Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

taktika zadržení podezřelé osoby

Prosím o radu ke složení dálkové praktické maturity z kriminalistiky.Nevím si rady jak mám vypracovat modelovou situaci metodicko-taktické zadržení podezřelého ve které jsem vedoucím krim. služby PČR.Potřebovala bych nějaký formulář nebo nějaké body které musí obsahovat a kterých bych se měla držet?Děkuji za odpověď.A.S.
RYBICKA :: Datum založení: 06. 04. 2009 :: celkem 1 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu ZRUŠENO NA ŽÁDOST UŽIVATELE 13:43:47 12. 04. 2009
default.png
- zjistit nacionále osoby, popis, aktuální foto - zjistit jeho pobyt, výskyt na jiných místech, zvyky - zjistit blízké osoby, kamarády - zjistit zda vlastní cestovná doklad, zda, kam a jak cestuje - zjistit zda je ozbrojen a jak, zda ovládá boj. umění - zjistit jak se chová při komunikaci s úřady, policií, zda je agresivní, utíká atd. - zjistit zda trpí nemocí, duševní stav atd. - zjistit rejstřík, krim. minulost - zajistit předběžný souhlas u SZ - vyhodnotit, kdo osobu bude zadržovat, zda speciální jednotka či kriminální služba, zvolit taktiku zákroku - navrhnout vhodné místo a způsob zadržení - informovat kolegy, kteří se budou podílet, zajistit všechny informace na schůzce k seznámení - zajistit místo, kde bude osoba umístěna (cela) - zajistit výslechové místnosti - zajistit případné lékařské vyšetření - zajistit tým k výslechu a tým k ověřování zjištěných skutečností - zjistit důkazy ke konfrontaci - zajistit možnou přítomnost SZ či soudce k neopakovatelným úkonům - vyhodnotit akci to je takový nástin co je potřeba dělat, záleží na složitosti případu a okolnostech. Nemusí se vše a nemusí se v tomto pořadí

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio