Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

BIS

Zdravím všechny. Ne, nejsem jeden z těch, co neustále sledují filmy o tajných službách a jejichž snem je udělat kariéru ve stopách Jamese Bonda. Jsem však ještě student a právě o bezpečnostní informační službě budu zanedlouho dělat diplomovou práci. Zajímalo by mě tak, zdali je tady někdo takový, co s touhle službou měl, nebo má něco společného, nebo vlastní nějaké materiály, které by mi eventuelně mohly pomoci při práci pomoci . Za jakoukoliv, třeba i malou informaci, bych byl vděčný. Tomáš.
TOMAS2 :: Datum založení: 16. 02. 2009 :: celkem 6 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu POR-BC-KRYSTOF-GABRIELSSON 15:11:48 19. 02. 2009
por.Bc.Kryštof Gabrielsson.jpg
Kolegové to docela hezky shrnuli. Popravdě řečeno není s bisákama příliš kloudná řeč ani když s nimi přímo spolupracuješ, takže neočekávám, že se Ti někdo ozve na veřejném fóru. S pár lidma od BIS jsem chodil do školy a i když se vědělo, že jsou od BIS, tak se tvářili strašně tajemně, přitom dva z pěti byli jenom obyčejná ostraha (vnitřní) budov BIS. Každopádně za tím nehledej něco příliš tajemného. Převážně se jedná o skrytý monitoring (lidský, technologický apod.)ve skupinách lidí či oblastech, které se dotýkají "vyšších zájmů".

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu TOMAS2 18:21:28 17. 02. 2009
default.png
Když se na to tak zpětně dívám, tak to zdá se malinko neohrabané bylo, ale rozhodně to není tak, že bych z někoho "tahal" informace nebo si dokonce myslel, že někdo, kdo tam dělal nebo dělá a je tak vázán přísahou přijde a hodí mi sem na sklo příběhy, o kterých mluvit nemůže, to ne. Spíš jsem chtěl takové ty základy, jak ty si ostatně pochopil, jména, kde zkruba bych měl hledat atd. Chtěl jsem přidat i email, ale z předešlých zkušeností, kdy byla moje schránka zahlecna emaily typu "proč se ptáš na takový trapný věci ty debile?" jsem si to odpustil poněvadž tohle fóru čtou opravdu zvláštní individuálové, mimo jiné samozřejmě. ;) Díky tobě i Bajrasovi za užitečné info.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BINGO 15:40:29 17. 02. 2009
default.png
Byl by blázen, kdo by ze službami měl někdy něco společného a na takový "inzerát" se ti ozval, navíc na veřejném fóru. Studuj otevřené zdroje, tam toho v najdeš víc než dost. A když se podíváš na kariéry mnoha bývalých a současných vedoucích funkcionářů, pochopíš z toho víc než dost. Projdi si články v Spurného v Respektu, Slonkovou v HN a na Aktuálně.cz a něco je i od jiných autorů. Projdi si kariéry, kauzy a průsery Růžka, Kadlece a dalších, dej si dohromady kdo je tlačil nahoru a kdo je drží nad vodou, mrkni jak zatočili s dustojníky jako byl Hrubant, nebo Hučín a jejich kauzy si důkladně progoogluj a budeš mít materiálů dost a dost a také poměrně jasnou představu, jak to tady funguje. Pokud odmyslím varaintu, že tento tvůj inzerát je provokačka, tak ten kdo, se ti tady s něčím konkrétním ozve je buď blázen, nebo pokus zjistit, proč tady zkoušíš takto, maličko neohrabaně, tahat informace z těchto oblastí.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BAJRAS 13:49:49 17. 02. 2009
Bajras.jpg
a poslední zpravodajskou službou je VZ, kterou nalezneš na stránkách vzcr.cz. Více informací o zpravodajských službách v zahraničí na uzsi.cz/cz/zpravodajske-sluzby.html

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BAJRAS 13:46:41 17. 02. 2009
Bajras.jpg
další zpravodajskou službou je UZSI, která je ovšem rozvědkou, nikoliv kontrarozvědkou, jako BIS a získává informace mimo území ČR. Více na uzsi.cz

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BAJRAS 13:44:03 17. 02. 2009
Bajras.jpg
bis.cz Předpokládám, že uvedené stránky jsi nalezl, ale k dalším informacím se dostaneš nejlépe na nich. Zákon č. 154/1994 Sb. o BIS, zákon č. 153/1994 Sb., o zpravodajských službách a spoustu dalších informací. BIS se týká také zákon o služebním poměru č. 361/2003 Sb. Přeji úspěšné zvládnutí práce a její obhájení. B.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio