Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Služba cizinecké policie

Dobrý den drazí kolegové, rád bych se zeptal jaká je práce u cizinecké policie, nedávno jsem tu četl příspěvek, kde to bylo vylíčeno až moc růžově, samozřejmě tomu nevěřím. Také bych se rád zeptal jestli se do SCP přijímají noví policisté (z důvodu vstupu do Shengenu a rušní hraničních přechodů). Momentálně jsem na ZOP v Brně(takže spíšu práce v jihomoravském kraji) a jsem zařazen na Službu pořádkové policie. P.S. nerad bych seděl JENOM v kanceláři a vyplňoval papíry - samozřejmě že se i administrativně nevihnu, ale raději bych byl v terénu.
MAREK_PCR :: Datum založení: 02. 03. 2009 :: celkem 15 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu ROMULUS 21:09:20 23. 03. 2009
default.png
JW Krajské město to není a to je právě ten problém. Tam kde jsou policisté třeba tak nejsou. A na malých místech je jich sroceno mnoho a proto pod lampou je velká tma. Bohužel je to opravdu v systému jak říká VB.Pro vás kolego VB jen jedno. Vše se odvíjí od vedení a to současné v některých oblastech je nesystémové a špatné. Možná je to i tím, že na vrchol přichází lidi z místního oddílu a potom dojde k jakémusi uspokojení. Myslím si, že je třeba to přehodnotit a na vysoké posty by měl přijít někdo od jinud z jiného okresu, nebo kraje. Protože potom se hledají chyby, kterých se místní dopouštěli, ukazovali na chyby jiných a nyní je stejně dělají. Plný souhlas s tím, že víc policistů i z cizenecké je třeba ve velkých městech. Ta doba, že když jsem z místa A,tak tam musím i sloužit je přežitá a nevede to k ničemu. Víte chtěl jsem spíš ukázat, že je ještě mnoho těch kteří si přijdou je pro výplatu. Plně respektuji kluky a dívky (ženy) co opravdu makají a jsou pro svou práci zapáleni a všem takovým přeji jen to nejlepší. Osobně mně štve, když vezoucí se. Si právě s dělníků dělají legraci, závidí a znechucují to všem okolo a ještě dostávaj od vedení tučné odměny tomu říkám hnus. Jinak nevím, kde sloužíte, ale organizační struktura oddělení Cp je jednoduchá a když se podíváte na jakékoliv intranetové stránky útvarů CP tak to uvidíte a z počtu šestek vám bude zle.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu J-WAYNE 13:30:56 23. 03. 2009
J.Wayne.jpg
to by mě tedy zajímalo kde sloužíte.. krajská města to nebudou:o) u nás když se sejde celá směna tak má 4 lidi včetně ds :o)u vás máte 6tř.?? u nás co si chytneš nebo sloví kluci z obvodu,ppo nebo městské, to si uděláš, žádné zpracovatele jak to vyznívá z toho co jsi napsal nemáme a nikdy mít nebudeme.. nejsou lidi:o(

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu VB 20:31:14 22. 03. 2009
default.png
o mé radě píšeš, že obsahuje opravdu zcestné myšlenky, a pak je rozvineš na dvě stránky. K tomu, co jsi napsal, jsem předtím nenašel chuť. Přece jenom mám pár kolegů, pro které dělat si, co chtějí, známená lovit drbany, i když jsou pak ostatním k smíchu. Do svého vedení se také nenavážím, protože je to chyba systému a to Naše se celkem snaží občas připomenout, že jsme v práci.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ROMULUS 18:11:22 22. 03. 2009
default.png
Nebudu souhlasit s názory VB ty jsou opravdu zcestné, ale generační špunt má v něčem pravdu. Po odchodu s hraničních přechodů se cizina hledala a nacházela systém. U útvaru kde jsem se po roce práce vykristalizoval podivný systém a chci věřit, že jinde to tak není.Do služby si mnozí chodí dělat co chtěj. Vedení, které zde bylo vymyslelo systém dělejte si co chcete, ale hlavně v osm ráno i večer ať jste pryč.Takže od té doby si policisté určují náplň dne samy. Nikdo s vedení neúkoluje a neistruuje policisty co mají dělat a co si představují. Tak kdo chce slouží kdo nechce zůstává na oddělení a tak máme dva lidi na DS,dost dobrý co. Šestkaři jsou jen na papíře,poněvadž ze čtyř jsou schopni dva a ti na vše nestačí. Kdo chce naplánuje si službu tak,aby si vyřídil své věci a služba jde stranou. Dokonce to došlo tak daleko, že někteří otrlí si jezdí o noční spinkat domů. Akce, které jsou celostátně, nebo vyšším velením plánované se udělají tak jak má být no a potom se opět jejde po svým. Jak se tady psalo o velkým rajónu, to je pravda, ale kdo v něm co dělá. Velikost slouží některým k výjezdům na pěkný výlet. Takže se nedivím, že někteří kolegové s obvodů na nás spílají a je to právem. Dnes totiž mnozí mladší kolegové z ciziny odchází právě na obvod s těch důvodů, že se na podrazy, kamufláže, vlezdoprdelkování a hlavně zakrývání průšvihů starých kamarádů nemohou dívat. Po starým vedení zbyl způsob, že ti co nedělaj dostávaj na odměnách víc než ti co dělaj a snaží se a tak to nikoho nebaví aby flákač byl hodnocenej nejlíp ze všech jen proto, že je za dobře s celým vším vedením od spoda na horu. Všemu nasadilo pravou barvu podivné výběrové řízení, kdy se sice hlásilo dost lidí, bylo uskutečněno, ale stejně to dostali lidi kolem sterého vedení. No a co ještě je podivné, že si s oddělení dělají rekračku lidi s oblasti a tak v době prázdnin ještě nesmíme rušit kamarádičky mocipánů rušit, aby měli o prázdninách klid. Tak to vidím já a je to denní náplň a jde o pěkně velkej švindl. Co by jinde za to dali aby byl stav 40. policistů na rajon a téměř denně 6 až 8. ve službě, ale bohužel tady kdo chce dělat normálně nemá šanci. No a ještě jedna kuriozitka mnozí končí službu panáčkem jak to zvládli. Doufám, že to je stav jen jednoho oddělení a že jinde se máte pracovně líp, tady to snad jednou vybouchne. Jen lituji mé současné vedení, neboť všichni předchůdci jim tady zanechali stav opravdové nouze. Ti staří dnes sedí na pěkně teplých flecích a všem nám tady se smějí jakej stav nám zanechali. Tak jaká může být potm zpětná kontrola, když to zkrátka nejde. Poněvadž vyšší velení dnešní OŘ vzešlo odtud.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu VOSAY 13:37:55 06. 03. 2009
default.png
J.Wayne: Jak čtu ve tvém příspěvku, tak koukám, že u nás jsme na tom ještě hodně dobře, co se týče počtu lidí. Musím ti dát za pravdu, že odchodnost za poslední 2-3 měsíce byla docela značná a to jen počítám naše ObŘ. Generační špunt: Asi nejlépe jsi vypíchnul jaký asi mají názor někteří kolegové, nejvíc jsem se zasmál u "auswajzů". My jsme na tom ještě teoreticky dobře, máme rajón jen jednoho okresu, ale jsou ICP, které mají dva a jak psal Wayne dokonce tři okresy!! Akce jsi také trefil, pořád se něco děje nebo připravuje ať s Celní spravou, Úřadem práce, ČOI, Odbor pro dopravu atd. Taktéž hodně stěstí a úspěchů

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu GENERACNI-SPUNT 00:26:18 06. 03. 2009
default.png
.... prosím tě, už se konečně podívej na systemizaci ciziny a její pracovní náplň (ICP), a snad konečně zjistíš ve kterých městech ( příp.pohraničních objektech) zůstala cizina. A jak má velký rajón. A také jak často jsou veleni na různé razie a dopravní akce s ostatníma složkama( teď nemyslím cizineckou agendu, povolování pob.a pod.). Co se týká zařazení do STP (služ.tělesná příprava) tak jsou na tom stejně jako ostatní uniformovaná policie (ať už vyžraní nebo vychrtlí)! Někteří „mistři světa“ z OOP stále vidí pasováky jak v boudě na hraničním přechodu štemlují „enderácké auswajzy“ a válejí si šunky! Jestli zde nějaký „kretien“ píše jak se má u ciziny dobře, tak mu jistě Husák velmi rád ještě nějakou zábavu najde!

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu J-WAYNE 23:29:19 05. 03. 2009
J.Wayne.jpg
Divím se, že se stále najdou jedinci u PČR, kteří se do ciziny navážejí i když o té práci nic neví, já také nekritizuji kluky z obvodů, naopak vážím si jejich práce, stejně jako kluků u jiných služeb.. každá služba má svoje specifika.. Cizina těžko bude zeštíhlovat, protože jen u nás je stav celého Obl.ředitelství 63 z původních plánovaných 110lidí, v současnosti je na směnu 4-5 policistů včetně vedoucího směny (DS)(to je stav bez dovolené,nemoci,školení) a máme na starost území krajského města a 3 okolních okresů. Když je to u nás takové skvělé divím se, že je u nás taková odchodovost.. :o) A to jak do civilu tak k jiné službě.. Ono je to papírování u ciziny trošku na hlavu a někteří to neskousli a raději odešli do civilu. K poznámce, že na cizině se hloupne a tloustne-nevím, kde jsi na takovou hloupost přišel.. hloupý je ten kdo chce být hloupý a tlustého policistu tady nenajdeš ani jednoho :o)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu VOSAY 21:30:44 05. 03. 2009
default.png
Taky Tě zdravím, takže asi víš o čem mluvím a 100 lidí na ICP je již dávno ta tam. Určitě máte též nemalé pole působnosti a jet na pobytovou kontrolu či jinou součinnostní "akci" do většího objektu ve 2 lidech je nemyslitelné. Jinak hodně štěstí u SCP

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DRAK 21:08:54 05. 03. 2009
default.png
No vidíš kolego vás je alespoň 8 ve směně, u nás na ICP je to 5 policistů i s vedoucím směny a to jsme ICP na Oblastním ředitelství.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu VOSAY 12:25:05 05. 03. 2009
default.png
To máš sice asi pravdu a důvod ke lhaní určitě také nemají, je pravda, že jsou dny, kdy je klid a zase opačně. Jde taky o to jak velkou oblast má nastarosti vaše ICP určitě ne jen město o kterém píšeš. V našem případě si nemyslím, že +- 35 policistů na okres, kde je 5 OOP není zase takový nepoměr a to také nejsme zrovna region s továrními zónami apod. Ten počet je i s vedením, takže ve výsledku jsme ve směně o nějakých 8 lidech, do toho má někdo školu, školení, dovolenou, nemoc atd. takže se vyjímečně sejdeme kompletní. Takže jak jsi psal 100 lidí "čáru" už opravdu nehlídá. Ten přechod z OOP byl taky trochu ironie a jen odpověď na to, že si lidi chodí na cizinu odpočinout, u nás je to pravý opak, už z toho důvodu co jsi napsal.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio