Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Zákon o policii s komentářem

Ahoj všem. Nedávno jsem si obědnal na http://www.ucebnice.com/novinky-naseho-webu/zakon-o-policii-s-komentarem Zákon č.273/2008 Sb. cena je 359,- Kč + poštovné a balné. Jsou tam poměrně slušně vysvětleny jednotlivá ustanovení tohoto zákona a dále přidány ustanovení jiných právních předpisů s nimi souvisejícími. Není to ta šikovná kapesní verze, ale domnívám se, že se hodí alespoň jeden kus na oddělení. Zákon o policii s komentářem Jindřich Škoda František Vavera Radek Šmerda Vydavatelství a nakladatelství Aleš Čeněk s.r.o. www.alescenek.cz
LUKAS-CISAR :: Datum založení: 12. 04. 2009 :: celkem 2 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu LUKAS-CISAR 08:14:12 19. 09. 2010
default.png
Ahoj, tak přesná definice tohoto pojmu v knize není. Komentář je dlouhý, pokud budeš chtít pošlu ti ho celý na maila. Píše se tam, že je to na posouzení policisty. Pokud vstoupíš do obydlí za účelem odvrácení závažného ohrožení veřejného pořádku nebo bezpečnosti (obdoba pojmu v tretsním řádu), pak tam nesmíš provádět jiné úkony, než ty, které směřují k odstranění nebezpečí (žádné zajišťování důkazních prostředků, apod.). Já bych postupoval obdobně jako v krajní nouzy. Poruším domovní svobodu, pokud tím odvrátím horší nebezpečí. Pokud bys chtěl přesnou definici, bude nejspíše v trestním řádu s komentáři. Zkusim se také podívat a když to najdu, tak napíši.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu GOOOLEM 13:16:36 17. 09. 2010
default.png
Ahoj, můžu tě o něco poprosit? mne zajímá jen to, jestli je v této publikaci vysvětlen pojem "odvrácení závažného ohrožení veřejného pořádku a bezpečnosti." z § § 40 Vstup do obydlí, jiného prostoru nebo na pozemek. Jeden výklad jsem už prolistoval, nevím, jestli je to ten samý, ale toto jsem tam nenašel. Jde mi hlavně o definici " závažné ohrožení veřejného pořádku".
Když budeš mít chvilku odpovíš, budu ti vděčný. ahoj . jirka

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio