Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

pomóóóc

Dobrý den, chtěl bych poprosit všechny o pomoc! V září loňského roku jsem jel ráno autem do práce a do cesty mi vběhl bělorus. Resp. mi skočil na auto. Běloruse odvezli do Motola po vyšetření do Bohnic a nakonec byl předán otci do domácího léčení,který jej ihned nechal převést domů do Běloruska. Na mé straně nebylo zjištěno žádné porušení zákona. Policie nemůže provést sepsání protokolu s bělorusem,protože je fuč a pochybuju, že se sem někdy vrátí, proto se případ ODKLÁDÁ. Na mém vozidle vznikla škoda cca 80 000Kč, což je pro mě jako mladého kluka opravdu velký peníz a chtěl bych částku zaplatit. Pojišťovna mi nic nedá, protože nemám havarijní pojištění. Tak nevím jakým způsobem a pokom mám vymáhat peníze za vzniklou škodu.Je to hodně nespravedlivé,když Vy za nic nemůžete a musíte za to platit. Prosím Vás všechny kdo má podobné zkušenosti o pomoc! Předem velmi děkuji. David C.
DAVE :: Datum založení: 08. 03. 2009 :: celkem 26 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu GOOR00 14:37:38 31. 12. 2009
default.png
BARRAND [2009-03-12 13:51:53]:
Ono jde spíše o to, že znění zákona je jedna věc a tu si kdokoliv přečte, ale výklad a návaznosti zákonů si už běžný člověk dohromady nedá. A proto nevidím jediný důvod, proč široké veřejnosti neosvětlit nějaká úskalí, která zákony vytvářejí. Myslím si, že tady policie není jen pro ty 2 hesla, která nám pár šašků vymyslelo na dveře od auta.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BARRAND 13:51:53 12. 03. 2009
default.png
ale je to i o tom, že jak tady píší jiní, i my jsme prostě normální lidi. a umíme si najít, co potřebujem. tak proč takhle schopní nebo spíš ochotní nejsou i ti ,,normální´´

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ZRUŠENO NA ŽÁDOST UŽIVATELE 13:50:12 12. 03. 2009
default.png
v podstatě naprostý souhlas... bohužel, ale proto i já dělám vyjímky a snažím se poradit, když vím,zákony jsou u nás tak složité a mění se tak často, že normální člověk, byť bude chtít znát podstatu zákona, se v něm stejně nevyzná.. proto asi nezbývá než býti více-méně trpěliví .-) jsem vždy rád, když jdu na úřady a někdo mi pomůže, byť nemusí, než se stresovat..ale jinak ten, kdo je líný a hloupý k tomu, nemá u mě šanci... viď honzade...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BARRAND 13:45:06 12. 03. 2009
default.png
ač jsou tyto stránky stvořeny pro policisty a jejich život, poslední dobou mi to tady přijde víc jako právní poradna pro občany a zdarma...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BARRAND 13:42:28 12. 03. 2009
default.png
už na střední nás jako základ učili tuto větu: neznalost zákona neomlouvá. A s tím souvisí i právní vědomí občanů této země. Mizivé...bohužel.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ZRUŠENO NA ŽÁDOST UŽIVATELE 12:12:47 12. 03. 2009
default.png
ještě bych viděl u srážky s Pendolinem jeden problém... místní odpovědnost... to Pendolino jezdí na dlouhý tratě, a tak velký obvody nejsou .-))))))))))) nebo, že by šlo o černého pasažéra, a bylo by to v kompetenci ČD? .-)). (jen na odlehčení)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ZRUŠENO NA ŽÁDOST UŽIVATELE 12:03:42 12. 03. 2009
default.png
pokud by došlo ke střetu na úrovňovém křížení dráhy s vozovkou, šlo by o nehodu, pokud by došlo ke srážce vlaku s osobou v koridoru dráhy, vyšetřovalo by se to jinak...ale to už je mimo mísu a mé znalosti .-))

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ZRUŠENO NA ŽÁDOST UŽIVATELE 12:01:57 12. 03. 2009
default.png
to, že se jedná o pokus sebevraždy se musí prokázat.. že tam byl úmysl... pokud se to neprokáže, bere se to jako dopravní nehoda, kdy dotyčný porušil jako chodec nějaké ustanovení... to, že o tom mluvil otec dotyčného, může být indicie, ne prokázaný fakt. Nehledě, že pravděpodobně ani tímto případem by se kriminálka nezabývala, toto potvrzuje i ta skutečnost, že si na místě případ nepřevzal vyšetřovatel. U nás by se tím zabývalo jen obvodní oddělení. Ale jinak odbíháš od podstaty věci, policie, ať by se tím zabýval kdokoliv ti prachy nevysoudí.. jestli chceš náhradu a nemáš havarijní pojištění, musíš se soudit v občansko-právním sporu s žalobou o náhradu škody. Mělo by tě spíš zajímat, jak sehnat Bělorusa, ne, kdo případ vyšetřuje, nebo si myslíš, že vyšetřování kriminálky má větší váhu? Zákon je stejný pro všechny (prosím bez ironie), a záleží spíše na schopnostech jedinců. Tvůj přístup k věci je zářným přístupem většiny lidí...ať to někdo udělá za mě, když si je platím z daní...sorry, takhle to nefunguje

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PIM-BURGER 11:52:06 12. 03. 2009
Pim Burger.jpg
Rozdíl bych viděl v tom, že srážku s Pendolínem asi jen tak někdo neustojí a dotyčný je jaksi na sra...kaši, tudíž mrtvola, tudíž kriminálka...:-)) Navíc si nejsem jistý, jestli se v případě nehody na železnici jedná o dopravní nehodu. Ale to ti tu určitě někdo zodpoví.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DAVE 11:41:10 12. 03. 2009
default.png
for appalacio, nechtěl jsem znevažovat něčí práci,ale Ti lidé z kriminálky se nechovali zrovna nejlíp. Nechápu, ale když mi někdo skočí pod auto s úmyslem se zabít, že je to braný jako dopravní nehoda.Od toho je přeci kriminálka, aby to vyšetřila, ne? Přece když někdo skočí pod vlak,tak to také vyšetřuje kriminálka, nebo se pletu?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio