám takový pocit, že dnešním mladým chybím vojna jako sůl....tam ses naučil držet hubu, krok a sníst i to co bys čekal, že v životě nepozřeš. A jinak celou ZOPku jsem sloužil za magických 10 000 Kč a to jsem na tom byl ještě dobře oproti klukům z Prahy. Jinak zdá se to jenom mě nebo je to trend i jinde, že když přijdou mladí na zácvik, že si jen neustále stěžují?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio