Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Teleskopický obušek - proškolení

Zdravím. Vím, že o teleskopu se tady už pár debat vedlo, nevíte někdo jestli jsou už opravdu schváleny pro policisty jako DP a zda lze projít nějakým proškolením a používat teleskop ve službě místo tonfy? Myslím, že by to hodně policistů uvítalo. Rozhodně nechci podceňovat starou dobrou tonfu, ale přeci jen si myslím, že teleskop má svoje výhody na které prostě tonfa nestačí . . . Díky za odpovědi.
PARAGAN :: Datum založení: 23. 03. 2009 :: celkem 9 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu LUVO 17:47:43 26. 04. 2009
default.png
Je to sice už měsíc, ale přeci. Nezapomínejte při použití teleskopu na §13, 14 TZ v případě, že nejste proškoleni a nevyfasovali jste tak můžete leda přes tohle.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu LANDER 19:34:07 28. 03. 2009
default.png
Stejne jako u nas... Cely utvar dostal teleskopy a vsichni je nosi, ale nikdo nepouziva. Neni totiz proskoleni. Naopak jsem slysel ze jsou oddeleni, kde uz proskoleni jsou, ale zase pro zmenu cekaji na teleskopy. Az zije kocourkov!

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu OMANB 18:43:22 28. 03. 2009
default.png
Jsi mě s tou ZOPkou trošku pobavil. V rámci normálních měsíčních výcviků. Záleží podle mě na bojaři či instruktorovi.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu SCOTISH 13:37:23 28. 03. 2009
default.png
no co se týká výcviku tak nám bylo řečeno, že nejsou lidi , kteří by nás odborně vyškolili tak máme smůlu a na tel.obušek se můžem jen dívat.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ANDRAS 18:15:37 25. 03. 2009
Andras.jpg
Nebo to řešit takto. Ve vozidle vozit i tonfu, a v případě nesrovnalostí striktně trvat na tom, že jsem ho bacil obuškem s příčnou rukojetí. Jinak to nevidím. Běžet na zákrok z vozidla bez teleskopu si osobně neumím už představit. Tonfa naopak ideální na manifestace a velké demonstrace. Skvělá obranná zbraň.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu NIKYYY 17:27:57 25. 03. 2009
default.png
Rád bych se připojil do diskuze teleskopický obušek: Tento můžeš užít dle výše zmíněného zákona použít jako DP ale je tu problém musíš jak je tu již zmíněno k němu být proškolen a toto proškolení by mělo být v rámci vašeho ,,každoměsíčního" výcviku a měli by jste dostat potvrzení a dále je zde problém že takový DP musí být nafasován protože právní úprava říká že policista smí používat jen takové DP které jsou v jeho výbavě nafasovány. Protože pak se najde blbej právní poradce podezřelého a celý případ shodí na tom že jste oficiálně neměli tento DP nafasován a tudíš jste ho použili neoprávněně. Takto nám to bylo tlumočeno z nejvyšších míst

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu SKOLAK 11:50:08 23. 03. 2009
default.png
Omanb: v rámci jakého výcviku? ZOP? Nebo nějakej navíc...? díky

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ANN 11:31:11 23. 03. 2009
default.png
Teleskopický obušek můžeš dle z.č.273/2008 Sb. o PČR používat jako DP (§52 bod c) obušek a jiný úderný prostředek), ale taky je v zákoně napsáno, že policista je oprávněn použít jen takový DP a zbraň k jejiž používání byl vycvičen. Takže pokud Tě na teleskop nikdo necvičil tak bych s ním raději moc nemávala a zkusila se nejdřív domluvit se svým bojařem o nějakém tom proškolení ať pak nemáš zbytečné problémy.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu OMANB 11:24:05 23. 03. 2009
default.png
Nevím jak ostatní,ale já byl v rámci výcviku proškolen na zacházení s teleskopem a můžu jej ve službě užívat jako DP dle zákona.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)