Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

VŠ práva - práce u PČR

Zdravím všechny diskutující. Nechci tady rozpoutat nějakou nevražïvou debatu...koukám, že lidi s VŠ hlásící se k PČR nejsou zrovna oblíbení, ale zajímalo by mě toto: mám VŠ práva a teď pracuji na státním zastupitelství, kde ještě nějaký ten měsíc budu. Kdybych se hlásil k PČR je nějaká naděje, že dostanu lepší pozici, než pochůzkáře? Vím, že to možná zní blbě, ale s vyšetřovacími spisy a trestním právem pracuju na SZ denně, práva jsem vystudoval, tak nechápu proč bych měl být rok nebo i déle na chodníku a právu se nevěnovat. Neberte to prosím nějak špatně, jen si myslím, že zrovna právnická fakulta se pro práci u PČR "hodí" víc, než třeba peďák nebo zemědělka. Je proto nějaká šance, že bych se věnoval vyšetřování nebo se aspoň k tomu dostal v kratší době? Počítá se vůbec u PČR praxe ze státního zastupitelství, byť třeba jen půl roku? Díky za každé postřehy...
BORDA :: Datum založení: 02. 04. 2009 :: celkem 5 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu BEN 05:14:59 11. 04. 2009
default.png
velice tě lituji! jak dlouho jsi u firmy, že sis ještě nezvykl???

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JIRJOHN 22:43:13 10. 04. 2009
default.png
Držím ti palce. S VŠ právního směru tě uvítám v řadách PČR rád. Raději nežli "raketové inženýry" , zemědělce, učitele ...... Chápeš. Mám sám zkušennost, že VŠ managera, natož velitele nedělá. To co popisuješ je dobrá průprava pro práci u PČR. Pan Langer a jemu podobní Dalíkové a nejmenovaní lobisté si myslí, že když protlačí do PČR vyskoškolsky vzdělané lidi, kteří o této práci nic neví, ale umí jen krááááááásně mluvit, tak to půjde. Nepůjde. Pan Langer žije v době kdy Marx a Engels psali Kapitál a Baťa stavěl Zlín. Nic proti vysokoškolákům, je pravda, že mne vyhodili z ČVUT a po přijetí nového služebního zákona jsem šel po 9 letech z funkce. Je ale i pravda, že těm novodobým spasitelům kreju záda a tahám za ně horké brambory z ohně. PS : Viděl jsem Obamu, ale zadarmo.Sloužil jsem od 11 hod soboty do 14 hod neděle. Bez jídla, bez vystřídání, bez možnosti úniku. Z domova jsem si přinesl jídlo, které mi v baťohu z teplalo, máslo žluklo. Pčipadám si níž jak ukrajinec na stavbě, níž jak žadatel o sociální dávku. Onehdy jsem se bavil s redaktorem MF dnes, kterého znám. On si myslel, že si dělám srandu a nevěřil mi. Bohužel.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BOZEK 16:13:53 06. 04. 2009
default.png
Pro odpověď. Nemusíš šlapat chodník. Pokud nikdy nikomu nebudeš velet a budeš dělat jenom ty spisy. Fakticky to nelze. Případně se nedostaneš na místo o které máš zájem a udělají z tebe třeba vedoucího oddělení, protože ten předtím odešel s tím, že si vysokou dělat nehodlá a raději si vezme hezkou výsluhu. Najednou se staneš odpovědným za celé oddělení bez jakýchkoliv zkušeností z praxe a začneš kolem sebe rozdávat nesmyslné pokyny, požadavky a rozkazy. Pak třeba příjde nějaká akce pod jednotným velením a ty se raději vytratíš, než abys rozhodl o nějakém zákroku. Proto je potřeba projít si to, abys věděl, jak to vypadá a nedělal hlouposti a taky se nebál. Protože u policie nikdy nevíš, kde skončíš ;) Jinak přeju hodně štěstí.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu TAHAC 11:45:05 04. 04. 2009
default.png
Rozhodně šanci máš.....:-))

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu KASPER 21:46:38 02. 04. 2009
default.png
Dobrý den, pane ministře. Nevím, zda jste přemýšlel o tom, z jakého důvodu ze snížil poměr odcházejících a nově příchozích policistů. Já z vlastní zkušenosti dospěl k názoru, že vydržím do konce roku a poté odcházím do civilu. Možná, že tak přemýšlejí i další kolegové. Mám jedenáct let za sebou a již dále pokračovat nebudu. Já po jedenácti letech z důvodu Vašeho omlazení policie v drtivé většině služeb bývám velitelem. Nevím kdo vydal nařízení, že velitel hlídky odpovídá za jednotlivé členy hlídky. Myslíte si, že budu odpovídat za 19 leté chlapce, kteří se vrátili s půl ročního kurzu, ze kterého by je nevyhodili snad ani za spáchání trestného činu a já mám za nic být za ně odpovědný? Díky ne. Budu opakovat jednu větu, kterou pronesl jeden můj kolega a poté odešel do civilu. " Poslední ať zhasne." A ještě jedna věc. Docílil jste toho, že odešli zkušení kolegové z kriminální policie, jejich důvody byli buď finanční, tím myslím krásné výsluhové příspěvky, a nebo to, že nemají požadované vzdělání na jejich služ. místa a na jejich místa nastoupili vysokoškoláci, kteří o policejní práci nemají ani ponětí. Nedovedu si představit, že by mě takový policista měl vyslýchat k nějaké trestné činnosti, nedostal by ze mě odpověď na to, co jsem měl k snídani.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio