Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

co dělá Služba dopravní policie?

Chtěl bych vědět co dělá Služba dopravní policie, na ofic. stránkách píší : - dohlíží na bezpečnost a plynulost silničního provozu a spolupůsobí při jeho řízení, vyšetřuje dopravní nehody a kontroluje doklady o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. Mě by to zajímalo podrobněji, takže policista přijde do práce a co dělá? Jistě hned nesedne do auta a nejede kontrolovat řidiče atd... Může to tady prosím někdo rozepsat?
ONDRASEK :: Datum založení: 11. 05. 2009 :: celkem 12 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu THOR 15:16:58 22. 05. 2009
default.png
for martin.cze Děsit tě to nemusí, protože už to tak opravdu funguje. Nejsou prostě lidi.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARTIN-CZE 14:32:35 22. 05. 2009
martin.cze.jpg
ta věta o tom, jak v noci slouží nehoďák s dopravákem mě trošku děsí :-( Jinak je to zatím stejné jako u nás...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DICKY 20:22:12 21. 05. 2009
default.png
Prijdes na 7, v 7.15 uz hlídás prechod pro chodce, do 8, pak lítás po nehodách do obeda,kdyz ho stihnes, potom más zase prechody 13.30-14.15, následuje predepsaná trasa vedoucím, kde delás dohled a po 12hod. se vracís abys to doklepal do pocítadla. Z dohledu muzes jen na nehodu. V noci slouzi dopravak s nehodarem, nehody dela pouze ten nestastnik z nehodovky, dopravak ne. Slouzis 12 nebo 24 hod., v noci ti pada huba a je otazka casu kdy to nekam rochnes s autem. Ale mame praci a zapal.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BLESK 19:12:25 13. 05. 2009
default.png
to je. přijdeš na třeba na sedmou, 7:20 vypadneš z baráku a vracíš se hodinu před koncem služby. Rozpis dělá šéf, ale to co děláš mezi tím je vcelku na tobě. Dá ti tam třeba okruh 10ti vesnic a v nich děláš třeba 4 hod. dohled. Pak přejedeš do druhého úseku( dle rozpisu) a děláš si zase dohled dle sebe( pokud ti tam nedá třeba pevné stanoviště a kontrolu náklaďáků, osobáků, či nějaké jiné úkoly). Takže nějaký hrubý rozpis je a zbytek je už na tobě( ty znáš problémová místa). Sce to tak není přesně, protože těch úkolů plníš daleko víc, ale tak nějak obecně.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ONDRASEK 09:08:34 12. 05. 2009
default.png
no tak až na první příspěvek jsem se toho moc nedověděl. Zkratkám moc nerozumím ... Takže ještě jednou, má policista možnost ovlivnit co bude ten den dělat? nebo dostane ráno rozpis např 6-7h aministrativa , 7-10 řízení křižovatky ... přesun o dva bloky na druhou křižovatku, 10-12h kontrola řidičů u silnice 55, atd... nebo řekne ano tady jezdí jako prasata a bylo by to potřeba kontrolovat- navrhne to nadřízenému a ten mu to buď schválí nebo ne... tak jak to je. A ještě jedna otazka dá se někde "objednat" kontrola rychlosti od PČR? Kdysi jsem se pokusil upozornit starostu na porušování rychlosti, ten mi tvrdil že mu PČR slíbila že se tam objeví.... už 5let tu ani neprojeli.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ANDRAS 00:28:08 12. 05. 2009
Andras.jpg
Dodatek, na OŘ P I - IV jsou DI jedinými útvary, disponujícími novými octaviemi v provedení 1.8 T. To neplatí u útvarů zařazených pod správou hl. m. Prahy.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ANDRAS 00:26:23 12. 05. 2009
Andras.jpg
Jak v kterém městě a okrese. Např. v Praze fungují na každém OŘ DI, + OŘD a ODN pod správou hl. m. Prahy. Vesměs bych řekl, že platí: "Jaký si to uděláš, takový to máš".:-) Vyjma ODN, ty šetří zpravidla jen dopravní nehody. Ale někteří "dopraváci" spolupůsobí i na úseku veřejného pořádku, jezdí v případě nutnosti či blízkosti vlastního výskytu na L158. Samozřejmě navíc mají činnosti jako měření radary, vybírání kaucí, a spoustu další věcí.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ONDRASEK 19:46:46 11. 05. 2009
default.png
no zájem o práci nemám, ale kdybych o službě uvažoval byla by to právě dopravka( možná). NApř když jsem se ptal známého vojáka, tak jeho prac. náplň byla ráno příjdu, přečtu si noviny, asi hodinu budu čučet do motoru auta( byl to automechanik) a potom zametu dvůr ... jednou za měsíc jeli na nějaké soustředění. A proto by mě právě zajímala práce u policie:-)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu LUKAS-CISAR 19:22:50 11. 05. 2009
default.png
Dobrý den, dle formulace dotazu usuzuji, že tazatel má zájem nebo alespoň uvažuje o práci u dopravní policie. Doporučil bych tedy, aby ještě napsal, v jakém městě by chtěl pracovat. Rámcově je náplň DI nebo DN všude stejná, ale mnohem lépe by tazateli odpověděli konkrétně policisté z daného města. Někde je dokonce 1. a 2. ak. sloučená a policista dělá jak dohled, tak nehody. Také směny se město od města liší atd.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu THOR 16:31:32 11. 05. 2009
default.png
Co se týče administravity. Není to jen vypisování pokutových bloků, ale po příjezdu to musíš všechno nakrmit do počítače, po případě k nějakým věcem píšeš uřední záznamy apod. A není to o tom že příjdeš, sedneš do auta a jezdíš, ono se totiž stavá, že příjdeš a celou šichtu chodíš pěšky, po případě máš auto, ale pouze na přesuny. Včera jsme za 12ti hodinovou šichtu najezdili závratných 11 km!!!

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio