Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Základní odborná příprava a praxe

dobrý den, moc by mě zajímalo, jak je to ted se základní odbornou přípravou a praxí? Nikdo mi ještě pořádně nedokázal odpovědět,zda je ZOP na 9 nebo 12 měsíců. A jak dlouho trvá potom ještě praxe. Někde jsem dokonce četl i 6 měsíců. Víte mám malé dítě a manželku na mateřské..tak je to trochu problém, rok a půl být někde na škole. Můžete mi prosím někdo napsat jak to tedy je? A zda se praxe vykonává v místě bydliště ( v místě nástupu) nebo se zase spí někde po ubytovnách. Předem moc děkuju.
MEG :: Datum založení: 12. 02. 2008 :: celkem 14 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu LENTILKA 09:12:58 07. 03. 2008
default.png
chci se zeptat.v jaky mesic zacina zop, ktera je ted momentalne na 9mesicu. nebo je jedno kdy uchazec nastoupi do skoly.zajimalo by me to.diky za odpoved.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu RIMIK 22:45:23 29. 02. 2008
default.png
lidi to vam muzu rict uplne presne, 12 mesicni holesov skoncil behem co koncil v listopadu minuleho roku a ted je uz to zkracene na 9 mesicu a to uvazujou ze skusi jeste vic, ale zatim to je na 9 mesicich. pak je jeste 2 mesice praxe a pak jeste praha, kde si muzete uz zazadat o vyjimku

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu 727J 20:32:12 18. 02. 2008
default.png
U policie jsem bezmála rok a ZOP v nedohlednu, prej nejsou lidi, tak musím sloužit za školní peníze. Navíc mám jít na ZOP pouze dálkově pro lidi s VŠ a ta se jaksi ne a ne otevřít (bodejť, když je nováčků s VŠ tak málo). Tak takhle jsem si to opravdu nepřestavoval! Je to fakt děs, už skoro rok s titulem Ing. umývám auta. Asi se na to brzo vy*eru. Fakt hrůza.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu SVED 16:27:22 17. 02. 2008
default.png
Asi je to pro spoustu lidí nevhodné, teda u nás v ČR, u sousedů to je normální a nikdo se tomu nediví, ale to je jedno, jelikož jsem viděl několik nových mladých kolegů, kteří mají potetované předloktí a v létě asi v košili s dlouhým rukávem chodit nebudou. Takže s tím dodržováním zákazu to asi tak horký nebude. Nejhorší je, že bude hůř!

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DENNIS 18:24:59 16. 02. 2008
default.png
Proti tetování nic, ale v uniformě je viditelné tetování 1/nevhodné 2/zakázané (otázkou je, jak moc se dnes dodržuje)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JOHNNY 16:58:06 16. 02. 2008
default.png
Já sloužim v Praze a dostal jsem včera rozkaz do ZOP a máme jí na 9 měsíců+praxe po ZOP v Praze na dva nebo tři měsíce,tak takhle teď to je.Ale myslé ,že i mimopražský jí mají v Praze,ale to nevim jistě.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu SVED 14:16:08 16. 02. 2008
default.png
Souhlasím s Tebou, je to hrůza, co se děje na ZOPkách, když jsem tambyl já, tak maximálně na pivko a nesměl jsi to pehnat, protože ráno byl už nastartovaný Dräger. Jen se Tě chci zeptat, co Ti vadí na tetování?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu NESPOKOJENY-POLICISTA 22:22:12 15. 02. 2008
default.png
Požadované informace by jsi měl přece dostat minimálně na náborové lince, případně na náborovém centru! Nebo snad někdo nekoná svou povinnost? Ona je totiž pravda taková, že při náboru neříkají vše co je pravda, ale jen to, co se jim hodí, aby platilo heslo: "když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají"!!! Tak to pokusím shrnout: ZOP je zkrácena na 6 měsíců (čtvrtletní nástupní termíny). Poté budeš absolvovat takzvanou řízenou praxi v délce 3 měsíců, pravděpodobně na 99% v Praze. V Praze zjistíš, že není vše zlato, co se třpytí. Realita ve výkonu je hodně vzdálená teorii ve škole! V průběhu řízené praxe budeš bydlet na některé ubytovně MV, samozřejmě na náklady státu. Poté ještě rok Ti budou platit ubytovnu, a pak milej-zlatej, dále pěkně za své vydělané penízky budeš bydlet na nějaké smradlavé ubytovně s ukrajincema!!! Minimum za tu ubytovnu dáš 2000,-Kč, ale spíše ještě víc! Cestovní náklady v průběhu školy budeš mít propláceny, ale pozor, od nástupu k této "firmě" dostaneš schválené proplácení cestovních náhrad jen na 3 roky!!! Zdůrazňuji na 3 roky, a jen jednou měsíčně!!! Takže dobře přemýšlej a počítej, než se "upíšeš". Až Tě bude Policie mít ve svých řadách, budeš už jen číslo 31xxxx a nebudeš pan ......., a budou s Tebou šéfové také tak jednat. Jestli chceš sloužit pouze doma, pokud to nemáš v žádosti o přijetí VÝSLOVNĚ uvedeno, domů se jen tak nedostaneš!!!!!!!! Po absolvování školy (ZOP) do půl roku zjistíš, že pravda je jiná, než kterou Ti slibovali při náboru. Pokud máš VŠ bezpečnostně právního směru, budeš mít ZOP v délce trvání 10 týdnů, pokud máš jinou VŠ, půjdeš na ZOP na 12 týdnů. Zde se vyšlo vstříc vysokoškolsky vzdělaným uchazečům, pravděpodobně mají patent na rozum a trápení v 6-ti měsíční ZOP by bylo u nich zřejmě krokem zpět, čili asi lépe a rychleji vstřebávají výuku a jsou rovnou hotoví kriminalisti jen mávnutím proutku! Hopem s nima do mordparty!!! Mimo jiné bych Ti rád sdělil, že Tvůj plat v průběhu ZOP bude +/- 13000,- tvrdých českých korun a po ZOP zhruba o 3000 víc po dobu 3 let, než budeš přijatý, po složení tzv."učňovské zkoušky" na dobu neurčitou (nezaměňuj se zkouškou po ukončení ZOP). Samozřejmě že plat je ještě odvislý od přiznaného rizikového příplatku. V těch číslech nahoře počítám s průměrným dvoutisícovým rizikovým příplatkem. V Praze je samozřejmě vyšší, a na nějakém malém městě nižší! Ještě máš zájem vstoupit k Policii?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DENNIS 09:57:59 15. 02. 2008
default.png
U PČR jsem, nyní již začínám říkat bohužel... Na personálním ti to neověřim... klasická česká lenost ;-) stačí když si tam zavoláš, nebo použij "horkou modrou linku" náborové kampaně

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MEG 07:36:57 15. 02. 2008
default.png
Dennisi, ty jsi nejspíš u policie, vid? a nemohl bys mi to prosím ověřit na perosnálním, jestli je to fakt pravda...jak dlouho trvá škola a praxe mimo domov...byl bych fakt rád, já jsem nyní v zahraničí,tak je to docela problém...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio