Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Jak je u policie ?

Od platnosti nového zákona si u policie nijak nemůžeš finančně pomoci, protože 150 hodin přesčasu zadarmo (v současné době je tento přesčas dokonce plánován), svátky, soboty, neděle, noční, vše už započítáno v tarifní mzdě, v praxi to vypadá tak, že před tímto jsi měl 4x noční za měsíc, nyní tak 10-12 nočních, dále ti vedoucí nedá vyšší plat. třídu protože jsou početní tabulky na tyto třídy, tak že se čeká až se uvolní tabulka pro tebe, pokud patříš mezi oblíbené, pokud tedy nastoupíš k policii počítej, že minimálně 4 roky budeš brát okolo 18 000,- čistého, ještě můžeš získat osobní ohodnocení, ale na tohle je dlouhá řada a bez análních zkušeností to nedostaneš
NEMO :: Datum založení: 14. 02. 2008 :: celkem 2 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu GOOR00 23:17:22 21. 02. 2008
default.png
Tak od účinnosti nového služebního zákona se přesčas plánuje normálně ne až v poslední době. To že si měl 4x měsíčně noční buď rád, nebylo to všude. 18tis. čistého na 4 roky je nějak moc, ale já sem měl prvního 1,5 roku 9,5tis. takže seš na tom dobře. A co se týká osobního první osobní sem dostal po 4 letech a to 300kč pokud chceš větší musíš většinou na kraj na okresu se na ty dole moc nedostane.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BRIAN 11:03:02 15. 02. 2008
default.png
Navíc je tady nejistota a to ta, že má docházet ke slučování okresů, byť je obyčejný policista na obvodě ze všech stran ujišťován, že se pro něho nic nezmění - nevěřím! Co se týká vzdělání, nemám nic proti zvyšování vzdělání, ale neměl by to být důvod toho, že obyčejná "praktik", který začal na ulici a má letité zkušenosti MUSEL studovat, aby mohl zastávat vyšší funkci. Tímto mám na mysli zejména přechod obvod-SKPV. Co se týká ohodnocení. Nejprve trochu obecně. Policista se jednou za rok hodnotí a to tak, že se nejprve ohodnotí sám, pak ho ohodnotí vedoucí a poté se to porovnává. Na základě výsledků, které dosáhl se stanoví výsledek. Myslím si, že u policie ještě není doba nato, aby toto hodnocení bylo objektivní. Na prvním místě jsou vždy hmatatelné výsledky: 1. objasněnost (čárky), 2. vyhledané tč, 3. pokuty, 4. alkoholy. Toť vše. Jestli se ptáte, zda se nějak hodnotí prevence, spokojenost občanů, klid v daném rajonu atd, nato se moc nehledí. Možná někde ano, ale nevím o tom. No a s tím jde zároveň i to osobní ohodnocení. Velkou část vedoucích moc nezajímá zda chodíte do práce včas, nemáte problémy, jste ochotný, pomáhate ostatním atd. Ano, ve formuláři hodnocení tam tyto kolonky najdete, ale v reálu se nato moc nehraje. Aspoň zatím. Peníze. O tom se toho tady napsalo už hodně. Je těžké vysvětlovat někomu v civilu, proč máme dle nich tolik peněz, když tito lidé jsou neustále masírováni sdělovacími prostředky o našich "velkých " platech a výhodách. Navíc když se k tomu přidá i vyjádření našich nejvyšších nadřízených, pak je to zcela nemožné. Kdo chce pochopí, kdo nechce nepochopí. Ještě na závěr. Policie se nenachází v dobré formě, ikdyž navenek to tak nevypadá. Pořád nám je vnucováno, že policie je jako firma. Ale to policie nikdy být nemůže. Jsme represivní složka státu, to musí tak být. Ještě dlouho nebudeme v oblíbenosti na horních pozicích a to pořád zčásti díky historii. A ještě něco. Současná náborová kampaň - prosím nelžete lidem, kteří se hlásí jako zájemci o službu. Pošlete je nejprve na základní obvodní oddělení, ať vidí jaká je skutečnost. Ať nenastupují k policii s ideály z amerických filmů. Zklamání by bylo o to horší.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio