Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Být či nebýt policistou?

Může mi tady někdo opravdu seriozně napsat,co mně čeká po nástupu k policii?Jsem asi naivní mi říkají v okolí, mám slušně placenou práci v kanceláři, jsem VŠ (humanitní směr)je mi už 35 a přesto mně láká jít k PČR do skupiny kriminální policie a vyšetřování.Láká mne to, asi z přesvědčení.Nemám známé u plicie,tak uvítám každý postřeh,toho negativního jsem už četl mraky.Samozřejmě, že nechci zůstat na ulici za 15 čistého, ikdyž je mi jasné, že začátky budou těžký,nemám představu jak se bude plat dál vyvíjet, nějaké postupy a tak.Délka ZOP pro VŠ údajně je kratší? Děkuji za názory.
JAPET72 :: Datum založení: 11. 02. 2008 :: celkem 24 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu HONZAS 13:21:59 08. 10. 2008
default.png
Teda ty tam radsi nechod, takovych vycuranku je na MV CR uz hodne. Policie potrebuje ferovy lidi, co nechteji prave jit na MV CR, mozna tak chteji delat odborne nejakou zamerenou praci, vysetrovani a tak, ale ne dalsiho "papira" na ministerstvu. Naopak tam by se melo tak min. 20% vyhodit, tam je velky nadstav, u policie je podstav.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu OO 10:31:24 08. 10. 2008
default.png
Ahoj Tomáši, snažím se si výplatu zasloužit. Moje práce vypadá podle toho s kým sloužím a kdo zrovna dělá dozorčího. Jinak k policii jsem nastupoval s představou, že budu dělat to, co mi řeknou. Nedělal jsem si nějaké velké iluze o tom, že mě budou dvákrát denně povyšovat, tak jako kolegu z Náchoda. My sice neděláme to, co Tebe ubíjí. Chápu Tě ale, protože máme na starosti také spoustu hovadin, co s heslem pomáhat a chránit moc nesouvisí. Ber to tak, že za roznášku dopisů máme nástupní plat 16 tisíc čistého, zatímco pošťačka to dělá celý život za 9,5. Riziko při tom podstupují též. Měj se hezky

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu TOMAS-R 00:05:29 08. 10. 2008
default.png
Nechci se tě dotknout, ale vzhledem k tvé praxi u PČR bych řekl, že ještě trošku "trpíš" nováčkovskou deziluzí... Mě taky ta práce zpočátku bavila (asi první rok a půl-byl jsem na ZOP jen 3 měs.+3 měs. praxe), ale až zjistíš o čem ta práce skutečně je a to že budeš dělat pošťáka s doručenkama, budeš dělat likvidátora pojišťoven, kdy něco nafotíš, namaluješ, napíšeš omč a pak stejně odložíš.... (těch věcí je spousta a je zbytečné to tady rozepisovat, protože většina lidí co to tady čte tak ví o co jde), tak potom sám poznáš že ta práce od které sis tolik sliboval není to pravé. To je taky podle mě jeden ze současných problémů... zatímco v "civilní" práci je "syndrom vyhoření" dejme tomu po 10 letech tak u policie podle mě už po třech... (PS. mám odslouženo ty tři roky, tak to vidím sám na sobě)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu OO 20:40:42 07. 10. 2008
default.png
Ahoj kriminalistko, všichni všude nadávají na všechno. Tak to musíš brát. Pravda je nějak v půlce. Já jsem nováček, který nastoupil před půl rokem,jako mladý perspektivní inženýr. O policii jsem také vůbec nic předtím nevěděl. Největší obavy jsem měl z despotických a hloupých nadřízených, jak se tady všude píše. Ve skutečnosti jsem poznal schopné lidi s přirozenou autoritou. Kolegové jsou normální. Někteří mají pracovní morálku větší, jiní menší. Stejné je to u znalostí. Někdy nebudeš vědět, co dřív. Na druhou stranu dost často budeš půlku služby poslouchat starý mazáky, jak chrápou tak, že to vypadá, jako kdyby se měly každou chvílí udusit. Blbé jsou přesčasy, ale všude to je jinak. Nikdy sto pro nevíš, kdy příjdeš domů. Největší mínus je poměrně veliké riziko. Nebezpečná je jeho záludnost. Uděláš 5000 kontrol osob úplně v pohodě a 5001 do Tebe vrazí kudlu. Svým přípěvkem nechci nikoho naštvat, jenom se snažím pomoci zájemcům o naší práci v jejich rozhodování. Týden před nástupem jsem totiž narazil náhodou na tyto stránky, přečetl jsem je úplně celé a vyděsil jsem se z toho. Za půl roku služby jsem svého skutku ještě nelitoval a dost lidí z civilu mi docela závidí. Slunce v duši:)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu KATANAI 12:16:27 07. 10. 2008
default.png
Jsem studentkou gymnázia a již pár let uvažuji o následném studiu kriminalistiky! Slibovala jsem si od toho dobrý plat, zajímavou práci i studium samotné.Upřímně!Jsem v šoku, když si čtu Vaše příspěvky!-uvrhlo mě to v zamyšlení, zda má vůbec smysl chtít být policistou! Má vůbec žena šanci se dostat u policie na post vhodného platového ocenění a práce?Slyšela jsem, že je možnost se dostat i na ministerstvo... Děkuji za názory

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu LUKAS-HEINZ2 00:48:52 12. 05. 2008
Lukas Heinz.jpg
Nechtěl sem aby mně někdo podezříval s podjatosti a tak jsem do statistiky zahrnul i rektální alpinisty s vysokým osobním ohodnocením. :-D A teď vážně pokud pracuješ u kriminálky jsi v 6TT a máš odslouženo 30 let a tvrdíš, že jsi nikdy 30 tis v čistém neměla, pak máš zřejmě pravdu. Asi jsem správně neuvedl, že jde o nejzazší hranici platu kriminalisty v dané TT.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu VLASTA 23:33:56 11. 05. 2008
default.png
u Tvého příspěvku v odkazu b.) je pravděpodobně chyba, nemělo být 30 tisíc hrubého? Nebo se mýlím já, no nevím, ale V 6TT, po 30-ti letech služby, ve výkonu, jsem Tebou uvedené v čistém neměla. Vlasta

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu LUKAS-HEINZ2 00:54:38 11. 05. 2008
Lukas Heinz.jpg
V současné době je situace u Policie ČR velmi špatná. Obecně pokud jak říkáš je ti již 35 let, máš slušně placenou práci v kanceláři. A pokud máš k tomu dobrý kolektiv a slušného šéfa, pak bych na tvém místě asi neměnil. Jde o to jakém jsou tvé představy práce u Policie resp. u SKPV. Pokud mi sdělíš své představy a představy o tom co je slušný plat, pak se můžeme bavit konkrétně. Všeobecně má práce u SKPV tyto charakteristiky: a.) Především stohy administrativní práce. Takže pokud jsou tvé představy ve stylu Kriminálky Miami, nebo Cobra 11 budeš velmi zklamán. Policie ČR má specializované útvary i pro sledování pohybu osob, nákladů, vozidel apod, takže skutečně půjde především o přehrabování se ve spisech. Občas po mnoha měsících práce proběhne nějaký zákrok, kde v podstatě budeš zase jen asistovat. Samotné zajišťování pachatelů trestné činnosti zase provádí specializované útvary. b.) Pokud mluvíme o platu kriminalisty řekněme v 5té nebo 6té tarifní třídě pak ten se pohybuje maximálně okolo 30 tisíc čistého měsíčně, ovšem počítej spíše s menší částkou. Do toho musíš započítat poměrně hodně neplacených tzv. zelených hodin, které ačkoliv ti budou tvrdit opak, snižují měsíční průměr. Spousta šéfů totiž vykazuje bezplatné hodiny do fondu odpracované doby. Čím víc tedy budeš pracovat tím méně peněz dostaneš. Pokud sdělíš nějaké konkrétní představy můžeme o tom diskutovat dále

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DREXA 22:14:29 10. 05. 2008
Drexa.jpg
Jinak pro zájemce, je to popsané v § 7 zák. č. 361/2003 Sb. ;-)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DREXA 22:10:37 10. 05. 2008
Drexa.jpg
Dovolím si ti oponovat. Jen jsi nepochopil (já jsem to tedy neupřesnil), jak to bylo myšleno. To, co jsem napsal, jsou minimálně odsloužené roky,kdy můžeš na danou hodnost (pokud se nejedná o nějakou vyjímku). Já mám odslouženo 2 roky a cca 9 měsíců a nemůžu dostat hodnost praporčík. To NEJDŘÍV po třech letech. Nebo klidně po deseti ;-)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio