Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Policista používal evidenci obyvatel

Před 14 dny se na netu objevila tato zpráva: zpravy.idnes.cz/policista-pouzival-evidenci-obyvatel-jako-google-hrozi-mu-pet-let-vezeni-1lm-/brno.asp?c=A090312_103003_brno_dmk Jsem civilista, ale zdá se mě to nepochopitelné někoho popotahovat, kvůli tomu, že si zjistí informace o lidech, když tu možnost má. Neřeknu, kdyby informace zneužil tak ano, ale on je pouze využil. Vyhledat si informace o spolužácích, nebo ověření si místa bydliště osoby, který synovi dluží za auto, je podle mého názoru prkotina. Je to opravdu takovej průšvih?
BOB52 :: Datum založení: 26. 03. 2009 :: celkem 7 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu BINGO 14:09:14 02. 04. 2009
default.png
Problém ale je, že nejeden z kolegů si vstupem do databází přivydělávál, nebo poskytoval "drobnou službu" bývalému kolegovi, co se zrovna živí v soukromé detektivní agentuře, nebo "měl nějaký soukromý problém". A většina z praxe ví, že celé roky nešlo o ojedinělé případy. Navíc, bohužel, leckdy šlo o kontakt na podsvětí. Takže současné ostřejší sledování vstupů není nepochopitelné. Ale je pravda, že stejně by měly být sledovány i vstupy z jiných úřadů.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu TOM009 12:06:14 02. 04. 2009
default.png
Bohuzel je to tak hned od zacatku co dostanes pristupy k temto databazim je ti vylozene vsoukano do hlavy ze NESMIS lustrovat koho chces a dokonce nesmis bezduvodne kouknout ani sam na sebe. Je to zvlastni ale je to tak...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ZRUŠENO NA ŽÁDOST UŽIVATELE 06:44:54 28. 03. 2009
default.png
...no, celý případ vám taky přijde docela absurdní, když se člověk dozví jak se stejnými či více osobními údaji zacházení pracovníci MěÚ či zdravotní personál ve zdr. zařízeních.. u PČR udělají člověka na zneužití pravomoci VČ v ostatních případech se nad tím nikdo nepozastaví případně jen udělají bububu...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PECA 21:26:19 27. 03. 2009
Peca.jpg
4X-sat ani mi o tom nemluv, to by vydalo na román, zvláště když vím co sedí u nás za...její náplň práce, její TT atd. raději se zcenzuruji sám :-)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu X-SAT 21:12:21 27. 03. 2009
X-sat.jpg
Ale to si dělá policie sama svými interními akty. Samotný zákon na ochranu osobních údajů není tak tvrdý, ovšem páni, co si honí hvězdy, musejí vykazovat činnost...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PECA 08:31:58 27. 03. 2009
Peca.jpg
Hmm hlavně, že kdejaká s prominutím "pipina" na úřadu má k tomu samému přístup rovněž a nevěřím tomu, že jejich aktivity v evidenci obyvatel je tak sledovaná jako u PČR. Před několika lety se o to nikdo nezajímal a najednou je to nejhorší prohřešek v ČR :-(

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu LUKAS-CISAR 05:07:08 27. 03. 2009
default.png
Neoprávněně nakládal s osobními údaji. Data z informačních systému lze vyhledávat pouze za účelem pracovním, ne soukromím. Hodně se to hlídá a kolega bohužel na toto nemyslel. Samozřejmě je otázka, jak moc velký je to morální prohřešek. Kázeňský to bude určitě, ale věřte, že policista může být potrestán i za mnohem absurdnější věci, např. nemá hvězdičky předepsaným způsobem umístěné na výložce, atd. Policista se musí řídit obrovským množstvím interních předpisů - pokyny, rozkazy, metodiky od několika ordanizačních článků. Za rozumnou dobu to nelze všechno ani přečíst, natož se to naučit. Ovšem seznámen musí být každý a pak následují už jen sankce.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)